سئو فنی, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

وب خزنده چیست؟ (با 50 کلمه یا کمتر)

من در مورد شما چیزی نمی دانم ، اما خودم را به عنوان یک فرد “فنی” توصیف نمی کنم. در واقع ، جنبه های فنی بازاریابی برای من سخت ترین جنبه برای تسخیر است.

وقتی نوبت به سئو فنی می رسد ، درک چگونگی آن دشوار است. روند کار می کند اما کسب هرچه بیشتر دانش برای بهینه سازی وب سایت ها و جلب مخاطبان بیشتر از اهمیت برخوردار است. ابزاری که در بهینه سازی موتور جستجو نقش زیادی دارد ، هیچ یک از ابزارهای جستجوگر وب نیست.

در این پست ، ما با اینکه خزنده های وب چیست ، نحوه آنها را خواهیم آموخت. کار ، و چرا آنها باید سایت شما را بخزند .

Free Guide: How to Run a Technical SEO Audit

شاید از خود بپرسید ، “چه کسی این خزنده های وب را اداره می کند؟”

معمولاً خزنده های وب توسط موتورهای جستجو با الگوریتم های خاص خود کار می کنند. الگوریتم به خزنده وب می گوید که چگونه می تواند اطلاعات مربوطه را در پاسخ به یک س searchال جستجو پیدا کند.

یک عنکبوت وب همه صفحات وب موجود در اینترنت را که می تواند پیدا کند و به آنها گفته می شود ، جستجو (خزیدن) و دسته بندی می کند. بنابراین اگر نمی خواهید صفحه وب شما در موتورهای جستجو پیدا شود ، می توانید به یک خزنده وب بگویید که صفحه را خزنده نکند.

برای این کار ، شما یک فایل robots.txt را بارگذاری می کنید. اساساً ، یک فایل robots.txt به موتور جستجو می گوید که چگونه صفحات موجود در سایت شما را خزنده و ایندکس کند.

به عنوان مثال ، بیایید نگاهی به Nike.com/robots.txt برای زبان آموزان بینایی بیندازیم.

Nike robots.txt to instruct web crawler what to index

برای نایک ، آن از فایل robot.txt خود استفاده کرده است تا مشخص کند کدام پیوندها در وب سایت خود خزیده و فهرست می شوند.

Nike robots.txt file instructing web crawler to allow seven pages to be crawled and disallow three

در این قسمت از پرونده مشخص شد که:

  • به خزنده وب Baiduspider اجازه داده شد تا هفت لینک اول را خزنده کند
  • خزنده وب Baiduspider اجازه نداشت سه لینک باقیمانده را خزنده کند

این برای نایک مفید است زیرا قرار نیست برخی از صفحات شرکت جستجو شود و پیوندهای غیرمجاز تاثیری در صفحات بهینه شده آن نخواهد داشت که به آنها کمک می کند تا در موتورهای جستجو رتبه بندی کنند.

بنابراین اکنون که دانستیم خزنده های وب چیست ، آنها چگونه کار خود را انجام می دهند؟ در زیر ، بیایید نحوه کار خزنده های وب را بررسی کنیم.

خزنده وب موتور جستجوگر به احتمال زیاد کل اینترنت را جستجو نمی کند. بلکه اهمیت هر صفحه وب را بر اساس عواملی از جمله اینکه چند صفحه دیگر به آن صفحه ، بازدید صفحه و حتی اقتدار نام تجاری پیوند دارند ، تعیین خواهد کرد. بنابراین ، یک خزنده وب تعیین می کند که کدام صفحات را خزنده کنید ، به چه ترتیبی بخواهید آنها را بخواهید و چند بار باید برای به روزرسانی خزنده شوند.

how web crawlers work visual chart

منبع تصویر

به عنوان مثال ، اگر صفحه وب جدیدی دارید یا در صفحه موجود تغییراتی ایجاد شده است ، خزنده وب یادداشت برداری کرده و فهرست را به روز می کند. یا اگر صفحه وب جدیدی دارید ، می توانید از موتورهای جستجو بخواهید سایت شما را جستجو کنند.

وقتی خزنده وب در صفحه شما باشد ، به کپی و برچسب های متا نگاه می کند ، این اطلاعات را ذخیره می کند و آنها را برای دسته بندی کلمات کلیدی برای Google فهرست می کند.

قبل از شروع کل فرآیند ، خزنده وب به فایل robots.txt شما نگاه می کند تا ببینید کدام صفحات را خزنده می کنید ، به همین دلیل برای سئو فنی بسیار مهم است.

در نهایت ، وقتی یک خزنده وب صفحه شما را خزنده می کند ، تصمیم می گیرد که آیا صفحه شما برای یک سeryال در صفحه نتایج جستجو نشان داده می شود یا خیر. توجه به این نکته مهم است که برخی از خزنده های وب ممکن است رفتاری متفاوت از دیگران داشته باشند. به عنوان مثال ، برخی ممکن است هنگام تصمیم گیری در مورد مهمترین صفحات وب ، از عوامل مختلفی استفاده کنند.

اکنون که نحوه کار خزنده های وب را بررسی کردیم ، در مورد اینکه چرا باید وب سایت شما را خزنده کنند ، بحث خواهیم کرد.

چرا خزیدن وب سایت مهم است؟

اگر می خواهید وب سایت شما در موتورهای جستجو رتبه بندی کند ، باید ایندکس شود. بدون خزنده وب ، حتی اگر بیش از یک پاراگراف را که مستقیماً از وب سایت خود گرفته اید جستجو کنید ، وب سایت شما پیدا نمی شود.

به مفهوم ساده ، وب سایت شما وجود ندارد مگر اینکه یک بار خزیده باشد.

برای یافتن و کشف پیوندها در وب در موتورهای جستجو ، باید به سایت خود این امکان را بدهید تا با خزیدن به مخاطب مورد نظر خود دسترسی پیدا کند – خصوصاً اگر می خواهید ترافیک ارگانیک خود را افزایش دهید.

اگر جنبه فنی این مسئله گیج کننده باشد ، من می فهمم. به همین دلیل HubSpot دارای یک دوره بهینه سازی وب سایت که مباحث فنی را به زبان ساده بیان می کند و به شما راهنمایی می کند که چگونه راه حل های خود را پیاده سازی کنید یا با آنها بحث کنید متخصص وب.

دسترسی خود را با خزیدن وب گسترش دهید

خزنده های وب مسئول جستجو و نمایه سازی محتوای آنلاین برای موتورهای جستجو هستند. آنها با مرتب سازی و فیلتر کردن صفحات وب کار می کنند ، بنابراین موتورهای جستجو می فهمند که هر صفحه وب چیست. شناخت خزنده های وب تنها بخشی از SEO فنی موثر است که می تواند عملکرد وب سایت شما را به طور قابل توجهی بهبود بخشد.

seo audit

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *