بازاریابی اینستاگرام, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

Instagram Shadowban واقعی است: نحوه آزمایش و جلوگیری از آن

وقتی می خواهید موارد زیر را در اینستاگرام رشد دهید ، شما برای گسترش مخاطبان و دسترسی خود به صفحات کاوش و هشتگ بستگی دارید. بنابراین وقتی به طور ناگهانی به نظر می رسد محتوای شما در هیچ کجایی نمایش داده نمی شود ، می تواند بیش از اندکی دلسردکننده باشد.

اگر احساس می کنید پست های شما ناگهان لایک و نظر کمتری دریافت می کنند یا برای هشتگهای خاص یا در صفحه کاوش نمایش داده نمی شوند ، ممکن است ممنوع شوید.

New Data: Instagram Engagement Report [2021 Version]

از دیدگاه اینستاگرام ، هدف پنهان کردن محتوای “نامناسب” منطقی است (اگرچه اجرای آن انتقاد شده است. ) Shadowbanning به اینستاگرام اجازه می دهد تا حساب هایی را که با شرایط آنها مطابقت ندارند فیلتر کند. برخی از افراد برای گسترش موارد زیر در Instagram خود از اقدامات غیر واقعی استفاده می کنند ، مانند خرید دنبال کنندگان یا استفاده از صدها هشتگ موجود بی ربط به محتوای آنها. اگر چنین باشد ، منطقی است که اینستاگرام محتوا را از آن حساب ها پنهان کند تا فقط محتوای اصلی و مفید برای کاربران تبلیغ شود.

در حالی که اینستاگرام به طور آشکار به سایه بان بودن اعتراف نمی کند ، آنها بیانیه ای را در مورد تجارت فیس بوک خود منتشر کردند صفحه در فوریه 2019 که به مشکلی که کاربران در مورد عدم نمایش محتوای خاص خود در هشتگ های خاص داشتند ، پرداخته است.

اظهارات آنها حداقل معضل هشتگ را به عنوان یک مسئله واقعی تأیید می کند – اما بسیاری حدس می زنند که این بیانیه روش Instagram برای پذیرش سایه بان است ، بدون اینکه واقعاً آن را بپذیرند.

Instagram for Business posted statement that alluded to shadowbanning on their Facebook page in Feb 2019

توجه به این نکته مهم است که این سایت را تغییر می دهد الگوریتم اغلب ، بنابراین این تغییرات می تواند دلیلی باشد که شما شاهد کاهش نرخ تعامل .

با این حال ، سایه بان کردن می تواند یک روش واقعی برای پنهان کردن محتوای کاربران از بین مخاطبان گسترده اینستاگرام باشد ، و اگر شما را ممنوع می کنند ، مهم است که اقدامات لازم را برای دیدن محتوای خود انجام دهید.

بیایید نحوه چگونگی دانستن اینکه شما ممنوعیت استفاده از سایه ندارید و همچنین نکات ما در مورد خارج شدن از لیست را بررسی کنیم.

خوشبختانه ، یک آزمایش آسان برای فهمیدن اینکه آیا حساب شما سایه بان است ، وجود دارد.

اگر یک یا دو نفر از کارمندان شما بتوانند پست شما را ببینند ، ممکن است به سادگی با کاهش تعامل روبرو شوید. در این صورت ، می توانید برای رفع این مشکل مراحل مختلفی را انجام دهید.

به بازاریابی اینستاگرام ما مراجعه کنید: راهنمای نهایی برای مشاوره تاکتیکی در مورد بهبود دسترسی و تعامل خود.

در حالی که روش بالا یک روش ساده برای آزمایش اینکه آیا شما ممنوع الکار شده اید ، ممکن است برای تجارت شما عملی نباشد. شاید شما تنها مالک و کارمند تجارت کوچک خود باشید. در این صورت ، نمی توانید از کارمندان بخواهید که خوراک های هشتگ خود را بررسی کنند و ممکن است نخواهید از مشتریان خود س toال کنید. در زیر روش های دیگری وجود دارد که می توانید آزمایش کنید آیا از شما سایه بان شده است یا نه.

تست Shadowban اینستاگرام

هیچ آزمایش بی عیب و نقصی برای تشخیص اینکه آیا در اینستاگرام ممنوع شده اید وجود ندارد. اگرچه ابزارهایی وجود دارد که تبلیغ می کنند دقیقاً می توانند این کار را انجام دهند ، اما این ابزارها قابل اعتماد نیستند. در عوض ، مراحل زیر را امتحان کنید.

صفحات هشتگ خود را بررسی کنید.

اگر به صفحات هشتگهایی که مرتباً از آنها استفاده می کنید نگاه کنید و پیامی را ببینید که پست ها پنهان شده اند ، ممکن است به دلیل استفاده از آن هشتگ ها ممنوع شده باشید.

نگاهی به پیام زیر برای هشتگ “mustfollow” بیاندازید. از آنجا که کاربران پست های اخیر خود را با استفاده از این هشتگ به عنوان عدم رعایت دستورالعمل های انجمن اینستاگرام گزارش کرده اند ، ممکن است اینستاگرام محتوای شما را با این هشتگ پنهان کند (حتی اگر موارد شما نباشد با نقض هیچ دستورالعمل)

Message that posts using hashtag mustfollow have been hidden could mean youve been shadowbanned on Instagram for using that hashtag

منبع تصویر

Insights Instagram را بررسی کنید.

در صورت مشاهده یک افت ناگهانی و مداوم در Insights Instagram ، نامزدی ، پس ممکن است از شما سایه بان شده باشد. یکی از بهترین سنجه ها برای بررسی ، درصد حساب هایی است که شما را دنبال نمی کنند.

به تفاوت “کشف” دو پست زیر نگاهی بیندازید. این دو نفر وبلاگ نویس از دستیابی به بیش از 70K حساب ، که 32٪ از آنها آنها را دنبال نمی کردند ، به کمی بیشتر از 40K رسید ، که فقط 4٪ آنها قبلاً آنها را دنبال نمی کردند. این افت باعث شد وبلاگ نویسان از این رو حساب خود را ممنوع اعلام کنند.

Drop in discovery revealed in Instagram insights showed that Instagram account had been shadowbanned

منبع تصویر

اگر فکر می کنید که شما را ممنوع کرده اند ، نگران نباشید – ما یک راه حل برای شما داریم.

چرا من سایه بان شده ام؟

چند دلیل احتمالی وجود دارد که ممکن است حساب شما ممنوع باشد. برای اطمینان از تکرار نشدن این اتفاق ، بیایید برخی اقداماتی را که ممکن است انجام داده باشید و منجر به ممنوعیت سایه شما شود ، بررسی کنیم.

1 شما از ربات ها یا ابزار خودکار “رشد اینستاگرام” استفاده می کنید.

اگر خودتان سخت کوشی نمی کنید ، به طور واقعی دنباله رو در حال رشد نیستید. اینستاگرام از این موضوع اخم می کند – برای مثال ، در بیانیه خود در بالا کاربران را به داشتن استراتژی متمرکز بر ارتباط با مخاطب مناسب ترغیب می کند. استفاده از ربات ها یک روش ناخواسته است و می تواند منجر به ایجاد سایه شود.

2. شما از هشتگ های شکسته استفاده می کنید.

گاهی اوقات ، یک هشتگ محبوب با محتوای نامناسب غوطه ور می شود. وقتی این اتفاق می افتد ، اینستاگرام می تواند هشتگ را حذف کند یا استفاده از آن را محدود کند. اگر از هشتگ شکسته استفاده کنید ، از رتبه بندی هشتگ های دیگر شما جلوگیری می کند و همچنین می تواند منجر به یک حساب مسدود شود.

3 حساب شما اغلب گزارش می شود.

هنگامی که کاربران مرتباً یک حساب را گزارش می دهند ، اینستاگرام تصور می کند حساب شما محتوای نامناسبی را ارسال می کند یا شرایط خدمات آنها را نقض می کند. آنها ممکن است حساب شما را غیرفعال کنند ، یا ممکن است آن را تحت سایه قرار دهند.

4 خیلی سریع افراد را ارسال کرده اید ، نظر می دهید ، درگیر می شوید یا آنها را دنبال می کنید.

اینستاگرام محدودیت زمانی را برای اینکه هر چند وقت یک بار یا یک روز می توانید دنبال کنید ، دنبال نکنید ، مانند لایک ، نظر یا پست ارسال کنید محدودیت ایجاد می کند. این منطقی است – اگر در عرض یک ساعت 80 نفر را دنبال کنید ، احتمالاً یک ربات کار را انجام می دهد نه شما.

این اقدامات ممکن است به شما کمک کند تا به سرعت دنبال کنید ، اما نمی توانند به شما کمک کنند با افراد مناسب ارتباط برقرار کنید ، به همین دلیل است که در وهله اول در Instagram هستید. بعلاوه ، این رفتارها احتمالاً منجر به سایه بان می شود ، که تماس شما با مخاطبان جدید را به شدت محدود می کند.

نحوه محرومیت از شاد کردن

برای اینکه حساب خود به حالت عادی برگردید ، باید خسارت را برگردانید. نحوه کار:

اگر از ربات یا سرویس خودکار دیگری استفاده می کنید ، بلافاصله آن را متوقف کرده و حذف کنید.

برای اطمینان از اینکه حساب ها هنوز به شما پیوست نشده اند ، به دسک تاپ اینستاگرام خود بروید و “ویرایش نمایه” و سپس “برنامه ها و وب سایت ها” را کلیک کنید. اگر هر یک از حساب های ربات خود را در برگه فعال مشاهده کردید ، “حذف” را کلیک کنید تا از حساب شما به طور کامل حذف شود.

Click Remove buton next to bot or other automated service in order to get unshadowbanned on Instagram منبع تصویر

به یاد داشته باشید ، داشتن 100 دنبال کننده ای که عاشق برند شما هستند و محصولات شما را خریداری می کنند بهتر از 1000 دنبال کننده ای است که هرگز از شما خرید نمی کنند یا با محتوای شما تعامل ندارند.

از هشتگهایی که توقیف شده اند استفاده نکنید.

نگاهی به لیست هشتگ های ممنوع Markitor برای سال 2021 ، و اطمینان حاصل کنید که همه هشتگ های شکسته را از محتوای خود حذف کنید. در اینجا چند مورد از لیست وجود دارد:

Banned hashtags starting with the letter l, which should be avoided or deleted to get unshadowbanned on Instagram

در حال حرکت به جلو ، با هشتگ هایی که انتخاب می کنید ، انتخاب و مراقب باشید و در صورت تردید ، به صفحه هشتگ نگاهی بیندازید – اینستاگرام احتمالاً پیامی مانند “پست های اخیر # تابستان 2020 در حال حاضر پنهان است …” ارسال می کند ، که به شما نشان می دهد که هشتگ دیگر استفاده نمی شود.

دو روز استراحت کنید.

مردم گزارش کرده اند که وقفه 48 ساعته کامل در استفاده از حسابهای اینستاگرام خود می تواند سیستم را بازنشانی کرده و شما را به مسیر قبلی برگرداند ، و به هر حال ارزش پاکسازی موقتی شبکه های اجتماعی را دارد ، نه؟

قوانین و مقررات اینستاگرام را دنبال کنید.

شرایط استفاده اینستاگرام را بخوانید و دنبال کنید ، دستورالعمل های انجمن ، و دستورالعملهای توصیه . برخی از کارهای برجسته این اسناد عبارتند از:

  • فقط محتوایی را که ایجاد کرده اید به اشتراک بگذارید یا اجازه اشتراک آن را دارید

  • محتوای نادرست یا گمراه کننده ارسال نکنید

  • محتوای مناسب برای دیدن هر کسی را به اشتراک بگذارید

روش ضد حماقت برای جلوگیری از Shadowban اینستاگرام

ساده ترین راه برای جلوگیری از ممنوعیت سایه در اینستاگرام ارسال محتوای مفید ، معتبر و رعایت بهترین روش ها هنگام افزایش مخاطبان است. انجام این کار بیشتر طول می کشد ، اما در مسابقه برنده کند و ثابت است – و ممنوع نمی شود.

E یادداشت ditor: این پست در ابتدا در آگوست 2019 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

instagram statistics

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *