سئو فنی, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

Image Alt Text: چیست ، چطور می توان آن را نوشت و چرا برای سئو سایت اهمیت دارد

اگر وقت می گذرانید بهینه سازی وبلاگ خود یا محتوای وب سایت ، عناوین زیر عنوان و متا توضیحات برای موتورهای جستجو ، تصویر زیر باید شما را هشدار دهد:

Image pack for longtail keyword excel table examples on a Google search engine results page

تصویر بالا اولین صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) Google برای عبارت جستجو “excel” است مثالهای جدول ” توجه داشته باشید که چگونه علاوه بر برگه “تصاویر” در بالا ، Google بسته قابل توجهی از تصاویر قابل کلیک را به ابتدای صفحه نتایج اصلی می کشاند – قبل از اینکه حتی نتایج متن ارگانیک قابل مشاهده باشد.

امروز تقریباً 38٪ از SERP های Google تصاویر را نشان می دهد – و این احتمال دارد افزایش یابد. این بدان معناست که با وجود بهترین تلاش های خود در زمینه سئو ، هنوز منبع دیگری از ترافیک ارگانیک را از دست می دهید: تصاویر وب سایت شما. چگونه وارد این منبع ترافیکی می شوید؟ متن متن تصویر.

Improve your website with effective technical SEO. Start by conducting this  audit. 

آیا برای کسب و کار خود SEO انجام می دهید یا نه ، بهینه سازی متن تصویر وب سایت خود بلیط شما برای ایجاد یک تجربه کاربری بهتر برای بازدیدکنندگان ، مهم نیست که چگونه شما را برای اولین بار پیدا کردند.

نحوه افزودن متن Alt به تصاویر خود

در بیشتر سیستم های مدیریت محتوا (CMS) ، با کلیک بر روی تصویری از متن یک وبلاگ ، یک بهینه سازی تصویر ایجاد می کند یا ماژول متن غنی ، کجا می توانید متن alt تصویر را ایجاد و تغییر دهید.

بیایید مراحل بعدی CMS Hub و WordPress را دنبال کنیم.

نحوه افزودن متن Alt در HubSpot CMS

در HubSpot ، پس از کلیک بر روی تصویر و کلیک بر روی نماد ویرایش (که به نظر می رسد مانند مداد است) ، یک جعبه پاپ آپ بهینه سازی تصویر ظاهر می شود.

این پنجره بهینه سازی تصویر در CMS در داخل پورتال HubSpot:

Alt text field within Image Optimization pop-up in CMS Hubs Content Editor

متن alt شما به طور خودکار در کد منبع HTML صفحه وب نوشته می شود ، در صورتی که اگر CMS شما پنجره متن alt به راحتی قابل ویرایش ندارد ، می توانید متن alt تصویر را بیشتر ویرایش کنید. در اینجا به نظر می رسد که آن برچسب alt در کد منبع مقاله به چه صورت است:

Image alt text tag highlighted in the HTML source code of a blog post in CMS Hub

نحوه افزودن متن Alt در CMS وردپرس

در وردپرس ، با کلیک بر روی تصویر ، به طور خودکار برگه مسدود کردن در نوار کناری باز می شود. در زیر بخشی با عنوان “تنظیمات تصویر” ، متن alt را در قسمت خالی اضافه کنید.

Add alt text in Image Settings section of Block tab in sidebar of your WordPress dashboard

وقتی آماده شدید ، از نوار ابزار در بالای صفحه روی به روزرسانی کلیک کنید.

مهمترین قانون متن alt؟ توصیفی و خاص باشید. اما به خاطر داشته باشید که اگر متن alt شما متن تصویر را نیز در نظر نگیرد ، این قانون متن alt می تواند ارزش خود را از دست بدهد. متن Alt می تواند به سه روش مختلف علامت را از دست بدهد. به مثالهای زیر توجه کنید.

3 مثال Alt Text مثال (خوب و بد)

1 کلید واژه در مقابل جزئیات

Orange mural that says 'ship it' on a wall at HubSpot's Singapore office

متن Alt بد
alt = "دیوار کار اداری HubSpot سنگاپور نقاشی های دیواری نارنجی محل کار بازاریابی داخلی"

خط متن alt در بالا چه مشکلی دارد؟ مراجعه بیش از حد به HubSpot. استفاده از متن alt برای جا انداختن کلمات کلیدی در جملات پراکنده باعث اضافه شدن بیش از حد تصویر و زمینه کافی نمی شود. این کلمات کلیدی ممکن است برای ناشر مهم باشند ، اما برای خزنده های وب نیستند.

در واقع ، متن alt در بالا درک Google برای ایجاد مشکل در رابطه با بقیه صفحه وب یا مقاله ای که در آن منتشر شده دشوار است و از رتبه بندی تصویر برای کلمات کلیدی مرتبط longtail جلوگیری می کند که سطح بالاتری از علاقه را در پشت خود دارند.

بدتر از همه این است که اگر کلمات کلیدی زیادی وارد کنید ، ممکن است یک مجازات Google a متحمل شوید >.

متن Alt خوب

با توجه به متن بد alt (بالا) ، متن alt بهتر برای این تصویر ممکن است باشد:
alt = "نقاشی دیواری نارنجی رنگ که می گوید" آن را حمل کنید "بر روی دیوار دفتر HubSpot در سنگاپور"

2. جزئیات در مقابل ویژگی

David Ortiz of the Boston Red Sox batting from home plate at Fenway Park

تصویر از طریق Winslow Townson آنها>

متن Alt بد
alt = "بازیکن بیس بال در زمین بیس بال توپ را می زند"

خط متن alt در بالا از نظر فنی از قانون اول متن alt پیروی می کند - توصیفی باشد - اما به روش صحیح توصیفی نیست. بله ، تصویر بالا یک زمین بیس بال و یک بازیکن را که به یک بیس بال برخورد می کند نشان می دهد. اما این همچنین تصویری از پارک Fenway - و شماره 34 دیوید اورتیز از Red Sox است که یک میدان درست را پشت سر می گذارد. این موارد مهم هستند اگر Google روی یک پست وبلاگ درباره ورزشهای بوستون قرار داشته باشد ، لازم است Google به درستی ایندکس کند.

متن Alt خوب

با در نظر گرفتن متن بد alt (بالا) ، متن alt بهتر برای این تصویر ممکن است باشد:
alt = "David Ortiz of the Boston Red Sox batting from plate home at Fenway Park"

3 ویژگی در مقابل زمینه

Marketing professor pointing to a student's computer screen during a lesson on alt text

تصویر از طریق UCLA

هر دو تصویر بالا دارای زمینه مشخصی هستند که می توانند به ما در نوشتن متن alt مناسب کمک کنند - یکی مربوط به دفتر HubSpot است و دیگری پارک Fenway. اما اگر تصویر شما زمینه رسمی نداشته باشد (مانند یک نام مکان) که به وسیله آن توصیف می شود ، چه می کنید؟

اینجا جایی است که شما باید از عنوان مقاله یا صفحه وب مورد نظر برای انتشار تصویر استفاده کنید. در اینجا چند نمونه بد و خوب از متن alt بر اساس دلیل انتشار آن آورده شده است:

برای مقاله ای درباره حضور در مدرسه تجارت

متن Alt بد
alt = "زنی که به صفحه رایانه شخص اشاره می کند"

متن متن alt در بالا معمولاً به عنوان متن alt مناسب شناخته می شود ، اما با توجه به اینکه هدف ما انتشار این تصویر با مقاله ای درباره تحصیل در مدرسه بازرگانی است ، برخی از گزینه های کلمه کلیدی را که می تواند به Google کمک کند از دست می دهیم. تصویر را با بخشهای خاصی از مقاله مرتبط کنید.

متن Alt خوب

با توجه به متن بد alt (بالا) ، متن alt بهتر برای این تصویر ممکن است باشد:
alt = "استاد مدرسه بازرگانی با اشاره به صفحه رایانه دانش آموز"

برای یک صفحه وب در مورد نرم افزار آموزش برای معلمان مدارس بازرگانی

متن Alt بد
alt = "معلمی که به صفحه رایانه دانش آموز اشاره می کند"

خط متن alt در بالا تقریباً به اندازه متن alt مناسب مثال قبلی توصیفی و مشخص است ، پس چرا برای یک صفحه وب درباره نرم افزار آموزش کافی نیست؟ این مثال حتی بیشتر در موضوع مدرسه تجارت فرو می رود و مشخص می کند که مخاطبان ایده آل این صفحه وب معلمان هستند. بنابراین ، متن alt تصویر باید منعکس کننده آن باشد.

متن Alt خوب

با در نظر گرفتن متن بد alt (بالا) ، متن alt بهتر برای این تصویر ممکن است باشد:
alt = "پروفسور با استفاده از نرم افزارهای آموزشی برای آموزش یک دانش آموز دانشکده بازرگانی"

بهترین روشهای Alt Text تصویر

در نهایت ، متن alt تصویر باید مشخص باشد اما همچنین نمایانگر موضوع صفحه وب مورد پشتیبانی آن باشد. ایده را تا اینجا دریافت کرده اید؟ در اینجا چند کلید مهم برای نوشتن متن متناسب با تصویر موثر وجود دارد:

Alt Text چگونه بر SEO تأثیر می گذارد

مطابق با Google ، از متن alt - بهمراه الگوریتمهای دید رایانه و محتوای صفحه - برای درک موضوع تصاویر استفاده می شود.

بنابراین ، متن Alt به Google کمک می کند تا نه تنها در مورد تصاویر بلکه در کل صفحه وب چه چیزهایی را بفهمد. این می تواند به افزایش احتمال نمایش تصاویر شما در نتایج جستجوی تصویر کمک کند.

هنگام ایجاد محتوا در مورد موضوعی ، در نظر بگیرید که چگونه مخاطبان شما ترجیح می دهند پاسخ س questionsالات خود را در مورد آن موضوع پیدا کنند. در بسیاری از موارد ، جستجوی گوگل نتیجه جستجوی کلاسیک آبی و پیوندی را نمی خواهد - آنها خود تصویر را می خواهند در داخل صفحه وب شما جاسازی شده باشد.

به عنوان مثال ، بازدیدکننده ای که به دنبال حذف موارد تکراری در Excel است ، ممکن است تصویر صفحه را ترجیح دهد تا بتواند نحوه انجام کار را با یک نگاه درک کند.

Blog post describing how to remove duplicates in Excel includes images with alt text to support content

منبع تصویر

از آنجا که این تصویر متن alt را بهینه کرده است ، در نتایج جستجوی تصویر برای کلمه کلیدی longtail "نحوه حذف نسخه های تکراری در Excel" ظاهر می شود. از آنجا که این پست در نتایج جستجوی وب برای همان کلمه کلیدی نیز نمایش داده می شود ، بازدید کنندگان می توانند از طریق این دو کانال مختلف در پست وبلاگ قرار بگیرند.

چرا متن alt تصویر مهم است؟

ما قبلاً به دلایل مهم اهمیت متن متن تصویر اشاره کرده ایم: یعنی دسترسی ، تجربه کاربر و ترافیک تصویر. درک این دلایل به شما کمک می کند بهترین متن alt را برای تصاویر خود بنویسید. در زیر مهمترین دلایل مهم بودن متن alt را بررسی دقیق خواهیم کرد.

قابلیت دسترسی

در سال 1999 ، W3C دستورالعمل های دسترسی به محتوای وب را منتشر کرد 1.0 به منظور توضیح نحوه دسترسی بیشتر به محتوا برای کاربران معلول. یکی از این رهنمودها "تهیه گزینه های معادل محتوای شنیداری و دیداری" بود. این بدان معنی است که هر صفحه وب از جمله تصاویر (یا فیلم ، صدا ، اپلت و غیره) باید شامل اطلاعاتی معادل محتوای دیداری یا شنیداری آن باشد.

به عنوان مثال ، بگویید یک صفحه وب حاوی تصویری از یک پیکان رو به بالا است که به یک لیست از مطالب پیوند دارد. یک معادل متن ممکن است "رفتن به فهرست مطالب" باشد. به شما این امکان را می دهد که یک کاربر با صفحه خوان یا سایر فناوری های کمکی هدف تصویر را بدون دیدن آن درک کند.

به عبارت دیگر ، متن alt به شما اطمینان می دهد که محتوای دیداری شما برای همه کاربران ، از جمله افرادی که دارای ضعف بینایی هستند ، قابل دسترسی است.

تجربه کاربری

متن Alt نه تنها تجربه کاربری بهتری را در اختیار کاربران معلول قرار می دهد بلکه UX بهتری را برای همه کاربران فراهم می کند. بگویید ، بازدیدکننده دارای اتصال پهنای باند است بنابراین تصاویر در صفحه وب شما بارگیری نمی شوند. آنها به جای اینکه فقط یک نماد لینک خراب را ببینند ، متن alt را نیز می بینند. این به آنها امکان می دهد آنچه را که تصویر برای انتقال آن بوده است ، جمع کنند.

به عنوان مثال ، یک کاربر ممکن است بتواند تصویر سمت چپ را ببیند. اگر آنها نتوانند - به دلیل ناتوانی ، مشکل پهنای باند یا دلیل دیگر - در این صورت متن alt را در سمت راست می شنوند یا می بینند. این به شما کمک می کند تا تجربه کاربری بهتری نسبت به متن متنی وجود نداشته باشد.

Image side by side with broken image icon and descriptive alt text that reads seven full coffee cups on wooden table

Image Source

Image Traffic

One of the most important things image alt text can do for you is turn your images into hyperlinked search results that appear either in Google Images or as image packs. Image packs are special results displayed as a horizontal row of image links that can appear in any organic position (including the #1 spot on a SERP, as seen in the example in the intro).

Images that appear in either Google Images or image packs provide yet another way to receive organic visitors. This can result in thousands of more visitors — at least it did in HubSpot’s case.

Beginning in 2018, the HubSpot Blog team implemented a new SEO strategy that, in part, focused more intently on optimizing image alt text. This helped to increase the blog’s image traffic by 779% in less than a year, which resulted in 160,000 more organic views. You can read more about the team’s success in this blog post.

Adding Image Alt Text to Your Website

So, where do you start when developing alt text for your blog posts and webpages? Consider performing a basic audit of your existing content to see where you can incorporate alt text into previously untagged pictures. Watch to see how your organic traffic changes among the pages that you give new alt tags.

The more images you optimize, the better your SEO strategy will be moving forward.

Editor's note: This post was originally published in September 2018 and has been updated for comprehensiveness.

Improve your website with effective technical SEO. Start by conducting this  audit.  

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *