بازار یابی, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

نقشه برداری داده ها: این چیست به علاوه بهترین تکنیک ها و ابزارها

شما نمی خواهید وقت خود را صرف حدس زدن آنچه مشتری یا مشتری از کسب و کار شما می خواهد یا نیاز دارد یا نحوه واکنش آنها به یک کمپین یا استراتژی بازاریابی خاص که قصد دارید آن را اجرا کنید ، هدر دهید. .

بلکه می توانید به فرایند بازاریابی مبتنی بر داده برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه که مبتنی بر داده های واقعی هستند تا اطمینان حاصل کنید که تلاش های بازاریابی شما با مشتریان و علایق و رفتارهای مشتری مرتبط است.

اکنون ممکن است به این موضوع فکر کنید که کسب و کار شما دارای حجم وسیعی از داده های پیچیده است که در چندین منبع پراکنده شده اند – اینجاست که نقشه برداری داده ها مفید است.

Download Now: 2021 State of RevOps [Free Report]

نگاشت داده ها

نگاشت داده ها بخش مهمی از مدیریت داده ها و یکپارچه سازی داده ها است. دلیل این امر این است که اطمینان می دهد همه داده های خود را مشاهده کرده و در نظر می گیرید و این کار را با دقت انجام می دهید – به عبارت دیگر ، نقشه برداری داده ها به شما امکان می دهد داده های خود را از منابع متعدد ادغام کنید.

در این پست وبلاگ ، ما بیشتر در مورد اینکه نقشه داده چیست ، چرا مفید است ، تکنیک های نقشه برداری داده ها و ابزارهای نقشه برداری اطلاعات صحبت خواهیم کرد.

نگاشت داده چیست؟

نگاشت داده فرایند تطبیق زمینه ها یا عناصر داده از یک منبع یا منابع ، با زمینه های داده مربوط به آنها در مقصد دیگر است – این نحوه ایجاد ارتباط بین مدل های داده در منابع یا سیستم های مختلف است. نرم افزارها و ابزارهای نگاشت داده به طور خودکار با شما زمینه های داده را از یک منبع داده به منبع دیگر مطابقت می دهند.

نگاشت داده ها به شما امکان می دهد حجم وسیعی از داده ها را که در مکان های مختلف زندگی می کنند سازماندهی ، تقطیر ، تجزیه و تحلیل کرده و درک کنید تا بتوانید نتیجه گیری و بینش داشته باشید.

چرا نقشه برداری داده ها مفید است؟

در اینجا چند دلیل دیگر وجود دارد که چرا نقشه برداری داده ها مفید و ضروری است:

  • یکپارچه سازی ، تبدیل و انتقال داده ها و همچنین ایجاد انبارهای داده به راحتی.
  • به طور همزمان بین داده های خود در چندین منبع ارتباط مستقیم ایجاد کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که داده های شما از کیفیت و دقت بالایی برخوردار هستند (نرم افزار نقشه برداری داده ها می تواند به طور خودکار ناسازگاری ها و داده هایی را که کیفیت بالا یا دقیق ندارند نشان دهد).
  • روندهای زمان واقعی را شناسایی کرده و گزارش داده ها را به راحتی و به طور کارآمد با اعضای تیم به اشتراک بگذارید.
  • اطمینان حاصل کنید که از داده های خود بیشترین بهره را می برید و از بینش ها و آموخته ها به طور مناسب استفاده می کنید.
  • از نرم افزار نگاشت اطلاعات برای ساده سازی (و خودکارسازی) بیشتر فرآیند بدون کد استفاده کنید نقشه برداری داده ها.

نمونه های نقشه برداری داده

شغلی مانند آمازون ممکن است از نقشه برداری داده استفاده کند تا شما را دقیقاً هدف قرار دهد. آنها این کار را با برداشتن بینش از عادات مرور ، مرورها ، سابقه خرید و زمان در صفحه انجام می دهند. سپس می توانند آن داده ها را به داده های دیگر منابع مانند اطلاعات جمعیت شناختی بکشد و به آنها وصل کند.

با ترکیب این نوع منابع داده ، آمازون اطلاعات لازم را برای هدف قرار دادن شما در محصولات خاص و شخصی سازی تجربه خرید شما به روشهای مختلف (به عنوان مثال بر اساس چالش های احتمالی ، موقعیت جغرافیایی ، سطح تجربه ، علایق ، تحصیلات ، ملیت ، سن و سایر موارد).

بیایید یک هدف دیگر مثال نقشه برداری داده – بگویید که در یک شبکه تلویزیونی کار می کنید و به دنبال سازماندهی برنامه های تلویزیونی در شبکه ، بازیگران ظاهر شده در شبکه و بازیگران در یک نمایش که در شبکه ظاهر می شود هستید. به به اشتراک گذاری داده ها بین سه منبع ممکن است چیزی شبیه به این باشد:

data mapping document تکنیک های نگاشت داده

در نگاشت داده ها ، سه تکنیک اصلی وجود دارد که مورد استفاده قرار می گیرند-نقشه برداری دستی ، نقشه برداری نیمه خودکار و نقشه برداری خودکار. بیایید در مورد هر یک از این تکنیک ها صحبت کنیم.

1. نقشه برداری دستی داده

نگاشت دستی داده ها نیاز به برنامه نویسان حرفه ای و نقشه بردارهای داده دارد – IT منابع داده شما را کدگذاری و نقشه می کند. اگرچه این یک حرکت سنگین است و نیاز به کمک حرفه ای دارد ، اما به شما امکان می دهد نقشه های خود را کاملاً کنترل و سفارشی کنید.

2. نگاشت اطلاعات نیمه خودکار

نگاشت داده های نیمه خودکار (یا نگاشت طرحواره) به دانش کد نویسی نیاز دارد و بدین معناست که تیم شما بین فرایندهای نقشه برداری داده های دستی و خودکار (بنابراین نام این تکنیک) در حال حرکت است.

نرم افزار نگاشت داده ارتباطی بین منابع داده ایجاد می کند و سپس یک متخصص فناوری اطلاعات این اتصالات را بررسی می کند و در صورت نیاز تنظیمات دستی انجام می دهد.

3. نقشه برداری خودکار داده

نگاشت خودکار داده ها به این معنی است که یک ابزار تمام جنبه های فرایند نگاشت داده را برای شما انجام می دهد و اگر به رمزگذار دسترسی ندارید/ ندارید ، آن را به گزینه ای ایده آل تبدیل می کند. این نوع نرم افزار به طور معمول امکان کشیدن و رها کردن نقشه را فراهم می کند. فقط باید نحوه استفاده از ابزار (و پرداخت هزینه آن) را بیاموزید.

در مورد ابزارهایی که فرآیند نگاشت داده ها را برای شما اتوماتیک می کند ، بعداً برخی از گزینه های شما را مرور می کنیم.

ابزار نقشه برداری داده

ابزارها و نرم افزارهای نگاشت داده فرآیند نگاشت داده – از جمله تجسم و تفسیر داده های شما – را آسان تر می کند. نیازی به کد نیست ، آنها اغلب دارای رابط کاربری کشیدن و رها کردن (UI) هستند و می توانید آنها را بدون توجه به سطح تجربه فنی خود در تیم خود پیاده سازی کنید. بسیاری از ابزارهای نقشه برداری داده همچنین می توانند به شما در انجام سایر کارهای مدیریت داده مانند انتقال داده ها کمک کنند.

1. Bloomi

در bloomi data mapping tool example P>

قیمت: دوره آزمایشی رایگان 30 روزه ؛ برای نقل قول تماس بگیرید.

Bloomi ، که متعلق به Dell است ، یک راه حل iPaaS است-هم بومی ابر است و هم مقیاس پذیر-که داده ها و برنامه های ابری و محلی را متصل می کند. طراحی ادغام های مبتنی بر ابر ، که ابزار از آنها به عنوان اتم یاد می کند. سپس ، می توانید انتقال داده ها را بین ابر و برنامه های پیش فرض خود شروع کنید.

قابلیت نگاشت اطلاعات بلومی مبادله الکترونیکی داده (EDI) را برای شما ترجمه می کند. این ابزار دارای رابط کاربری کشیدن و رها کردن است که نقشه برداری از داده ها را آسان می کند و همچنین کتابخانه ای از اتصالات موجود ، بنابراین می توانید به سرعت یکپارچه سازی کنید.

2. تابلو

در tableau data mapping tool example P>

قیمت: دوره آزمایشی رایگان 30 روزه ؛ $ 12- $ 70/ کاربر/ ماه.

Tableau یک پلت فرم تجزیه و تحلیل بصری و هوش تجاری با داده است management و نقشه برداری داده ها . این که آیا داده های شما در صفحات گسترده ، Apache Hadoop ، پایگاه های داده ، ابر و غیره وجود دارد ، این پلتفرم به شما امکان می دهد تا در عرض چند ثانیه بدون کد متصل شوید و شروع به تجسم آن کنید.

Tableau به طور مرتب جدیدترین داده های شما (بر اساس برنامه ای که می توانید تنظیم کنید) را پر می کند. استفاده از رابط کشیدن و رها کردن آسان است و داشبوردهای هوشمند امکان تجسم داده موثر را فراهم می کند. در نهایت ، می توانید نقشه ها و داشبوردهای داده خود را به راحتی از طریق دستگاه تلفن همراه با تیم خود برای سهولت و دسترسی آسان به اشتراک بگذارید.

3. Astera

در astera data mapping tool example P>

قیمت: دوره آزمایشی رایگان 14 روزه ؛ برای نقل قول تماس بگیرید.

Astera یک نرم افزار مدیریت داده های سازمانی است که از رابط های بصری برای تبدیل ، نقشه برداری و تأیید ساختارهای داده برای شما بدون نیاز به کد استفاده می کند.

شما می توانید از ویژگی کشیدن و رها کردن ابزار برای ایجاد ، اشکال زدایی و مدیریت کارهای پیچیده یکپارچه سازی داده استفاده کنید. Astera همچنین بومی به انواع ارائه دهندگان پایگاه داده از جمله SQL Server ، Oracle و DB2 متصل می شود.

برای اطمینان از اینکه داده های شما از بالاترین کیفیت برخوردار هستند ، پاکسازی داخلی داده ها ، نمایه سازی داده ها و گزینه های کیفیت داده وجود دارد-و برای بهبود دقت ، تغییراتی داخلی وجود دارد که پرونده های تکراری را حذف می کند ، اطلاعات مفقود شده را کامل می کند و خلاص شدن از شر داده های اضافی اگر و هنگامی که پرونده های داده شما با استانداردهای داده با کیفیت بالا مطابقت ندارند ، پرچم گذاری می شوید و ایمیل دریافت می کنید.

از نگاشت داده در تیم خود استفاده کنید

نگاشت داده ها می تواند اطمینان حاصل کند که تیم بازاریابی و کسب و کار شما به طور کلی از داده های شما بیشترین بهره را می برد. همچنین به شما کمک می کند داده های با کیفیت بالا را حفظ کرده و فرآیندهای یکپارچه سازی ، انتقال ، مهاجرت و موارد دیگر را خودکار کنید. تعیین کنید که از کدام تکنیک استفاده خواهید کرد و آیا برای شروع نقشه برداری داده ها در تیم خود به ابزاری نیاز دارید.

New call-to-action

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *