سئو فنی, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

500 خطای سرور داخلی: آنها چیست و چگونه آنها را برطرف کنیم

عیب یابی خطای سرور داخلی HTTP 500 مانند حل یک راز است.

شما نمی دانید دقیقاً چه اتفاقی افتاده یا چرا این اتفاق افتاده است – تنها چیزی که می دانید این است که چیزی اشتباه است و باید آن را برطرف کنید.

برای راهنمایی شما در زمینه عیب یابی خطای مخرب HTTP 500 سرور داخلی ، بیایید به معنی دقیق آن و رایج ترین علل و راه حل های آن بپردازیم.

Free Guide: How to Run a Technical SEO Audit

در اینجا صفحه خطای 500 شما در مرورگر شما ممکن است به این شکل باشد:

screenshot of an http 500 internal server error message example

نحوه رفع خطای 500 سرور داخلی

برخلاف سایر خطاهای سمت سرور مانند کد 502 یا 503 کد ، خطای 500 سرور داخلی این است که بلافاصله به شما نمی گوید مشکل چیست ، و همچنین به شما نمی گوید که چگونه آن را تعمیر کنید. اگر خطا برای مدت طولانی در سایت شما ادامه یابد ، حتی می تواند بر SEO شما نیز تأثیر منفی بگذارد.

بنابراین ، بیایید به چند علت احتمالی خطا بپردازیم. سپس ، چند راه حل ارائه می دهیم تا بتوانید مشکل را برطرف کنید.

دلایل احتمالی خطای 500 سرور داخلی

خطای 500 سرور داخلی ، همانطور که از نامش مشخص است ، یک مشکل کلی در سرور وب سایت است. به احتمال زیاد ، این بدان معناست که مشکلی یا نقص موقتی در برنامه نویسی وب سایت وجود دارد.

برخی از دلایل احتمالی خطای 500 سرور داخلی عبارتند از:

  • فایل .htaccess خراب یا خراب
  • خطای مجوزها
  • افزونه ها یا تم های شخص ثالث
  • محدودیت حافظه PHP بیش از
  • است

خوشبختانه ، چند راه حل م effectiveثر برای رفع اکثر این مشکلات وجود دارد.

اگر در حال تلاش برای بارگذاری صفحه ای با خطای 500 سرور داخلی هستید:

1. صفحه را بازخوانی کنید.

این ممکن است واضح به نظر برسد ، اما اگر مشکل بارگذاری موقت باشد ، اگر صفحه را بازخوانی کنید ، ممکن است موفق شوید. قبل از امتحان موارد دیگر در این لیست ، صفحه را بارگیری کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد.

2. بعداً برگرد.

از آنجا که خطا در سمت سرور است ، من مایلم شرط ببندم که صاحبان وب سایت در اسرع وقت برای حل مشکل تلاش می کنند. چند دقیقه یا حداکثر تا یک ساعت به آن فرصت دهید و سپس URL را بارگیری کنید و ببینید آیا تیم توسعه دهنده مشکل را برطرف کرده است.

3. کوکی های مرورگر خود را حذف کنید.

اگر پاک کردن سابقه مرورگر کار نمی کند ، ممکن است کوکی های مرورگر خود را حذف کنید. اگر کوکی ها با صفحه وب مستعد خطا مرتبط هستند ، حذف کوکی ها ممکن است به بارگیری مجدد صفحه کمک کند.

4. نشانی وب خود را در وب سایت “برای همه یا فقط برای من”

جایگذاری کنید

به downforeveryoneorjustme.com بروید و در نشانی اینترنتی که در آن سرور داخلی را مشاهده می کنید بچسبانید خطا یا به شما گفته می شود که وب سایت فقط برای شما غیرفعال است یا وب سایت برای همه غیرفعال است.

the homepage of downforeveryoneorjustme.com displaying the http 500 internal error status of youtube.com اگر مشکلی در سرور شما وجود دارد ، این امر می تواند به شما در رفع هرگونه نگرانی مبنی بر مشکل در رایانه شما کمک کند.

اگر خطای سرور داخلی 500 در وب سایت خود شماست:

1. افزونه یا طرح زمینه را غیرفعال کنید.

نرم افزارهای جدید فعال شده ، افزونه ها یا اسکریپت های شخص ثالث ممکن است با پیکربندی سرور فعلی شما مغایرت داشته باشد. برای تعیین این امر ، سعی کنید (با دقت) افزونه های نرم افزاری خود را یکی یکی غیرفعال یا حذف کنید تا مشخص شود که دقیقاً چه چیزی باعث خطای سرور داخلی می شود.

اگر وب سایت وردپرس را اجرا می کنید ، این کار با افزونه ها آسان است. از داشبورد خود ، افزونه ها> افزونه های نصب شده را انتخاب کنید ، سپس اولین افزونه را غیرفعال کنید. اگر خطا برطرف شد ، می دانید که این افزونه بخشی از مشکل است. افزونه اول را مجدداً فعال کنید ، سپس این فرآیند غیرفعال کردن-فعال سازی مجدد را یک به یک تکرار کنید تا همه افزونه ها تشخیص دهند کدام یک باعث خطای شما شده است.

list of active plugins on a wordpress site and a deactivate button to resolve an http 500 internal server error ممکن است متوجه شوید که داشتن افزونه های فعال کمتر در سایت شما به کار روانتر کمک می کند.
متناوبا ، اگر به تازگی نرم افزار خود را ارتقا داده اید ، افزونه ها یا قالب های فعلی شما ممکن است با ارتقاء جدید سازگار نباشند. غیرفعال کردن افزونه ها یا موضوعات به صورت جداگانه تا زمانی که خطا ناپدید شود ، بهترین راه برای یافتن علت اصلی مشکل شما است.

2. برای شناسایی مشکل از افزونه ای مانند WP Debugging استفاده کنید.

اگر سایت شما از وردپرس پشتیبانی می کند و از اشکال زدایی وردپرس راحت هستید ، نصب افزونه ای را در نظر بگیرید که به شما کمک می کند مشکل را با سرور خود تشخیص دهید.

افزونه اشکال زدایی اشکال زدایی WP ، به شما کمک می کند دقیقاً بدانید مشکل سایت شما چیست ، که منجر به سریعتر رفع مشکل می شود.

download page for the wp debugging plugin to help resolve the http 500 internal server error in wordpress

منبع تصویر

3. اطمینان حاصل کنید که تنظیمات PHP شما به درستی پیکربندی شده است.

اگر مشکل مربوط به یک پایان زمان PHP است ، برای حل مشکل در ایجاد قوانین زمان بندی یا مدیریت خطا در اسکریپت خود فکر کنید. در اینجا یک لیست کامل از دستورالعمل های php.ini به تنظیمات PHP خود را پیکربندی کنید.

علاوه بر این ، مجوزهای اشتباه در پرونده یا پوشه ای که دارای اسکریپت است ، مانند اسکریپت PHP یا CGI ، اجازه اجرای اسکریپت را نمی دهد. مجوزهای خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که آنها را به درستی روی سرور خود تنظیم کرده اید.

4. کد فایل .htaccess سایت خود را بررسی کنید.

کدنویسی نادرست یا ساختار نامناسب با فایل .htaccess شما می تواند دلیل مشاهده خطای داخلی 500 باشد. .htaccess به شما کمک می کند چه مدت منابع باید در حافظه پنهان مرورگر ذخیره شوند. اگر خطای 500 سرور داخلی را مشاهده می کنید ، فایل را ویرایش کنید.

برای مکان یابی فایل .htaccess خود ، از طریق یک مدیر فایل مانند cPanel به فایل های وب سایت خود دسترسی پیدا کنید. > یا از طریق FTP/SFTP. احتمالاً فایل در فهرست public_html شما قرار دارد. به احتمال زیاد سرور شما این فایل را به طور پیش فرض از دید پنهان می کند و برای دیدن آن باید فایل های مخفی را روشن کنید.

a server file directory highlighting the htaccess file to resolve the http 500 internal server error

منبع تصویر

خطاهای برنامه نویسی در .htaccess و اسکریپت های سفارشی همچنین می تواند باعث خطای سرور داخلی HTTP 500 شود.

5. مطمئن شوید که نرم افزار جدید شما به درستی نصب شده است.

در نهایت ، بررسی کنید که آیا نرم افزار اخیراً نصب شده یا ارتقا یافته شما واقعاً در نصب یا ارتقاء ناموفق بوده است. برای تازه سازی نرم افزار ، وب سایت فروشنده را برای دستورالعمل ها بررسی کنید.

How to fix a 500 internal server error

آخرین راه حل: از سرور سرور کمک بخواهید

اگر عیب یابی مشکلات رایج نرم افزاری یا اشکال زدایی اسکریپت های سمت سرور خطای داخلی سرور HTTP 500 شما را برطرف نکرد ، باید شایع ترین علل این نوع مشکلات را در اسناد سرور خود مطالعه کنید-خطای سرور داخلی HTTP 500 می تواند به دلایل مختلف در سیستم عامل های مختلف رخ می دهد.

همچنین می توانید از ارائه دهنده خدمات خود بخواهید به سیاهههای خطا دسترسی داشته باشد و شواهدی برای علت اصلی مشکل شما پیدا کند.

خطاهای داخلی سرور به دلیل بی فایده بودن آنها آزاردهنده است – اساساً این روش وب سرور است که می گوید: “اوه ، من مطمئن نیستم.” امیدوارم یکی از مراحل بالا مشکل را برطرف کند تا بتوانید طبق معمول به زندگی بازگردید.

توجه ویراستار: این پست در ابتدا در اکتبر 2018 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

seo audit

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *