سئو, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

اگر مثل من هستید ، احتمالاً روزانه بارها از Google استفاده می کنید. اما شانس این است که ، مگر اینکه شما یک فن فن باشید ، شما احتمالاً هنوز از Google در ساده ترین شکل خود استفاده می کنید.

اگر استفاده فعلی شما از Google محدود به تایپ چند کلمه و تغییر درخواست شما باشد تا زمانی که آنچه را که می خواهید پیدا کنید ، من اینجا هستم تا به شما بگویم راه بهتری وجود دارد – و دشوار نیست که بیاموزید

از طرف دیگر ، حتی اگر شما جیک فناوری هستید و می توانید مانند بهترین آنها در حال حاضر از Google استفاده کنید ، من هنوز هم پیشنهاد می کنم این مقاله از نکات جستجوی پیشرفته Google را علامت گذاری کنید سپس ، هنگامی که آماده هستید موهای خود را با ناراحتی بیرون بیاورید ، مشاهده می کنید که مکرراً یک نوع نئوفیت را در جستجوی اساسی تایپ می کند تا یک تلاش ناامیدانه برای پیدا کردن چیزی انجام دهید. → Download Now: SEO Starter Pack [Free Kit]

نکات جستجوی پیشرفته Google زیر تجربه من و مواردی است که به نظر من مفید است. من توضیحات نکات جستجو را عمداً مختصر نگه داشته ام ، زیرا به احتمال زیاد با دیدن نمونه ای که از Google ارائه داده اید ، بیشتر این موارد را درک خواهید کرد.

در اینجا مروری بر برخی از مفیدترین ترفندهای جستجوی Google وجود دارد. به هیچ وجه یک متخصص جستجوی گوگل خواهید بود.

31 نکته جستجوی پیشرفته Google

1 عبارت صریح

بیایید بگوییم شما در Google به دنبال محتوای مربوط به بازاریابی ورودی هستید. به جای اینکه فقط در کادر جستجوی Google بازاریابی ورودی را تایپ کنید ، بهتر است صریحاً عبارت را جستجو کنید. برای این کار ، کافیست عبارت جستجو را در دو نقل قول محصور کنید.

جستجوی نمونه: “بازاریابی ورودی”

2. کلمات را حذف کنید

فرض کنید شما می خواهید محتوای مربوط به بازاریابی ورودی را جستجو کنید ، اما می خواهید هر نتیجه ای را که حاوی اصطلاح تبلیغات باشد ، حذف کنید. برای این کار ، به سادگی از علامت در مقابل کلمه ای که می خواهید حذف کنید استفاده کنید.

مثال جستجو: بازاریابی درونی – تبلیغات

3 این یا آن

به طور پیش فرض ، هنگام جستجوی شما ، Google کلیه شرایط مشخص شده در جستجو را در بر می گیرد. اگر به دنبال هر یک یا چند اصطلاح هستید که مطابقت داشته باشد ، می توانید از عملگر OR استفاده کنید. (توجه: OR باید با حروف بزرگ نوشته شود).

جستجوی مثال: بازاریابی درونی یا تبلیغات

4 کلمات موجود در متن

اگر می خواهید یک صفحه وب پیدا کنید که تمام اصطلاحاتی که جستجو می کنید در متن آن صفحه وجود دارد (اما نه لزوما در کنار یکدیگر) ، allintext: را بلافاصله با کلمات وارد کنید یا عبارات

جستجوی مثال: allintext: دریاچه خانه اسکی ورمونت

5. کلمات موجود در متن + عنوان ، URL و غیره

اگر می خواهید یک صفحه وب پیدا کنید که یک اصطلاح در متن آن صفحه ظاهر شود و یک اصطلاح دیگر در جای دیگر صفحه مانند عنوان یا URL ظاهر شود ، سپس آن عبارت اول را تایپ کنید و به دنبال آن intext: اصطلاح دیگر را بلافاصله دنبال می کنیم.

جستجوی مثال: نیل الماس intext: رنگ قرمز

6. کلمات موجود در عنوان

آیا می خواهید یک صفحه وب با کلمات خاص موجود در عنوان (اما نه لزوما در کنار یکدیگر) پیدا کنید؟ allintitle: را بلافاصله با کلمات یا عبارات وارد کنید.

جستجوی مثال: allintitle: کلوپ شراب

7. کلمات موجود در TItle + Text ، URL و غیره

آیا می خواهید صفحه وبی را پیدا کنید که یک اصطلاح در عنوان آن صفحه نشان داده شود و اصطلاح دیگری در صفحه دیگر مانند متن یا URL وجود داشته باشد؟ آن اصطلاح اول را وارد کنید و به دنبال آن intitle: بلافاصله اصطلاح دیگر دنبال کنید.

جستجوی مثال: عنوان شلیک آنفلوآنزا: مشاوره

8. کلمات موجود در URL

اگر می خواهید صفحاتی را با جستجوی جستجوی خود که در URL ذکر شده است بیابید ، allinurl: را بلافاصله پس از جستجوی خود تایپ کنید.

جستجوی مثال: allinurl: وبلاگ hubspot

9. نحوه جستجو در وب سایت

اغلب ، شما می خواهید در یک وب سایت خاص محتوای متناسب با یک عبارت خاص را جستجو کنید. حتی اگر سایت از ویژگی جستجوی داخلی پشتیبانی نمی کند ، می توانید از Google برای جستجوی اصطلاح خود در سایت استفاده کنید. به سادگی از اصلاح کننده سایت: somesite.com استفاده کنید. ( این پست وبلاگ را بخوانید تا با انجام این کار با جزئیات بیشتر

جستجوی مثال: سایت: www.smallbusinesshub.com “بازاریابی درونی”

10. جستجوی مرتبط

اگر می خواهید وب سایت های جدیدی با محتوای مشابه با وب سایتی که قبلاً می شناسید پیدا کنید ، از اصلاح related: somesite.com استفاده کنید.

جستجوی مثال: مرتبط: vizual.ly

related-google-search.png

11 صفحه ای که به صفحه دیگری پیوند دارد

فرض کنید شما می خواهید هر وب سایتی را که به مقاله BuzzFeed در وب سایت خود استناد می کند جستجو کنید. برای انجام این کار ، از دستور استفاده کنید: بلافاصله نام یک صفحه را دنبال کنید. Google تمام صفحاتی را که به وب سایت رسمی BuzzFeed پیوند دارند به شما می دهد. هرچه URL مشخص تر باشد ، نتایج کمتری و برجسته تری دریافت خواهید کرد.

جستجوی مثال: پیوند: buzzfeed

12 کلمات و مترادف های مشابه

بگذارید بگوییم شما می خواهید یک کلمه را در جستجوی خود بگنجانید ، اما همچنین می خواهد نتایج حاوی کلمات یا مترادف مشابه را شامل شود. برای این کار ، از ~ در مقابل کلمه استفاده کنید.

جستجوی مثال: “بازاریابی درونی” ~ حرفه ای

13. تعاریف کلمه

اگر می خواهید به سرعت تعریف یک کلمه یا عبارت را جستجو کنید ، به سادگی از دستور define: استفاده کنید. با فشار دادن نماد تلفن بزرگ می توانید به تلفظ کلمه گوش دهید.

مثال جستجو: تعریف: پلتورا

google-word-definitions.png

14. واژه های گمشده

تا به حال یک یا دو کلمه از یک عبارت خاص ، غزل آهنگ ، نقل قول فیلم یا چیز دیگری را فراموش کرده اید؟ شما می توانید از ستاره * به عنوان یک کارت حافظه استفاده کنید ، که به شما کمک می کند کلمه گمشده در یک عبارت را پیدا کنید.

مثال جستجو: زیاد * درباره هیچ چیز

15. اخبار در یک مکان خاص

اگر به دنبال اخبار مربوط به یک مکان خاص هستید ، می توانید از دستور مکان: برای جستجوی داستان های Google News در آن مکان استفاده کنید.

مثال جستجو: مکان جنگ ستارگان: لندن

16. انواع سند خاص

اگر به دنبال یافتن نتایجی از نوع خاص هستید ، می توانید از اصلاح کننده نوع پرونده استفاده کنید: . به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید فقط ارائه پاورپوینت مربوط به بازاریابی ورودی را پیدا کنید.

جستجوی مثال: نوع پرونده “بازاریابی درونی”: ppt

17. ترجمه ها

آیا می خواهید یک کلمه یا عبارت ساده را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه کنید؟ نیازی به مراجعه به وب سایت ترجمه نیست. فقط کافی است ترجمه [word] به [language] را جستجو کنید.

جستجوی مثال: ترجمه krankenwagen به انگلیسی

18 لیست تلفن

بگذارید بگوییم کسی با شماره تلفن همراه شما تماس می گیرد و شما نمی دانید چه کسی است. اگر همه آنچه که دارید شماره تلفن است ، می توانید با استفاده از ویژگی دفترچه تلفن آن را در Google جستجو کنید.

جستجوی مثال: دفترچه تلفن: 617-555-1212

(توجه: شماره موجود در این مثال کار نمی کند. برای به دست آوردن نتیجه باید از یک عدد واقعی استفاده کنید.)

19. جستجوی کد منطقه

اگر تمام کاری که شما باید انجام دهید جستجوی کد منطقه ای برای یک شماره تلفن است ، کافیست کد منطقه سه رقمی را وارد کنید و Google به شما می گوید از کجاست.

جستجوی مثال: 617

20 جستجوی کدپستی

اگر برای یافتن آدرس به دنبال کد پستی هستید ، به سادگی بقیه آدرس را از جمله نام شهر یا شهر و ایالت ، استان یا کشور جستجو کنید. نتایج را با کد منطقه (در صورت وجود) ، برمی گرداند

جستجوی مثال: 25 اول خیابان ، کمبریج ، کارشناسی ارشد

21. محدوده های عددی

این نکته ای است که به ندرت استفاده می شود اما بسیار مفید است. بگذارید بگوییم شما می خواهید نتایجی پیدا کنید که حاوی هر یک از طیف اعداد باشد. با استفاده از اصلاح کننده X..Y می توانید این کار را انجام دهید (در صورت خواندن این مشکل ، فاصله بین X و Y دو دوره است). این نوع جستجو برای سالها مفید است (همانطور که در زیر نشان داده شده است) ، قیمت ها یا هرجایی که می خواهید مجموعه ای از اعداد را ارائه دهید.

جستجوی مثال: رئیس جمهور 1940..1950

22. سهام (نماد تیکر)

فقط یک علامت تیکر معتبر به عنوان عبارت جستجو خود وارد کنید ، و Google منابع مالی فعلی و یک نمودار کوچک سریع برای سهام را به شما ارائه می دهد.

جستجوی مثال: GOOG

23. ماشین حساب

دفعه بعدی که باید محاسبه سریع انجام دهید ، به جای اینکه اپلت ماشین حساب را ظاهر کنید ، می توانید عبارت خود را در Google تایپ کنید.

مثال جستجو: 48512 * 1.02

24. نکته ماشین حساب

همراه با یک ماشین حساب معمولی ، Google یک ماشین حساب نوک داخلی دارد. فقط کافی است حسابگر نکته را جستجو کنید و می توانید صورتحساب ،٪ نکته و تعداد افرادی را که آن را تقسیم می کنند تنظیم کنید.

مثال جستجو: حسابگر نوک

google-tip-calculator.png

25. تایمر

آیا تایمر دستی ندارید؟ Google شما را تحت پوشش قرار داده است. کافیست مقدار زمانی را تایپ کنید + کلمه “تایمر” ، و شمارش معکوس به طور خودکار آغاز می شود

مثال جستجو:

google-timer.png

مثال جستجو: تایمر 20 دقیقه

26. کرونومتر

“کرنومتر” را جستجو کنید و برای شما یک کرنومتر را نشان می دهد تا وقتی آماده شدید شروع به کار کنید.

مثال جستجو: ساعت متوقف

27. آب و هوا

دفعه دیگر که به دنبال آمار سریع هوا یا پیش بینی یک منطقه خاص هستید ، هوا و به دنبال آن مکان را جستجو کنید. Google هر دو مورد را قبل از اولین نتایج جستجو به شما می دهد.

مثال جستجو: آب و هوای کمبریج

weather-google-search.png

28. طلوع و غروب خورشید بار

اگر کنجکاو هستید که چه موقع خورشید طلوع کرده و آن روز را در یک مکان خاص غروب کند ، یک جستجوی ساده در گوگل با کلمه طلوع آفتاب یا غروب آفتاب همراه با نام مکان.

مثال جستجو: طلوع آفتاب آکادیا

29. وضعیت های پرواز

اگر شماره شرکت هواپیمایی و هواپیما را در Google تایپ کنید ، این اطلاعات پرواز ، وضعیت و سایر اطلاعات مفید را به شما می گوید.

مثال جستجو: BA 181

google-flight-status.png

30. امتیازات و برنامه های ورزشی

آیا می خواهید از آخرین امتیازات ورزشی و برنامه های آینده تیم های محبوب یا مسابقات خود مطلع شوید؟ یک نام تیم یا دو نام تیم را جستجو کنید و Google از Google Sports برای بیرون انداختن امتیازات و برنامه ها قبل از اولین نتایج جستجو استفاده خواهد کرد.

مثال جستجو: منچستر یونایتد
31 مقایسه غذا

باور کنید یا نکنید ، اگر شما هرگز کنجکاو هستید که دو نوع ماده غذایی (نسبتاً عمومی) چگونه با یکدیگر مقایسه می شوند ، می توانید با جستجوی سریع در گوگل تفاوت بین کالری ، چربی ، پروتئین ، کلسترول ، سدیم را بررسی کنید. ، پتاسیم و سایر مواد مغذی.

مثال جستجو: پیتزا در مقابل کلم بروکلی

marketing

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *