جلد نامه, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

نحوه نوشتن نامه علاقه در سال 2021 [مثالها + الگو]

این یکی از بدترین احساسات در جهان است.

شما هفته را برای تکمیل رزومه خود و ساختن نامه مناسب برای صرف وقت صرف کرده اید و سرانجام آماده ارائه درخواست خود برای کار رویایی خود هستید.

اما وقتی صفحه مشاغل شرکت را اسکن می کنید ، وحشت بر شما غلبه می کند. شغلی که می خواستید برای آن درخواست کنید دیگر باز نیست. آن رفته. و وقتی شوکه به صفحه لپ تاپ خود خیره شده اید ، نمی توانید کمکی کنید اما فکر نمی کنید هرگز نمی توانید به شرکت رویایی خود بپیوندید. → Click here to access 5 free cover letter templates [Free Download]

در این شرایط چه کاری باید انجام دهید؟ شما نمی توانید جستجوی شغل خود را مکث کنید تا زمانی که شرکت موقعیت را دوباره باز کند. وقتی موقعیت مورد نظر شما در حال حاضر در دسترس نیست چگونه می توانید برای پیوستن به یک شرکت علاقه مند شوید؟

یكی از م effectiveثرترین روش ها برای جلب توجه مدیر استخدام و وارد كردن پای خود ، نوشتن نامه علاقه به شركت است.

نامه علاقه چیست؟

یک نامه علاقه به یک شرکت اجازه می دهد تا بداند که شما می خواهید برای آنها در نقشی کار کنید که در حال حاضر برای آن استخدام نمی کنند یا اینکه به طور فعال در صفحه مشاغل پست نکرده اند.

با امید به اینکه شرکت در صورت باز کردن این موقعیت یا موقعیت مرتبط دیگر با شما تماس خواهد گرفت ، نامه علاقه شما بر این است که مهارت شما چگونه می تواند به شرکت سود برساند ، نه اینکه چگونه شرکت به نفع شما باشد. بدون توجه به اینکه شرکت بطور فعال استخدام می کند ، می توانید هر زمان که بخواهید نامه علاقه ارسال کنید.

ارسال نامه مورد علاقه راهی عالی برای معرفی خود به یک شرکت است ، و این به آنها نشان می دهد که مایل هستید ابتکار عمل را برای دستیابی فعالانه به دست بگیرید.

این امر می تواند شما را در هنگام شروع استخدام برای شغل موردعلاقه خود ، مورد توجه قرار دهد. اگر مدیران استخدام تحت تأثیر ویژه قرار بگیرند ، حتی ممکن است موقعیتی دقیقاً برای شما ایجاد کنند.

در مواقع دیگر ، ارسال نامه علاقه می تواند منجر به یک گپ قهوه یا مصاحبه اطلاعاتی با مدیر استخدام تیمی شود که می خواهید برای آن کار کنید.

نوشتن نامه علاقه به نظر می رسد راهی آسان برای وارد کردن پای خود در هر شرکتی است ، اما فقط یک مدیر استخدام را به دنبال خود جلب می کند و در صورتی که واقعاً با او طنین انداز شود ، پاسخی دریافت می کند.

برای این کار ، توصیه می کنیم از فرمولی به نام حل مسئله-همزنی پیروی کنید. این یک چارچوب قدیمی برای نوشتن متن طراحی شده است و دارای به یك جوینده كار كمك كرد تا سرعت پاسخ نامه نامه خود را از 0٪ به 55٪ برساند. ما آن را در زیر گوشت خواهیم زد.

نحوه نوشتن نامه ای از علاقه

برای اجبار یک مدیر استخدام به خواندن نامه شما ، پاسخ دادن به آن و در نظر گرفتن شما برای یک کار ، چهار عنصر اساسی وجود دارد که باید در نامه مورد علاقه خود وارد کنید.

منبع ویژه: 5 الگوی نامه جلد حرفه ای

Cover Letter Templates این الگوها را به صورت رایگان بارگیری کنید دهانه>

1 مدیر استخدام را قلاب کنید تا ثابت کنید مشکل او را می فهمید

مدیران استخدام فقط برای خوب بودن افراد را استخدام نمی کنند. آنها افرادی را استخدام می کنند تا به آنها کمک کند تیم خود را بهتر اداره کنند. برای جلب توجه فوری یک مدیر استخدام ، باید نشان دهید که چگونه مشکلاتی را که وی می خواهد حل کند مانند قلاب زیر درک می کنید:

“به عنوان یک پیشکسوت وبلاگ نویسی دو ساله در فناوری بازاریابی صنعت در شرکت هایی مانند Return Path و SlideBatch ، من می دانم که نوشتن چقدر دشوار است. من همچنین می دانم که یافتن در Google چقدر چالش برانگیز است. ”

با توصیف تجربه مشابهی که در شغل فعلی یا شغل قبلی خود داشته اید ، می توانید در سطح عمیقی با او ارتباط برقرار کنید ، که باعث درگیر شدن و ترغیب وی به خواندن ادامه نامه می شود.

سخت ترین قسمت این مرحله کشف مشکلات مدیر استخدام است. یکی از راه های فهمیدن آن ذکر لیست مسئولیت های شغل و پرسیدن از خودتان است که چرا این وظایف برای تیم وی مهم است. اگر مدام آنالیز کنید تا به بن بست برسید ، معمولاً نیازهای او را در آنجا پیدا خواهید کرد.

2. برای یادآوری مدیر استخدام که به راه حلی نیاز دارد ، مشکل را برجسته کنید.

چگونه به یک مدیر استخدام پی می برید که راه حل چقدر ارزشمند است؟ شما به او یادآوری می کنید که مشکلاتش چقدر دردناک است. و برای اینکه وی بتواند مشکل ترسناک خود را تا حد ممکن بصیرت تجسم کند ، باید دقیقاً مانند مثال زیر خاص باشید:

“طبق صفحه مشاغل HubSpot ، شما در حال حاضر استخدام نمی کنید ، اما در آینده ، اگر به دنبال کسی هستید که نه تنها می تواند مخاطب را با پست های وبلاگ روشن ، مختصر و جذاب جذب کند ، بلکه آنها را برای موتورهای جستجو بهینه کنید ، در حالی که هر مهلتی را می بینید ، می توانید روی من حساب کنید. “

هنگامی که او متوجه شود واقعاً چه دردی را تحمل می کند ، برای رفع آن احساس اضطراب بیشتری خواهد داشت. و این او را وادار می کند تا به شما پاسخ دهد زیرا شما ممکن است سریعترین مسیر رسیدن به راه حل او باشید.

3. با مثالی از مهارت ها و تجربیات خود ثابت کنید که راه حل هستید.

اگر واقعاً راه حل مشکلات او هستید ، باید به مدیر استخدام ثابت کنید که چگونه از مهارتهای خود برای حل نقاط مشابه رنگ در تجربیات قبلی استفاده کرده اید. سپس ، شما باید توصیف کنید که چگونه می توانید از این آموخته ها برای کمک به حل مشکلات فعلی او استفاده کنید. نمونه زیر را ببینید:

“سال گذشته ، در Return Path ، من بهترین وبلاگ نویس بودم که پست هفتگی می نوشتم به طور متوسط ​​7500 بازدید ، 1000 اشتراک اجتماعی و 35 مشترک وبلاگ جدید به دست می آورد. سال قبل ، در SlideBatch ، من طراحی کردم و استراتژی کلمات کلیدی جدیدی را اجرا کرد که بازدید ارگانیک صفحه را برای سری وبلاگ Visual Marketing 101 ما 15٪ افزایش داد.

از زمانی که فعالیت بازاریابی محتوای خود را آغاز کردم ، هر روز وبلاگ HubSpot را می خوانم و دارای گواهینامه بازاریابی داخلی ، محتوا و ایمیل هستم ، بنابراین کاملاً معتقدم که اگر بتوانم زمین بخورم قرار بود روزی در تیم وبلاگ HubSpot کار کنم. ”

با تعیین کمی موفقیت و تحقیق در مورد نکات درد شرکت ، ارزش خود را اثبات می کنید. اما اگر فقط مهارت ها و تجربه کاری خود را لیست کنید ، فقط به مدیر استخدام ثابت می کنید که نتوانسته اید اثری ایجاد کنید.

4. با اطمینان درخواست رفتن به مرحله بعدی را

کنید

در انتهای نامه خود ، باید علاقه خود را برای بررسی فرصت های آینده ابراز کنید یا از او بخواهید که هنگام باز شدن یک فرصت ، شما را در ذهن خود نگه دارد ، مانند فراخوان اقدام در زیر:

“من دوست دارم در مورد نقش های آینده تیم شما اطلاعاتی کسب کنم یا بعداً در پست های بعدی قرار بگیرم. رزومه من پیوست شده است و اطلاعات تماس من در امضای ایمیل من در زیر ذکر شده است. متشکرم برای وقت شما! اتصال لذت بخشی بود. ”

این فراخوان ها بسیار مهم هستند زیرا آنها به او می گویند چگونه توپ را بچرخاند. اگر به مدیر استخدام نگویید که بعد چه کاری باید انجام دهد ، پس اتفاقی نمی افتد.

نمونه نامه های علاقه

همه با هم ، یک نامه جالب توجه ممکن است به این شکل باشد:

نسخه Google Doc

الگوی نامه علاقه

سلام [نام مدیر استخدام] ،

من به عنوان یک پیشکسوت [X] سال [حرفه خود] در صنعت [فضایی که در آن کار می کنید] در [برجسته ترین شرکت هایی که در آنها کار کرده اید] ، می دانم که سخت است که [درد نقطه 1] باشد. من همچنین می دانم که چقدر [Pain Point # 2] چالش برانگیز است.

طبق صفحه مشاغل [شرکت] ، شما در حال حاضر استخدام نمی کنید ، اما در آینده اگر به دنبال شخصی می گردید که نه تنها [راه حل برای درد نقطه # 1] بلکه [راه حل درد نکته شماره 2] ، می توانید روی من حساب کنید.

آخرین [بازه زمانی خاص] ، در [شرکت فعلی یا قدیمی] ، من بهترین عملکرد را داشتم [حرفه شما] ، [مسئولیت های خود را ذکر کنید و تاثیری که ایجاد کردید را شرح دهید]. [بازه زمانی خاص] قبل ، در [شرکت فعلی یا قدیمی] ، من [مسئولیت های خود را لیست کنم و تاثیری که ایجاد کردید را توصیف کنم].

[به مدیر استخدام نشان دهید که شما فراگیر فراوانی هستید و مرتباً با اخبار شرکت همراه هستید] ، بنابراین من کاملاً معتقدم اگر روزی در تیم [شرکت] کار کنم ، قادر خواهم بود زمین را بزنم. .

خواه من [آنچه تیم اکنون روی آن کار می کند] باشم ، من اطمینان دارم که مهارت و تجربه من می تواند به تیم شما کمک کند اهداف خود را شکست دهد.

من دوست دارم در مورد نقش های آینده تیم شما اطلاعاتی کسب کنم یا بعداً برای نقشی در نظر بگیرم. رزومه من پیوست شده است ، و اطلاعات تماس من در امضای ایمیل من در زیر ذکر شده است. ممنون بخاطر وقتی که گذاشتید. لذت اتصال بود!

با احترام ،

[نام شما]

قدم هایی که باید قبل از ارسال نامه مورد علاقه خود بردارید

پس از پایان نوشتن نامه علاقه خود ، باید مطمئن شوید که شرکت در واقع آن را باز می کند. بنابراین قبل از ارسال نامه ، ایده آل خواهد بود اگر شخصی در تیم شخصاً شما را بشناسد.

برای این کار ، از ارتباطات یا فارغ التحصیلان خود که در این شرکت کار می کنند بخواهید که شما را به مدیر استخدام تیم معرفی کنند. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید ، می توانید مدیر استخدام را در LinkedIn اضافه کنید ، به او بگویید چرا می خواهید ارتباط برقرار کنید و نامه علاقه خود را برای او ارسال کنید.

قرار گرفتن درب منزل شما در نهایت به شما کمک می کند تا در میان افراد جویای کار که همگی زمین “استخدام من” را برای او می فرستند ، متمایز شوید.

یادداشت سردبیر: این پست در اصل در ماه مه 2018 منتشر شد و برای صحت و سقم آن به روز شده است.

Professional Cover Letter Templates

نوشته ها مرتبط

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *