سئو, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

نحوه جستجو در Google: 31 نکته جستجوی پیشرفته Google

اگر شما هم مثل من هستید ، احتمالاً روزانه چندین بار از Google استفاده می کنید. اما شانس این است که ، مگر اینکه شما یک فن فن باشید ، شما احتمالاً هنوز از Google در ساده ترین شکل خود استفاده می کنید

اگر استفاده فعلی شما از Google محدود به تایپ چند کلمه و تغییر درخواست شما تا زمانی است که به دنبال آن هستید ، من اینجا هستم تا به شما بگویم که راه بهتری وجود دارد – و کار سختی نیست یاد بگیرید.

از طرف دیگر ، حتی اگر شما جیک فناوری هستید و می توانید مانند بهترین آنها در حال حاضر از Google استفاده کنید ، من هنوز هم پیشنهاد می کنم این مقاله از نکات جستجوی پیشرفته Google را علامت گذاری کنید. سپس ، هنگامی که آماده هستید موهای خود را با ناراحتی بیرون بیاورید ، مشاهده می کنید که مکرراً یک نوع نئوفیت را در جستجوی اساسی تایپ می کند تا یک تلاش ناامیدانه برای پیدا کردن چیزی انجام دهید. → Download Now: SEO Starter Pack [Free Kit]

نکات جستجوی پیشرفته Google زیر بر اساس تجربه خودم و مواردی است که من واقعاً مفید می دانم. من توصیف نکات جستجو را عمداً مختصر نگه داشته ام ، زیرا به احتمال زیاد با نگاه کردن به مثال Google ، اکثر آنها را درک خواهید کرد.

در اینجا مروری بر برخی از مفیدترین ترفندهای جستجوی Google وجود دارد. به هیچ وجه یک متخصص جستجوی گوگل خواهید بود.

31 نکته جستجوی پیشرفته Google

1. عبارت صریح

بیایید بگوییم شما در Google به دنبال محتوای مربوط به بازاریابی ورودی هستید. به جای اینکه فقط بازاریابی ورودی را در کادر جستجوی Google تایپ کنید ، احتمالاً بهتر است این عبارت را به طور صریح جستجو کنید. برای انجام این کار ، کافی است عبارت جستجو را در دو نقل قول قرار دهید.

جستجوی نمونه: “بازاریابی ورودی”

2. کلمات را حذف کنید

فرض کنید شما می خواهید محتوای مربوط به بازاریابی ورودی را جستجو کنید ، اما می خواهید هر نتیجه ای را که حاوی اصطلاح تبلیغات باشد ، حذف کنید. برای این کار ، به سادگی از علامت در مقابل کلمه ای که می خواهید حذف کنید استفاده کنید.

مثال جستجو: بازاریابی ورودی -تبلیغات

3 این یا آن

به طور پیش فرض ، هنگام جستجوی شما ، Google کلیه شرایط مشخص شده در جستجو را در بر می گیرد. اگر به دنبال هر یک یا چند اصطلاح هستید که مطابقت داشته باشد ، می توانید از عملگر OR استفاده کنید. (توجه: OR باید با حروف بزرگ نوشته شود).

مثال جستجو: بازاریابی ورودی یا تبلیغات

4. کلمات موجود در متن

اگر می خواهید یک صفحه وب پیدا کنید که تمام اصطلاحاتی که جستجو می کنید در متن آن صفحه وجود دارد (اما نه لزوما در کنار یکدیگر) ، allintext: را بلافاصله با کلمات وارد کنید یا عبارات

مثال جستجو: allintext: دریاچه اسکی ورمانت

5. کلمات موجود در متن + عنوان ، URL و غیره

اگر می خواهید یک صفحه وب پیدا کنید که یک عبارت در متن آن صفحه ظاهر شود و یک عبارت دیگر در جای دیگر صفحه ، مانند عنوان یا نشانی اینترنتی ، نشان داده شود ، سپس آن عبارت اول و سپس intext را تایپ کنید: اصطلاح دیگر را بلافاصله دنبال می کنیم.

مثال جستجو: neil diamond intext: red sox

6. کلمات در عنوان

آیا می خواهید یک صفحه وب با کلمات خاص موجود در عنوان (اما نه لزوما در کنار یکدیگر) پیدا کنید؟ allintitle: را بلافاصله با کلمات یا عبارات وارد کنید.

مثال جستجو: allintitle: باشگاه شراب

7. کلمات موجود در TItle + Text ، URL ، و غیره

آیا می خواهید صفحه وبی را پیدا کنید که یک اصطلاح در عنوان آن صفحه نشان داده شود و اصطلاح دیگری در جای دیگر صفحه مانند متن یا URL وجود داشته باشد؟ آن عبارت اول و سپس intitle: و بلافاصله عبارت دیگر را تایپ کنید.

جستجوی مثال: عنوان واکسن آنفولانزا: مشاوره

8. کلمات موجود در URL

اگر می خواهید صفحاتی را با جستجوی جستجوی خود که در URL ذکر شده است بیابید ، allinurl: را بلافاصله پس از جستجوی خود تایپ کنید.

جستجوی مثال: allinurl: وبلاگ hubspot

9. نحوه جستجو در یک وب سایت

اغلب ، شما می خواهید در یک وب سایت خاص محتوای متناسب با یک عبارت خاص را جستجو کنید. حتی اگر سایت از ویژگی جستجوی داخلی پشتیبانی نمی کند ، می توانید از گوگل برای جستجوی عبارت خود در سایت استفاده کنید. کافی است از سایت: somesite.com اصلاح کننده استفاده کنید. ( این پست وبلاگ را بخوانید تا نحوه انجام این کار را با جزئیات بیشتری بیاموزید

مثال جستجو: سایت: www.smallbusinesshub.com “بازاریابی ورودی”

10. جستجوی مرتبط

اگر می خواهید وب سایت های جدیدی با محتوای مشابه با وب سایتی که قبلاً از آن می شناسید پیدا کنید ، از اصلاح related: somesite.com استفاده کنید.

جستجوی مثال: مرتبط: vizual.ly

related-google-search.png

11 صفحه ای که به صفحه دیگری پیوند دارد

فرض کنید شما می خواهید هر وب سایتی را که به مقاله BuzzFeed در وب سایت خود استناد می کند جستجو کنید. برای انجام این کار ، از دستور استفاده کنید: بلافاصله نام یک صفحه را دنبال کنید. Google تمام صفحاتی را که به وب سایت رسمی BuzzFeed پیوند دارند به شما می دهد. هرچه URL مشخص تر باشد ، نتایج کمتری و برجسته تری دریافت خواهید کرد.

مثال جستجو: link:buzzfeed

12 کلمات و مترادف های مشابه

فرض کنید شما می خواهید یک کلمه را در جستجوی خود وارد کنید ، اما می خواهید نتایج حاوی کلمات یا مترادف مشابه را نیز شامل شود. برای این کار ، از ~ در مقابل کلمه استفاده کنید.

جستجوی مثال: “بازاریابی درونی” ~ حرفه ای

13. تعاریف کلمه

اگر می خواهید به سرعت تعریف یک کلمه یا عبارت را جستجو کنید ، به سادگی از دستور define: استفاده کنید. با فشار دادن نماد تلفن بزرگ می توانید به تلفظ کلمه گوش دهید.

مثال جستجو: تعریف: پلتورا

google-word-definitions.png

14. واژه های گمشده

تا به حال یک یا دو کلمه از یک عبارت خاص ، غزل آهنگ ، نقل قول فیلم یا چیز دیگری را فراموش کرده اید؟ شما می توانید از ستاره * به عنوان یک کارت حافظه استفاده کنید ، که به شما کمک می کند کلمه گمشده در یک عبارت را پیدا کنید.

جستجوی مثال: زیاد * درباره هیچ چیز

15. اخبار در یک مکان خاص

اگر به دنبال اخبار مربوط به یک مکان خاص هستید ، می توانید از دستور مکان: برای جستجوی داستان های Google News در آن مکان استفاده کنید.

مثال جستجو: مکان جنگ ستارگان: لندن

16. انواع سند خاص

اگر به دنبال یافتن نتایجی از نوع خاص هستید ، می توانید از اصلاح کننده نوع پرونده استفاده کنید: . به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید فقط ارائه های پاورپوینت مربوط به بازاریابی ورودی را بیابید.

جستجوی مثال: نوع پرونده “بازاریابی درونی”: ppt

17. ترجمه

آیا می خواهید یک کلمه یا عبارت ساده را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه کنید؟ نیازی به مراجعه به وب سایت ترجمه نیست. فقط ترجمه [word] به [language] را جستجو کنید.

جستجوی مثال: ترجمه krankenwagen به انگلیسی

18. لیست تلفن

فرض کنید شخصی با شماره تلفن همراه شما تماس می گیرد و شما نمی دانید این کیست. اگر همه آنچه که دارید شماره تلفن است ، می توانید با استفاده از ویژگی دفترچه تلفن آن را در Google جستجو کنید.

مثال جستجو: phonebook:617-555-1212

(توجه: شماره موجود در این مثال کار نمی کند. برای به دست آوردن نتیجه لازم است از یک شماره واقعی استفاده کنید.)

19 جستجوی کد منطقه

اگر تنها کاری که باید انجام دهید این است که کد منطقه را برای یک شماره تلفن جستجو کنید ، کافی است کد منطقه ای سه رقمی را وارد کنید تا Google به شما بگوید از کجا آمده است.

جستجوی مثال: 617

20. جستجوی کدپستی

اگر برای یافتن آدرس به دنبال کد پستی هستید ، کافی است بقیه آدرس را از جمله نام شهر یا شهر و ایالت ، استان یا کشور جستجو کنید. نتایج را با کد منطقه (در صورت وجود) ، برمی گرداند

نمونه جستجو: خیابان اول ، کمبریج ، MA

21. محدوده های عددی

این نکته ای است که به ندرت استفاده می شود اما بسیار مفید است. بگذارید بگوییم شما می خواهید نتایجی پیدا کنید که حاوی هر یک از طیف اعداد باشد. شما می توانید این کار را با استفاده از اصلاح کننده X..Y انجام دهید (در صورتی که خواندن آن سخت باشد ، آنچه بین X و Y دو دوره است). این نوع جستجو برای سالها مفید است (همانطور که در زیر نشان داده شده است) ، قیمت ها یا هرجایی که می خواهید مجموعه ای از اعداد را ارائه دهید.

مثال جستجو: رئیس جمهور 1940..1950

22. سهام (نماد تیکر)

فقط یک علامت تیکر معتبر به عنوان عبارت جستجو خود وارد کنید ، و Google منابع مالی فعلی و یک نمودار کوچک سریع برای سهام را به شما ارائه می دهد.

جستجوی مثال: GOOG

23. ماشین حساب

دفعه بعدی که باید محاسبه سریع انجام دهید ، به جای اینکه اپلت ماشین حساب را بیاورید ، می توانید عبارت خود را در Google تایپ کنید.

مثال جستجو: 48512 * 1.02

24. نکته ماشین حساب

همراه با یک ماشین حساب معمولی ، Google یک ماشین حساب نوک داخلی دارد. فقط ماشین حساب نکته را جستجو کنید و می توانید صورتحساب ، درصد نکته و تعداد افرادی که آن را تقسیم می کنند تنظیم کنید.

مثال جستجو: حسابگر نوک

google-tip-calculator.png

25. تایمر

آیا تایمر دستی ندارید؟ گوگل شما را تحت پوشش قرار داده است. کافیست مقدار زمانی را تایپ کنید + کلمه “تایمر” ، و شمارش معکوس به طور خودکار آغاز می شود

مثال جستجو:

google-timer.png

مثال جستجو: تایمر 20 دقیقه ای

26. کرونومتر

“کرونومتر” را جستجو کنید و یک کرنومتر برای شما نمایش می دهد که وقتی آماده هستید شروع به کار کند.

مثال جستجو: stopwatch

27. آب و هوا

دفعه دیگر که به دنبال آمار سریع هوا یا پیش بینی منطقه خاصی هستید ، هوا و به دنبال آن مکان را جستجو کنید. Google هر دو مورد را قبل از اولین نتایج جستجو به شما می دهد.

مثال جستجو: آب و هوای کمبریج

weather-google-search.png

28. طلوع و غروب خورشید بار

اگر کنجکاو هستید که چه موقع خورشید طلوع کرده و آن روز را در یک مکان خاص غروب کند ، یک جستجوی ساده در Google با کلمه طلوع آفتاب یا غروب آفتاب همراه با نام مکان.

مثال جستجو: طلوع آفتاب آکادیا

29. وضعیت های پرواز

اگر شماره هواپیمایی و هواپیما را در Google تایپ کنید ، اطلاعات پرواز ، وضعیت و سایر اطلاعات مفید به شما اطلاع داده می شود.

مثال جستجو: BA 181

google-flight-status.png

30. امتیازات و برنامه های ورزشی

آیا می خواهید آخرین نمرات ورزشی و برنامه های آینده تیم های مورد علاقه خود یا مسابقات را بدانید؟ یک نام تیم یا دو نام تیم را جستجو کنید و Google قبل از اولین نتایج جستجو ، از Google Sports برای بیرون انداختن امتیازات و برنامه ها استفاده خواهد کرد.

مثال جستجو: منچستر یونایتد
31 مقایسه غذا

باور کنید یا نکنید ، اگر شما هرگز کنجکاو هستید که دو نوع ماده غذایی (نسبتاً عمومی) چگونه با یکدیگر مقایسه می شوند ، می توانید با یک جستجوی سریع در Google جستجو کنید تا تفاوت آنها در کالری ، چربی ، پروتئین ، کلسترول ، سدیم را ببینید. ، پتاسیم و سایر مواد مغذی

مثال جستجو: پیتزا در مقابل کلم بروکلی

marketing

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *