سئو فنی, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

Permalinks: آنها چیست و چگونه می توان آنها را برای حداکثر ارزش SEO ساخت

وقتی به SEO فکر می کنید چه چیزی به ذهن شما خطور می کند؟

“پیوند ثابت” احتمالاً اولین یا دومین مورد نیست ، شاید حتی دهمین مورد نباشد.

→ Download Now: SEO Starter Pack [Free Kit]

واقعیت این است که ، permalinks و SEO اشتراکات زیادی بیش از آنچه شما تصور می کنید ، دارند. و – اگر به درستی انجام شود – می تواند نقش مهمی در بهبود رتبه وب سایت شما داشته باشد. خوشبختانه ، تسلط بر آنها نیز ساده است.

بیایید به نحوه کارکرد پیوندهای ثابت ، نحوه ایجاد آنها و تنظیم آنها روی وردپرس بپردازیم.

بیایید لینک ثابت این پست را بشکنیم.

Permalink structure example

شما ابتدا دامنه خود را دارید (و در برخی موارد دامنه فرعی) که در آن مکان شماست وب سایت زندگی می کند. با مسیری دنبال می شود که نشانگر موقعیت صفحه است. در این مثال ، مقاله در گروه “بازاریابی” قرار دارد.

آخرین قسمت URL شما حلزون حرکت کردن – یک بخش اساسی از لینک ثابت شما و مهم برای جستجوگرها است زیرا به موتورهای جستجو نشان می دهد چگونه سایت خود را فهرست بندی کنید.

هر جز component پیوند دائمی ایجاد می کند که به صفحه خاصی از وب سایت شما منتهی می شود و بعید به نظر می رسد تغییر کند ، از این رو نام آن “دائمی” است.

وقتی URL های خود را با استفاده از permalinks سفارشی نمی کنید ، یک شناسه تصادفی دریافت می کنید. مشکل این است که این مورد برای بازدیدکنندگان سایت جذاب نیست و برای موتورهای جستجو بهینه نشده است.

بیایید بگوییم شما در مورد توییت های تبلیغاتی و ارزش آنها وبلاگ نویسی هستید . آیا ترجیح می دهید URL به این شکل باشد:

yourdomain.com/ راهنمای توئیت های تبلیغاتی

یا مانند این:

yourdomain.com/post-id؟=5726fjwenfkd

احتمالاً اولین مورد است ، درست است؟

اسلاگ های عالی باید شامل کلمات کلیدی مورد نظر در پست باشند. مثال ما را در بالا بگیرید: “sponsored-tweets-guide.”

از این پیوند همیشگی ، خواننده (و Google) می دانند که این صفحه راهنمای تویت های تبلیغاتی را در خود جای داده و کلمه کلیدی “توییت های حمایت شده” را هدف قرار داده است. این باعث می شود خوانندگان محتوای شما را راحت تر پیدا کنند و به اشتراک بگذارند.

علاوه بر این ، با استفاده از کلمات کلیدی با استفاده از کلمات کلیدی (MSV ) در حلقه حلقوی خود می تواند به شما در افزایش رتبه کمک کند.

به همین دلیل هنگام استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS) مانند CMS Hub یا وردپرس ، می خواهید در مراحل اولیه توسعه وب خود در مورد ساختار پیوند ثابت خود فکر کنید. چه تفاوتی بین لینک ثابت و URL وجود دارد؟

URL یک آدرس وب است که یک مرورگر وب را به مکان یک صفحه یا پرونده هدایت می کند. این می تواند فقط یک نام دامنه باشد یا بسته به صفحه ای که به آن دسترسی دارید ، مسیر ، حلزون حرکت و سایر اطلاعات را نیز شامل شود.

از طرف دیگر ، پیوند همیشگی به یک ساختار URL خاص اشاره دارد ، ابزاری که توسط وبلاگ نویسان برای اهداف به اشتراک گذاری و جستجوگرها محبوب شده است. در حالی که هر لینک ثابت یک URL است ، اما هر URL یک لینک ثابت نیست.

بهترین ساختارهای پیوند ثابت

با انتخاب چندین ساختار پیوند ثابت ، به محتوای خود و مخاطبان خود فکر کنید تا مشخص شود چه قالبی بهترین عملکرد را خواهد داشت.

به عنوان مثال ، یک سایت خبری می تواند از داشتن یک اسلایگ حاوی تاریخ و عنوان بسیار سود ببرد. این امر با اسکن موضوع مربوط به پست و زمان نوشتن آن به سرعت به خوانندگان اجازه می دهد تا بدانند.

از طرف تلنگر ، اگر وبلاگی را مدیریت می کنید که محتوای همیشه سبز را در اولویت قرار می دهد و صفحاتی دارد که دائماً به روز می شوند ، احتمالاً می خواهید از ذکر هرگونه تاریخ در عناوین خود جلوگیری کنید.

این می تواند به خوانندگان نشان دهد که محتوای شما قدیمی است و بنابراین بی ربط است. درعوض ، یک حلزون حرکت ساده داشته باشید که فقط عنوان مقاله شما را در بر داشته باشد.

همه چیز در مورد استفاده از ساختاری است که در طولانی مدت به نفع شما (و کاربران شما) خواهد بود. هنگامی که در مورد ساختار پیوند ثابت تصمیم گرفتید ، می توانید آن را در CMS خود تنظیم کنید.

نحوه ایجاد لینک ثابت

برای ایجاد پیوند همیشگی ، تمام آنچه لازم دارید این است:

  • نام دامنه شما
  • حلزون حرکت شما
  • مسیر شما (اگر چندین دسته موضوع دارید و می خواهید مطالب خود را مرتب کنید)

سپس ، بهترین تصمیمات برای تصمیم گیری در مورد ساختار پیوند ثابت شما وجود دارد:

  • آن را کوتاه نگه دارید – از مقاله هایی مانند “the” ، “a” ، “an” خودداری کنید و یک حلزون حرکت کنید که نسخه کوتاه تری از عنوان شما باشد. به عنوان مثال: اگر عنوان مقاله شما “چگونه یک استوری اینستاگرام ایجاد کنیم” عنوان شما به راحتی می تواند / اینستاگرام استوری باشد.
  • کلمات کلیدی اصلی خود را وارد کنید – با درج کلمات کلیدی خود ، حلزون حرکت خود را بهینه کنید. اطمینان حاصل کنید که کلمه کلیدی مورد استفاده شما مستقیماً با محتوای صفحه مرتبط باشد.

اکنون ، از نظر مکانی که می خواهید لینک ثابت خود را ایجاد کنید ، این معمولاً در CMS شماست. زمان ایده آل برای تنظیم ساختار پیوند ثابت شما مدت کوتاهی پس از توسعه سایت شما اما قبل از فعال شدن هر پست است. با این حال ، می توانید این کار را در هر مرحله انجام دهید.

اگر تصمیم دارید URL های قدیمی را تغییر دهید تا ساختار جدید خود را منعکس کند ، حتماً همه پیوندهای پیوند را به روز کنید یا هدایت ها را برای آن صفحات تنظیم کنید.

بنابراین ، شما احتمالاً از خود می پرسید که چگونه یک لینک ثابت برای وردپرس را بهینه کنید. در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

استفاده از پیوندهای ثابت با وردپرس

وقتی پستی در وردپرس ایجاد می کنید ، لینک ثابت بهینه نمی شود مگر اینکه از قبل ساختار را تنظیم کرده باشید. در غیر این صورت ، مانند یک شناسه تصادفی به نظر می رسد.

می توانید هنگام ویرایش ، لینک ثابت را در پست صفحه پیدا کنید ، همانطور که در مثال زیر مشاهده می شود. Permalink in WordPress blog post editing

تغییر permalinks یک فرآیند کاملاً ساده است و برای این کار نیازی به نصب افزونه ندارید. می توانید از بین چند ساختار انتخاب کنید یا ساختار خود را سفارشی کنید.

در بخش بعدی در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید.

1 “تنظیمات” را باز کنید و روی ‘Permalinks کلیک کنید.”

How to change permalink structure on WordPress منبع تصویر

اولین مرحله در ساخت پیوند ثابت شما باز کردن بخش “تنظیمات” داشبورد وردپرس است. این باید شما را به لیستی از گزینه ها با زیر عنوان های مختلف برساند.

وقتی روی این گزینه کلیک کنید ، به صفحه ای با گزینه های مختلف برای انتخاب منتقل می شوید. بسته به ترجیح خود از نحوه بایگانی و جستجوی پست خود ، می توانید پستی را که بیشترین همخوانی را با هدف شما دارد انتخاب کنید.

2. گزینه ساختار پیوند ثابت را انتخاب کنید.

WordPress permalink settings

منبع تصویر

در اینجا گزینه های مختلفی که خواهید گرفت و معنی آنها چیست:

  • پیش فرض – اگر به دنبال حداکثر مقدار SEO هستید از این گزینه پیش فرض خودداری کنید. این شماره شناسایی پست است و هیچ اطلاعات دیگری ندارد.
  • روز و نام – این گزینه حلزون حرکت را تنظیم می کند تا روزی باشد که پست ارسال می شود و نام پست شما است. یک دلیل خوب برای استفاده از این موارد این است که اگر چندین پست به همین نام دارید اما می خواهید تمایز دهنده تاریخی باشد که ارسال شده است.
  • ماه و نام – همان گزینه قبلی ، این بار با نمایش ماه. اگر یک ستون ماهانه دارید ، مانند “موارد دلخواه” یا “بهترین ها” ، این گزینه عالی است.
  • عددی – عددی گزینه دیگری است که می توان از آن چشم پوشی کرد ، زیرا این ساختار همه اعداد است و ارزش SEO کمی را ارائه می دهد. اگر به صورت عددی پست ها را بایگانی می کنید ، به عنوان روشی برای بازگشت به گذشته و دیدن پست های قبلی ، عددی انتخاب شماست.
  • نام پست – انتخاب این مسیر یک روش مناسب برای سئو است ، اما بهترین نیست ، زیرا Google دوست دارد هنگام رتبه بندی پست ها دقیقاً روی کلمات کلیدی تمرکز کند.

در مورد گزینه “ساختار سفارشی” بعدی بیشتر بیاموزید.

3 ایجاد یک پیوند همیشگی ثابت را در نظر بگیرید.

اگر از ساختاری که وردپرس ارائه می دهد خیلی هیجان زده نیستید ، می توانید در عرض چند دقیقه ساختار پیوند ثابت خود را ایجاد کنید.

شما فرمولی برای ساختار پیوند ثابت خود ایجاد خواهید کرد ، و هر بار که پستی فعال می شود ، از آن فرمول پیروی می کند.

به عنوان مثال ، بیایید بگوییم شما یک وبلاگ سبک زندگی و یک گروه سفر (به عنوان مثال مسیر) دارید که در زیر آخرین تعطیلات خود پست ارسال می کنید.

اگر می خواهید ساختار به عنوان دسته بندی شده به دنبال سال و نام پست تنظیم شود ، آنچه در این جعبه قرار می دهید این است:

/٪category٪/٪year٪postname٪/

Permalink custom structure settings in WordPress

منبع تصویر

هر ساختار سفارشی با یک بک لش جدا شده و هر برچسب با علامت درصد شروع می شود.

شما می توانید تمام گزینه های برچسب ساختار را که در وردپرس در دسترس شما هستند پیدا کنید اینجا .

هنگام ایجاد پیوندهای ثابت ، اصلی ترین چیزی که باید به خاطر بسپارید تمرکز بر سئو (به عنوان مثال کلمات کلیدی) و تجربه کاربر است. آنها کلید مجازی (جناس) برای اطمینان از یافتن محتوای شما توسط افرادی هستند که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید.

یادداشت سردبیر: این پست در ابتدا در اکتبر سال 2019 منتشر شده و برای جامعیت به روز شده است.

marketing


نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *