بهره وری, نرم افزار بازاریابی رایگان, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

7 بهترین کوتاه کننده پیوند برای تجارت و اجتماعی (رایگان و پولی)

تلاش برای متقاعد کردن مردم برای کلیک کردن روی پیوند طولانی و درهم و برهم تقریباً به اندازه فروشنده درب منزل است که سعی می کند به مردم خدمات مالی بفروشد.

اگر مخاطبان شما پیوندی را که به نظر آنها ناخواسته است در یکی از پست های رسانه های اجتماعی شما ببینند ، معادل دیجیتالی را با ضربه زدن به درب شما انجام می دهند – از کنار آن عبور کنید.

برای جلوگیری از در نظر گرفتن هرزنامه یا شل بودن در هنگام داشتن پیوند قانونی برای اشتراک گذاری ، لیست ما از بهترین کوتاه کننده های پیوند را بررسی کنید که پیوندهای شما را به URL های تمیز ، سازگار و قابل کلیک تبدیل می کند.

Download Now: Free On-Page SEO Template

مزایای استفاده از کوتاه کننده پیوند چیست؟

کوتاه کردن پیوندها ، اشتراک گذاری و پیگیری عملکرد آنها را آسان تر می کند. آنها یک انتخاب عالی برای صاحبان مشاغل ، بازاریابان ، افراد و هر کسی است که مایل به ارسال پیوندهایی هستند که خواندن و به خاطر سپردن آنها آسان است.

کوتاه کننده های URL از چندین جهت به نفع نام تجاری شما هستند:

پیوندهای کوتاه شده بیشتر کاربر پسند هستند.

وقتی پیوندهای طولانی را در رسانه های اجتماعی ارسال می کنید ، ممکن است مانند هرزنامه به نظر برسد یا کاربران را از کلیک روی چیزی که نمی شناسند باز دارد. به ویژه ، افزودن پارامترهای ردیابی (مانند کدهای UTM ) به پیوندهای شما می تواند منجر به نشانی های اینترنتی طولانی و گیج کننده شود. کوتاه کننده پیوندها می توانند پیوندهای هرزنامه را به پیوندهای واضح و کاربرپسند تبدیل کنند.

می توانید تجزیه و تحلیل پیوندهای خود را پیگیری کنید.

بسیاری از کوتاه کننده های پیوند به شما امکان می دهند عملکرد و تجزیه و تحلیل پیوندهای خود را ردیابی کنید ، که به شما کمک می کند بفهمید کدام بخش از محتوا در بسترهای خاص بهتر عمل می کند. به طور معمول ، می توانید تعداد افرادی را مشاهده کنید که روی پیوند در مدت زمان از پیش تعیین شده کلیک کرده اند و بیشتر کلیک ها از کجا آمده است.

می توانید URL های کوتاه شده را در پست های اجتماعی خود قرار دهید.

هر شبکه رسانه اجتماعی تعداد نویسه هایی را که می توانید در پست های خود وارد کنید محدود می کند. توییتر و LinkedIn دارای کوتاهترین محدودیت کاراکتر به ترتیب با 280 و 700 نویسه هستند ، بنابراین اگر می خواهید پیوند یا هشتگ اضافی را در یکی از پست های خود فشار دهید ، کوتاه کننده های پیوند می توانند به شما در محدودیت محدودیت کمک کنند.

پیوندهای کوتاه شده نیازی به تکیه گاه ندارند.

تکیه گاه به کلمه یا عبارتی که دارای پیوند زیاد است اشاره می کند. بازاریابان از anchor text برای بهینه سازی پیوند خود استفاده می کنند و مطمئن می شوند که محتوای پیوند را نشان می دهد. اگر نشانی اینترنتی را در جایی اضافه می کنید که نمی توانید تکیه گاه (مانند پست اجتماعی یا بیوگرافی رسانه های اجتماعی) اضافه کنید ، می توانید پیوند را کوتاه کرده و کلمه کلیدی را در حلزون .

URL های کوتاه شده به عنوان پیوندهای پشتیبان محسوب می شوند و SEO شما را بهبود می بخشد.

زیرا URL های کوتاه شده در اصل 301 تغییرمسیر ، آنها به عنوان پیوند برگشتی شمرده می شوند ، زیرا هنوز به وب سایت شما اشاره می کنند. استفاده از سرویس کوتاه کردن پیوند ، SEO شما را بهبود می بخشد زیرا به شما این امکان را می دهد که در مکان های بیشتری به پست ها و صفحات وبلاگ خود لینک دهید.

متقاعد شده اید؟ بیایید نگاهی به کوتاه کننده های پیوند بالا که می توانید استفاده کنید بیاندازیم.

1. کمی

Bitly URL and link shortener منبع تصویر

Bitly (گاهی اوقات به عنوان Bit.ly نیز نامیده می شود) یک بستر کوتاه کننده پیوند است که دارای یک داشبورد جامع است که معیارهای عملکرد پیوندهای شما را نشان می دهد ، مانند نرخ کلیک و آمار کانال. همچنین اطلاعات جغرافیایی افرادی را که روی پیوندهای شما کلیک می کنند نشان می دهد.

این ابزار همچنین پیوندهای مارک دار ارائه می دهد و با نرم افزار مدیریت رسانه های اجتماعی ادغام شده است (مانند HubSpot ) تا به شما کمک کند پیوندهای کوتاه شده خود را به صورت یکپارچه از طریق نمایه رسانه های اجتماعی خود توزیع کنید.

حساب رایگان Bitly حداکثر 1000 پیوند بدون مارک و گزارش پیوند را برای 30 روز ارائه می دهد که برای مشاغل کوچک ایده آل است. برنامه سازمانی آن به شما امکان می دهد 10000+ پیوند در ماه مارک کنید و تمام داده ها و معیارهای ذکر شده در بالا را ارائه می دهد. این ردیف اشتراک برای مشاغل بزرگی که مایل به مارک گذاری و پیگیری هر پیوندی در کمپین های بازاریابی خود هستند ، بهترین است.

بهترین برای

افراد بزرگ و مشاغل کوچک. این مزیت رایگان بودن را در اختیار شما قرار می دهد در حالی که به شما این امکان را می دهد که ضامن های سفارشی نیز اضافه کنید ، که برای استفاده عمومی و تجاری مناسب است.

جوانب مثبت

 • قابلیت کوتاه کردن پیوندها بدون ثبت نام
 • 1000 پیوند کوتاه در نسخه رایگان
 • گنجانده شده است

 • قابلیت افزودن 50 شلاق سفارشی در هر ماه در یک اشتراک رایگان
 • انتخاب خوبی برای شروع کار با کوتاه کننده پیوند

منفی

 • فقط وقتی ثبت نام کنید
 • می توانید حلزون را شخصی سازی کنید

قیمت گذاری : رایگان ؛ 29 دلار در ماه (پایه) ؛ 199 دلار در ماه (حق بیمه) ؛ سفارشی (سازمانی)

2. Bl.INK

BLINK URL and link shortener منبع تصویر

Bl.INK به عنوان یکی از قوی کننده ترین پیوندها ، پیوندهایی با مارک هوشمند ارائه می دهد که حاوی کلمات مربوطه و نه فقط یک رشته تصادفی از کاراکترها است.

همچنین گزارش های تحلیلی ارائه می دهد که می تواند کلیک ها را بر اساس تاریخ ، زمان ، زبان ، ارجاع دهندگان ، دستگاه و مکان ردیابی کند. این ابزار با ابزارهای تجزیه و تحلیل وب مانند Google Analytics و Adobe ادغام می شود.

Bl.INK پنج طبقه اشتراک ارائه می دهد. با 48 دلار در ماه ، برنامه های خود را بر اساس تعداد پیوندهایی که می خواهید ایجاد و پیگیری کنید ، قیمت گذاری می کند.

بهترین برای

مشاغل تجاری با استراتژی کوتاه شده پیوند. به این ترتیب ، می توانید از ویژگی های فراوان آن بلافاصله استفاده کنید.

جوانب مثبت

 • لیست گسترده ای از ویژگی ها که برای کوتاه کردن پیوند مشتاق کاربران ایده آل است
 • ارزان ترین اشتراک 10،000 پیوند ارائه می دهد-سه برابر آنچه Bitly در کمترین اشتراک خود ارائه می دهد
 • قابلیت ویرایش انبوه پیوندها

منفی

 • هیچ گزینه ای برای کوتاه کردن پیوندها بدون ثبت نام وجود ندارد
 • فقط تعداد محدودی کلیک را دنبال می کند (از 7500 شروع می شود)

قیمت گذاری : 48 دلار در ماه (کارشناس+) ؛ 99 دلار در ماه (SMB) ؛ 299 دلار در ماه (تیم) ؛ 599 دلار در ماه (تجاری) ؛ سفارشی (سازمانی)

3. Rebrandly

Rebrandly URL and link shortener منبع تصویر

با اعتماد بیش از 250،000 مشتری ، Rebrandly یک بستر کوتاه کننده پیوند است که می تواند پیوندهای شما را مارک گذاری کند ، معیارهای عملکرد آنها را ردیابی کند یا با بیش از 50 سیستم عامل دیگر ادغام شود تا پیوندهای شما به صورت یکپارچه توزیع شود.

Rebrandly با سه برنامه برای افراد و دو برنامه برای تیم ها ، راه حل های کوتاه کننده پیوند را برای مشاغل کوچک که پتانسیل بالایی برای رشد دارند ، ارائه می دهد. به عنوان مثال ، برنامه رایگان آن 5000 کلیک ردیابی شده ، 500 پیوند مارک دار و 5 نام دامنه سفارشی را ارائه می دهد ، در حالی که طرح برتر آن 150.000 پیوند مارک دار ، 20 نام دامنه سفارشی و 1.500.000 کلیک ردیابی با 499 دلار در ماه ارائه می دهد.

با این حال ، توجه داشته باشید که برخی از خدمات ، مانند Bitly ، تعداد محدودی کلیک ردیابی شده ارائه می دهند. اگر انتظار دارید تعداد زیادی کلیک دریافت کنید ، در عوض از آن خدمات استفاده کنید.

بهترین برای

مشاغل کوچک که مایل به ایجاد استراتژی کوتاه کردن پیوند هستند. قیمت اولیه Rebrandly پایین است ، اما ویژگی های آن رقیب است و حتی از رقبای برتر آن فراتر می رود.

جوانب مثبت

 • قابلیت کوتاه کردن پیوندها بدون ثبت نام
 • شامل یک سازنده UTM در نسخه رایگان است-Bitly و BLINK ندارند
 • شامل اشکالات URL سفارشی در نسخه رایگان
 • است

منفی

 • هیچ کلیک ردیابی نامحدود در دسترس نیست

قیمت گذاری : رایگان ؛ 29 دلار در سال (استارت) ؛ 69 دلار در سال (حرفه ای) ؛ 499 دلار در سال (حق بیمه) ؛ سفارشی (سازمانی)

4. Ow.ly

Owly URL and link shortener I mage Source

Ow.ly که توسط پلت فرم مدیریت رسانه های اجتماعی Hootsuite توسعه یافته است ، کوتاه کننده پیوند است که در هر حساب رایگان Hootsuite گنجانده شده است. با Ow.ly ، می توانید پیوندهای خود را توزیع کرده و معیارهای عملکرد آنها را مستقیماً در پلتفرم Hootsuite ردیابی کنید ، که به شما امکان می دهد هر پیوندی را که ارسال می کنید به تمام نمایه های رسانه های اجتماعی خود کوتاه کنید. Ow.ly برای افرادی که قبلاً از Hootsuite به عنوان بستر مدیریت رسانه های اجتماعی خود استفاده می کنند ، گزینه ای عالی است.

یک محدودیت این ابزار این است که هیچ اطلاعاتی در مورد ویژگی هایی که Ow.ly ارائه می دهد ، از جمله تعداد کلیک های ردیابی شده وجود ندارد. یک سازنده UTM در پلت فرم موجود است.

بهترین برای

کاربران فعلی Hootsuite یا کسانی که علاقمند به مدیریت حضور خود در رسانه های اجتماعی با استفاده از Hootsuite هستند. بهترین بخش این است که رایگان است ، و اگر تازه شروع به کار با Hootsuite کرده اید ، انتخاب خوبی است.

جوانب مثبت

 • یکپارچه شده درست در بستر Hootsuite
 • قابلیت مشاهده تجزیه و تحلیل پیوند در کنار سایر تجزیه و تحلیل های اجتماعی
 • سازنده UTM در تنظیمات موجود است
 • یک انتخاب طبیعی برای کسانی که از Hootsuite
 • استفاده می کنند

منفی

 • هیچ گزینه ای برای کوتاه کردن پیوندها بدون ثبت نام وجود ندارد
 • برای کسانی که از Hootsuite استفاده نمی کنند انتخاب خوبی نیست. گزینه های دیگر ویژگی های قوی تری ارائه می دهند

قیمت : رایگان

5. Linktree

Linktree URL and link shortener منبع تصویر

Linktree صرفاً یک سرویس کوتاه کردن URL نیست. بلکه سرویسی است که در آن لیستی از پیوندها را به نمایه اضافه می کنید ( مانند این ) به به جای لیست تمام پیوندهایی که می خواهید در هر پست یا نمایه اجتماعی تبلیغ کنید ، آنها را به Linktree خود اضافه کنید. سپس آدرس Linktree را به bios اجتماعی خود اضافه می کنید.

این ابزار برای سیستم عامل هایی مانند Instagram مناسب است ، جایی که می توانید فقط یک پیوند به نمایه خود اضافه کنید. بهترین بخش این است که Linktree یک ساختار URL کوتاه و کاربرپسند (مانند linktr.ee/yourname ) ارائه می دهد ، به طوری که به نظر می رسد مانند یک پیوند کوتاه شده به نظر برسد. لازم نیست نمایه اینستاگرام خود را با یک آدرس اینترنتی طولانی و ظاهری ناخواسته درهم و برهم کنید.

همچنین تجزیه و تحلیل هایی را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد ببینید کدام پیوندها بیشتر کلیک می شوند و پروفایل Linktree شما چقدر ترافیک دارد.

بهترین برای

کاربران مشتاق اینستاگرام که می خواهند همه پیوندهای خود را در یک مکان نگه دارند. همچنین تجزیه و تحلیل ارائه می دهد ، بنابراین می توانید به طور بالقوه از آن برای اهداف تجاری و بازاریابی استفاده کنید.

جوانب مثبت

 • به شما امکان می دهد پیوندهای نامحدود را در یک مکان نگه دارید
 • پیوند کوتاه و کاربرپسند پروفایل به راحتی قابل یادآوری است
 • بهترین انتخاب برای کاربران اینستاگرام

منفی

 • اگر سعی می کنید پیوندهای فردی را کوتاه کنید
 • مناسب نیست

 • نسخه رایگان به شما اجازه نمی دهد تجزیه و تحلیل دقیق
 • را مشاهده کنید

 • بعنوان یک بک لینک در نظر گرفته نمی شود ، در حالی که یک پیوند کوتاه شده سنتی

قیمت گذاری : رایگان ؛ 6 دلار در ماه (حرفه ای) ؛ سفارشی (سازمانی)

6. TinyURL

TinyURL URL and link shortener TinyURL یک بستر کوتاه کوتاه پیوند است که برای کاربرانی که می خواهند پیوندها را یکبار کوتاه کنند مناسب است مدتی دیگر.

استفاده از TinyURL ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به TinyURPL مراجعه کرده و دستورالعمل ها را دنبال کنید. می توانید پیوند موردنظر خود را برای URL کوتاه وارد کرده و نام مستعار اضافه کنید. اگر کسی از نام مستعار شما استفاده نکند ، پیوندی که دریافت خواهید کرد شبیه “tinyurl.com/alias” خواهد بود. هنگامی که اطلاعات URL را پر کرده و ارسال را فشار می دهید ، می توانید URL را تغییر نام دهید ، ویرایش کنید و به اشتراک بگذارید.

سادگی ابزار را فریب ندهید: همچنین به شما این امکان را می دهد که پس از ثبت نام در یک حساب رایگان ، معیارها و تجزیه و تحلیلهای کلیدی پیوندهای خود را ردیابی کنید. حتی اگر فقط از آن برای یک پروژه یکبار استفاده کنید ، می توانید موفقیت کمپین را با سهولت پیگیری کنید. تنها محدودیت این است که فقط به شما امکان می دهد یک TinyURL فعال را در یک زمان نگه دارید مگر اینکه به اشتراک پولی ارتقا دهید.

بهترین برای

علاقه مندان که می خواهند هر چند وقت یکبار پیوندها را کوتاه کنند. به دلیل تأکید بر کوتاه کننده پیوند افزونه و رفتنی ، اگر قصد دارید یک پیوند را همزمان قطع کنید و برای مدت کوتاهی از آن استفاده کنید ، برای شما بسیار مناسب است.

جوانب مثبت

 • یکی از ساده ترین کوتاه کننده های پیوند در این لیست ، با تأکید بر ابزار افزونه و رفتن آن
 • شامل تجزیه و تحلیل در صورت تمایل به دنبال کردن کلیک ها و عملکرد
 • به شما امکان می دهد بلافاصله یک حلقه سفارشی ایجاد کنید-Bitly فقط هنگام ثبت نام به شما اجازه می دهد

منفی

 • فقط به شما امکان می دهد یک نسخه TinyURL فعال را در نسخه رایگان
 • نگه دارید

قیمت گذاری : رایگان ؛ 9.99 دلار در ماه (حرفه ای) ؛ 99 دلار در ماه (100 هزار فله)

7. Tiny.CC

TinyCC URL and link shortener ریز .CC یک کوتاه کننده پیوند رایگان دیگر است که به شما امکان می دهد پیوندهای کوتاه موقت را به سادگی با چسباندن پیوند طولانی خود ایجاد کنید وارد کادر متن شده و کلید Shorten را فشار دهید. مانند TinyURL ، شما همچنین می توانید slug را سفارشی کنید.

اگر ثبت نام کرده اید یا مشترک پولی شده اید ، می توانید پیوندهای منقضی نشده داشته باشید و نشانی های اینترنتی را بعداً ویرایش کنید. اگر کاربر رایگان هستید ، پیوند منقضی می شود و نمی توانید پس از ایجاد آنها را ویرایش کنید. در حالی که این ابزار محدودترین ابزار موجود در این لیست است ، استفاده از آن نیز ساده ترین است.

مزیت اضافی داشتن نام دامنه کوتاه است. تفاوت بین “TinyURL/example” و “Tiny.CC/example.” در حالی که تعداد کاراکترها ممکن است چندان متفاوت نباشد ، URL کوتاه شده از Tiny. CC بسیار مختصر و زیبا به نظر می رسد.

بهترین برای

کوتاه کردن سریع و آسان پیوند یکبار مصرف. اگر به ویژگی های قوی تر علاقه دارید ، می توانید به یکی از برنامه های برتر .

جوانب مثبت

 • ساده ترین کوتاه کننده پیوند در این لیست-به سادگی آن را وصل کرده و بروید
 • قابلیت سفارشی سازی slug بدون نیاز به ورود به سیستم
 • گزینه های پولی با قیمت ارزان تری شروع می شوند (به عنوان مثال 5 دلار در مقابل 29 دلار Rebrandly)
 • گزینه آسان برای کوتاه شدن سریع پیوند

منفی

 • وسعت و ویژگی ابزار بسیار محدودتر از سایر گزینه ها

قیمت : رایگان؛ 5 دلار در ماه (پایه) ؛ 25 دلار در ماه (تجاری) ؛ 44 دلار در ماه (حرفه ای) ؛ سفارشی (سازمانی)

پس از تسلط بر کوتاه کردن آدرس های اینترنتی خود ، ممکن است بخواهید فرآیند مشابه ایجاد کدهای QR ، که مانند یک میانبر به وب سایت شما عمل می کند-اما از مواد چاپی بجای.

حرکت در کوتاه کننده های پیوند

اگر مجبورید چند پیوند بزرگ را به اشتراک بگذارید ، کوتاه کردن آنها ضرری ندارد زیرا این روند سریع و ساده است. پیوندهای کوتاه شده علاوه بر اینکه به راحتی قابل مشاهده هستند ، می توانند برای تبلیغات چاپی ، علائم فیزیکی یا مکانهایی که نمی توانید به سایت دیگری پیوند دهید مفید باشد.

تعداد انگشت شماری وب سایت کوتاه کننده پیوند رایگان یا مقرون به صرفه وجود دارد. اما شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که کدام را انتخاب کنید. برای کمک به شما ، ما چند راهنمایی سریع را برای شما به ارمغان می آوریم.

 • اگر از نرم افزار تجزیه و تحلیل وب سایت استفاده نمی کنید ، ممکن است بخواهید از یک کوتاه کننده پیوند استفاده کنید که شامل آمار اولیه مانند نمای صفحه و کلیک ها برای اندازه گیری میزان ترافیک شما است.
 • اگر می خواهید پیوند خود را سفارشی کنید ، کوتاه کننده ای را انتخاب کنید که به شما امکان ویرایش خطاهای URL را می دهد. همه گزینه های موجود در لیست به شما این امکان را می دهند ، اما برخی مانند Bitly از شما می خواهند ابتدا برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید.
 • پیوندهای کوتاه شده مارک دار بهتر از پیوندهای کوتاه بدون مارک ظاهر شده و عملکرد بهتری دارند. Rebrandly و Bitly دو گزینه برتر برای مارک پیوندهای کوتاه شده شما هستند.
 • برای کوتاه شدن سریع پیوند از Tiny.CC و TinyURL استفاده کنید. آنها نیازی به ثبت نام شما ندارند و به شما اجازه می دهند که در یک مرحله ساده این ویرایشگر را ویرایش کنید.
 • شما نمی توانید پیوندی را از کوتاه کننده پیوند به لینک دیگر منتقل کنید ، بنابراین عاقلانه یکی را انتخاب کنید.
 • اگر به دنبال ارزان ترین گزینه برتر هستید ، Tiny.CC از 5 دلار در ماه و ویژگی های قابل مقایسه با گزینه های گران تر را ارائه می دهد.

از یک کوتاه کننده URL برای افزایش ترافیک ارجاعی بیشتر استفاده کنید

کوتاه کننده های پیوند به شما امکان می دهد پیوندی را در مکان هایی با تعداد کاراکتر و فضا محدود قرار دهید. با استفاده از کوتاه کننده URL ، می توانید اطمینان حاصل کنید که سایت شما در همه سیستم عامل هایی که در آن هستید قابل مشاهده است ، ترافیک ارجاع را افزایش داده و سرنخ های تلاش بازاریابی خود را افزایش می دهد.

توجه ویراستار: این پست در ابتدا در ژانویه 2019 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

Improve Your Organic Search Ranking

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *