مهارتهای تجاری, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

50 کلاس بازاریابی آنلاین رایگان که امسال باید بگذرانید

آیا شما بازاریابی هستید که به دنبال تقویت تخصص خود و افزایش درآمد خود هستید؟

عالی! شما در مکان مناسب هستید.

بر هیچ کس پوشیده نیست که افرادی که دارای مدرک کارشناسی یا بالاتر هستند ، بیشتر شغل پیدا می کنند و درآمد بالاتری کسب می کنند نسبت به کسانی که اینگونه نیستند. اما آیا می دانستید که دریافت گواهینامه می تواند همین روند را دنبال کند؟

در حال حاضر ، من نمی گویم که گواهینامه و مدرک کارشناسی ارشد از نظر مدیر استخدام کننده یا مشتریانی که قصد همکاری با شما در پروژه بازاریابی را دارند ، دارای اهمیت یکسانی هستند. آنچه من می گویم این است که داشتن تحصیلات تخصصی در زمینه شما آسیبی نمی رساند و معمولاً به شما کمک می کند.

من می دانم که شما چه فکر می کنید ، “من می توانم در کار یاد بگیرم – تجربه از گواهینامه ارزشمندتر است.” و شما اشتباه نمی کنید-15 سال تجربه در مقایسه با پنج سال تجربه و گواهینامه دقیقاً یک مقایسه یک به یک نیست. با این حال ، برای نقش های عمومی عمومی ، ارتقاء و کار مستقل ، گواهینامه ها می توانند سریع ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای پیشرفت باشند.

Learn the fundamentals of inbound marketing in a short online lesson from  HubSpot Academy. 

با توجه به فراوانی توسعه فناوری ها و نرم افزارهای بازاریابی دیجیتال ، ادامه یادگیری فقط از طریق پست های وبلاگ و کتابهای الکترونیکی می تواند بسیار طاقت فرسا باشد. اینجاست که دوره های آنلاین خودآموز راه می افتد-اما کدام را انتخاب می کنید؟

نگران نباشید ، من کار سخت را برای شما انجام داده ام. در زیر بهترین دوره های آنلاین رایگان است که می توانید برای تقویت مهارت های بازاریابی دیجیتال خود بگذرانید. من خودم بسیاری از آنها را گرفته ام و می توانم به شما اطمینان دهم که ارزش وقت گذاشتن شما را خواهند داشت. هر یک از این پیشنهادات از نظر تعهد زمانی متفاوت است ، اما بسیاری از آنها خودخواه هستند ، بنابراین می توانید در وقت خود یاد بگیرید. موضوعاتی که این دوره ها پوشش می دهند عبارتند از:

آیا می خواهید درباره مارک ها و سازمان هایی که دوره های لیست زیر را ارائه می دهند بیشتر بدانید؟ برای یافتن دوره های بازاریابی آنلاین مقرون به صرفه به انتهای این پست بروید یا اینجا را کلیک کنید.

دوره های رایگان بازاریابی آنلاین

دوره های رایگان بازاریابی محتوا

1. صدور گواهینامه بازاریابی ورودی HubSpot – HubSpot Academy

2. گواهینامه بازاریابی محتوای HubSpot-HubSpot Academy

3. بازاریابی اینترنتی برای افراد باهوش-Copyblogger

4. بازاریابی ویروسی و نحوه ایجاد محتوای مسری-Coursera

5. استراتژی بازاریابی محتوا – Coursera

6. اشتباهات نوشتاری-Udemy

7. بازاریابی محتوا برای شرکت های B2B-Udemy

8. دوره آموزشی بازاریابی محتوای Semrush – Semrush

9. کپی رایتینگ شروع سریع: برترین ابزارها و هک های نوشتاری رایگان – Udemy

دوره های رایگان بازاریابی رسانه های اجتماعی

10. گواهینامه رایگان رسانه های اجتماعی – HubSpot Academy

11. تدوین استراتژی بازاریابی از انتها به انتها برای کسب و کار شما-HubSpot Academy

12. دیپلم در بازاریابی رسانه های اجتماعی-آلیسون

13 طرح فیس بوک – فیس بوک

14. تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی-Quintly

15. %20

%0A

%2016.%20 دوره آموزشی Semrush Social Media Toolkit – Semrush

17. گواهینامه حرفه ای بازاریابی رسانه های اجتماعی-فیس بوک

دوره های رایگان بازاریابی سئو

18. دوره آموزشی SEO – HubSpot Academy

19. دوره بازاریابی دیجیتال Google – Google

20. دوره آموزشی SEO توسط Moz – Udemy

21. SEO – QuickSprout

22. دوره تخصصی SEO – Coursera

23. دوره Semrush SEO Toolkit Course – Semrush

24. آموزش SEO آنلاین – Yoast

دوره های رایگان بازاریابی از طریق ایمیل

25. گواهینامه بازاریابی ایمیل HubSpot-HubSpot Academy

26. دوره بازاریابی ایمیل-آکادمی Sendinblue

27. بازاریابی ایمیلی برای مبتدیان آسان شده-Udemy

28. ایمیل مارکتینگ برای مبتدیان-Skillshare

دوره های رایگان توسعه وب و طراحی سایت

29. ایجاد وب سایت-CodeAcademy

30. Javascript را بیاموزید-CodeAcademy

31. Ruby Learn – CodeAcademy

32. پایتون 3 را بیاموزید-CodeAcademy

33. آموزش HTML و CSS – CodeAcademy

34. آموزش کدگذاری وب سایتهای بسیار جذاب – مجمع عمومی

تبلیغات آنلاین رایگان و دوره های PPC

35. تبلیغات دیجیتال چیست و چگونه انجام شود-آکادمی HubSpot

36. نحوه ایجاد استراتژی رسانه های پولی – HubSpot Academy

37. دانشگاه PPC Wordstream

38. تبلیغات آنلاین کسب و کار خود-آلیسون

39. تمرینات تحقیقاتی رقابتی پیشرفته با Semrush

40. Copywriting 101: Crafting Your First کمپین تبلیغاتی – اشتراک مهارت

41. دوره آموزشی Semrush Toolkit Tools – Semrush

سایر دوره های رایگان بازاریابی دیجیتال

42. مبانی طراحی گرافیک-Canva

43. تخصص طراحی گرافیک – Coursera

44. Photoshop 2020: One-on-One Fundamentals- LinkedIn Learning

45. InDesign 2020: Essential Training- LinkedIn Learning

46. دوره بازاریابی ویدیویی- HubSpot Academy

47. دوره بازاریابی رویداد و صدور گواهینامه – Eventbrite

48. دوره حمایتی رویداد و صدور گواهینامه – Eventbrite

49. بازاریابی وابسته برای مبتدیان-Udemy

50. صدور گواهینامه تبلیغات YouTube – YouTube

مزایای گواهی بازاریابی دیجیتال

مشهورترین مزیت کسب گواهینامه بازاریابی ، امکان دستمزد بهتر و پیشرفت شغلی است ، اما با ارتقاء مهارت های خود ، پاداش های بیشتری وجود دارد. در اینجا چند مزیت برتر کسب گواهینامه بازاریابی دیجیتال آورده شده است.

متخصص در زمینه بازاریابی

مانترا “جک همه حرفه ها ، استاد هیچ کس” دشمن بازاریاب است. هر متخصص بازاریابی با تجربه به کسی که به دنبال ورود یا رشد در این زمینه است توصیه می کند تا تمرکز خود را محدود کند. به سادگی انواع مختلفی از بازاریابی وجود دارد که همه آنها را به خوبی انجام می دهد. گواهینامه ها بسیار مفید هستند زیرا از نظر دامنه به اندازه کافی محدود هستند تا بتوانید سطح بالایی از چگونگی تناسب مهارت را در استراتژی بازاریابی بزرگتر ، اما تاکتیکی به اندازه کافی برای نشان دادن نحوه اجرای مهارت در کار روزانه خود به شما ارائه دهیم. .

ارتباط مفاهیم پیشرفته بازاریابی

چه در حال مصاحبه برای نقش بازاریابی باشید و چه با مشتری مشورت کنید ، یک چیز قطعی است – باید شبیه بازاریاب ماهر به نظر برسید. مطمئناً می توانید آن را جعلی کنید تا زمانی که به آن برسید ، اما من این راه را توصیه نمی کنم. Shibboleths تا قبل از اینکه کسی متوجه شود به شما اطلاع می دهد شکاف در تجربه شما دوره های صدور گواهینامه ابزارهای آموزشی جامعی هستند که به شما زبان بازاریابی اساسی و دقیقاً معنی آن را آموزش می دهند. از همه بهتر ، شما قادر خواهید بود مفاهیم پیشرفته را با اطمینان و بدون توضیح بیش از حد و یا کم توضیح دادن که می تواند اعتبار شما را تضعیف کند ، بیان کنید.

ساختن رزومه

پس از پایان کار ، رزومه شما تقریباً همیشه قبل از حضور شما خواهد بود. قبل از مصاحبه یا ملاقات با مشتری ، افراد ابتدا برای بررسی مهارت های شما به رزومه و نمونه کارها مراجعه می کنند. افزودن گواهینامه هایی که پس از اتمام دوره های بازاریابی دریافت کرده اید ، راهی هوشمندانه برای گرفتن اسکنر رزومه است و توجه چشم انسان را نیز به خود جلب می کند. حتی اگر چندین سال تجربه دارید ، یک گواهینامه همچنان می تواند به شما کمک کند تا بتوانید در طول مصاحبه در مورد تجربه خود به تفصیل صحبت کنید.

دوره های رایگان و مقرون به صرفه را از کجا پیدا کنید

دوره های رایگان که در بالا ذکر کردیم ، منابع شگفت انگیزی برای بازاریابان آگاه به بودجه هستند. آنها اصول اولیه موضوع را به شما آموزش می دهند و برخی از دانش تاکتیکی را که می توانید بلافاصله به کار بگیرید ، به شما می دهند. اگر می خواهید در بازار کار رقابتی تر شوید یا زمان و منابع بیشتری برای اختصاص تحصیلات خود دارید ، دوره های زیر را بررسی کنید. همه آنها رایگان نیستند ، اما مقرون به صرفه هستند و مطالب آموزشی به روز را در اختیار شما قرار می دهند.

آکادمی HubSpot

HubSpot Academy دوره های صدور گواهینامه و آموزش را برای آموزش نحوه عملکرد بازاریابی ورودی و نرم افزار HubSpot ارائه می دهد. کلاسها اغلب توسط بازاریابان در HubSpot تدریس می شود و از درسهای ویدئویی ، آزمونها و آزمونها تشکیل شده است. اکثر کلاسهای آکادمی HubSpot به صورت رایگان در دسترس هستند و اگر گواهینامه هایی مانند دو مورد زیر را گذرانده باشید ، یک گواهینامه و نشان عالی برای اشتراک گذاری در نمایه های رسانه های اجتماعی خود دریافت می کنید.

HubSpot Academy marketing certification course homepage

Copyblogger

Copyblogger یک شرکت بازاریابی محتوا است که محتوایی در مورد محتوا (بنابراین متا) ایجاد می کند. وبلاگ آن منابع زیادی در مورد بازاریابی دیجیتال ارائه می دهد و این کلاس “بازاریابی اینترنتی برای افراد باهوش” از کتاب های الکترونیکی و درس های ایمیل شده و سایر مطالب دوره تشکیل شده است. Copyblogger چهار ستون موفقیت بازاریابی محتوا را پشتیبانی می کند که در طول این کلاس به آن می پردازد.

Coursera

Coursera MOOC ها (دوره های باز آنلاین گسترده) را ارائه می دهد و توسط دانشگاه هایی مانند دانشگاه نورث وسترن ، دانشگاه پنسیلوانیا و سیستم دانشگاه کالیفرنیا به صورت آنلاین ایجاد و تدریس می شود. این دوره ها در طول سال در زمان های مختلف شروع می شوند ، بنابراین فهرست را مرور کنید تا ببینید زمان برنامه ریزی شما چگونه است.

Coursera marketing certification course homepage

Udemy

Udemy یکی دیگر از بسترهای آموزشی آنلاین است که به طور خاص بر دوره های مربوط به مهارت افزایی برای متخصصان شاغل تمرکز دارد. یک نکته در مورد Udemy: کلاسهایی که ما برجسته کرده ایم رایگان است ، اما در سایت موارد بیشماری از گزینه های پولی دیگر با قیمت 10 دلار وجود دارد. اگر تجربه خوبی از دوره رایگان دارید ، یک دوره پولی را امتحان کنید تا ارزش بیشتری از محتوای این سایت کسب کنید.

Wordstream

Wordstream یک موتور جستجو و یک شرکت نرم افزاری بازاریابی رسانه های اجتماعی است که به بازاریابان کمک می کند تا بیشترین ROI را از کمپین های جستجوی پولی و رسانه های اجتماعی خود بدست آورند. این راهنماها و کتابهای الکترونیکی رایگان ، تجربیات و بهترین شیوه ها را برای کاربران با سطوح مختلف تخصص در اجرای کمپین های پرداخت به ازای کلیک (PPC) متمرکز می کند. در اینجا برخی از موضوعات و پیشنهادات آن آمده است:

Wordstream social media marketing course on how to run PPC campaigns

قفل اجتماعی

Social Lock یک سازمان مشاوره ، مدیریت و استراتژی رسانه های اجتماعی است که محتواها و دوره های آموزشی نیز ارائه می دهد. دوره آموزشی محتوای اجتماعی برجسته یک راهنمای جامع برای صاحبان مشاغل کوچک است که می خواهند فروش خود را افزایش دهند از طریق رسانه های اجتماعی اگرچه این دوره رایگان نیست ، اما با نرخ مقرون به صرفه در دسترس است و حتی اگر بودجه کمی دارید ، می توانید به صورت اقساط پرداخت کنید. اگر به منابع رایگان احتیاج دارید که می تواند به شما آموزش دهد چگونه می توانید برای چنین دوره ای درآمد کسب کنید ، Social Lock یک Hustle with Hashtags eBook و ایده های پست رسانه های اجتماعی .

edX

edX یکی دیگر از ارائه دهندگان MOOC است که دارای دوره هایی است که توسط دانشگاه های درجه یک ارائه می شود ، از جمله دانشگاه هاروارد ، موسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه بوستون. مانند Coursera ، کلاسها بصورت آنلاین تدریس می شوند و در ساعات خاصی در طول سال شروع می شوند. در اینجا فقط تعدادی از دوره های زیادی که می توانید در edX پیدا کنید آورده شده است:

edX marketing certification course homepage

خلاصه خلاقیت 4 روزه

قبل از راه اندازی یک کمپین بازاریابی ، باید تیم طراحی خود را به کار بگیرید ، و یکی از بهترین راه ها برای این کار ایجاد یک خلاصه خلاقانه است. خلاصه خلاقیت چهار روزه یک دوره آنلاین و خودآموز است که برای تقویت مهارت های نوشتاری شما و کمک به انتقال ایده های منحصر به فرد شما طراحی شده است. کارشناس تبلیغات و مارک تجاری یدیرا سانتانا داولینگ این فرآیند را تنها در هفت درس خلاصه می کند تا در پایان آن ، تیم خلاق شما تمام اطلاعات مورد نیاز خود را برای زنده نگه داشتن کمپین در اختیار داشته باشد.

The 4-day creative brief marketing certification course homepage

آلیسون

آلیسون کلاس های آنلاین رایگان را در مهارت های مختلف حرفه ای که کاربران می توانند با سرعت دلخواه خود برگزار کنند ، ارائه می دهد. این مخزن محتوا شامل دوره هایی است که منجر به دریافت گواهینامه و دیپلم می شود – شما انتخاب می کنید که برای اهداف شما مناسب است. برای یک برنامه درسی دقیق تر ، می توانید یک مسیر یادگیری را انتخاب کنید که چندین درس و دوره را در یک مسیر یادگیری ترکیب می کند و یک تجربه یادگیری جامع به شما می دهد.

طرح فیس بوک

در این مرحله ، احتمالاً از قبل می دانید که فیس بوک چیست و چه کار می کند. آنچه شما ممکن است ندانید این است که این شرکت چندین برنامه آموزشی و صدور گواهینامه ارائه می دهد. طرح فیس بوک دوره های آموزش الکترونیکی خودپسند و زنده را برای بازاریابانی که به دنبال توسعه سازمان های خود با استفاده از فیس بوک هستند ، ارائه می دهد. Blueprint کلاس هایی را در زمینه نحوه استفاده از فیس بوک و اینستاگرام به زبان های مختلف ارائه می دهد.

Facebook Blueprint marketing certification course homepage

quintly Academy

quintly is a social media analytics tool that offers courses through quintly Academy. The self-paced course provides an overview of social media analytics, benchmarking, and goaling using downloadable written materials and video lessons. These courses are available to take at no cost — simply sign in to enroll for free.

Google

Google is another company you’ve probably heard of before, and its digital marketing course offers a ton of valuable information if you plan to advertise on the search engine. You can even take a Google AdWords certification at the end of the process that helps you beef up your resume. Google has expanded its course offerings to include other types of digital marketing, too, so check out the site for up-to-date insights in the marketing world.Google Digital Garage marketing certification course homepage

Codeacademy

Codeacademy offers free, interactive coding classes that take you from bare-bones to building a fully functioning website. The courses we’ve highlighted below just scratch the surface, though. Codeacademy offers a variety of course topics so you can truly focus on your niche. These classes include lectures and a workspace in the same browser window so you can see the effect of your work as you create it — how cool is that?

Codeacademy digital marketing course workspace

Image Source

General Assembly

General Assembly offers live online courses that can be accessed for free or for a fee. These courses specialize in technical skills and disciplines like the fundamentals of HTML5, CSS3, and Javascript. Each one is categorized as one of five types that range from full-time immersive learning to on-demand learning. Once you choose your time commitment, simply find a course that works with your schedule.

General Assembly certification course homepage

Canva

Canva helps people easily make beautiful images for web design, and Canva Design School offers design courses that are valuable for any kind of storyteller. The Creativity course explores the challenges of constant creation and innovation and how to do it well — with visuals, of course.

Canva certification course homepage

Become a Marketing Powerhouse with These Free Certifications

I’m sure all marketers (myself included) can agree that furthering our education in this field is a worthwhile way to advance our careers or businesses. And earning a certificate from a reputable online course is one of the most convenient ways to accomplish this. Whether you want to take a free online marketing class or you’d like to devote more time and resources to a paid one, you can’t go wrong with one from this list. Just remember to focus your studying on a specific sector of marketing and develop a niche skillset — you’ll be well on your way to success as a consummate marketer.

Editor’s Note: This blog post was originally published in May 2018, but was updated in July 2020 for comprehensiveness and freshness.

Start the free Content Marketing Certification course from HubSpot Academy.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *