برتری داشتن, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

نحوه ایجاد نمودار یا نمودار در اکسل [با آموزش تصویری]

ساختن نمودارها و نمودارها یکی از بهترین راه ها برای داده ها را بصورت روشن ، قابل فهم تجسم کنید. (برای کسب اطلاعات بیشتر به این راهنما برای ایجاد نمودارهای بهتر مراجعه کنید.) با این حال ، جای تعجب نیست که برخی از افراد در مورد Microsoft poker کمی ترس ایجاد کنند . (من بدون شک اکسل را پرستش می کنم ، اما در عملیات بازاریابی کار می کنم ، بنابراین تقریباً یک نیاز است که من این ابزار را دوست دارم).

Download Now: An Introduction to Data Visualization for Marketers [Free Guide] من فکر کردم که می توانم یک آموزش ویدیویی مفید و همچنین برخی از دستورالعمل های گام به گام را برای هر کس خارج از کشور که در آنجا جمع می شود به اشتراک بگذارم فکر سازماندهی یک صفحه گسترده پر از داده در یک نمودار که در واقع ، معنی چیزی است.

در اینجا مراحل ساده ای وجود دارد که برای ساختن نمودار یا نمودار در Excel نیاز دارید.

به خاطر داشته باشید که نسخه های مختلفی از Excel وجود دارد ، بنابراین آنچه در ویدیوی بالا مشاهده می کنید ، همیشه دقیقاً با آنچه در نسخه خود می بینید مطابقت ندارد. در ویدئو ، من از اکسل 2021 نسخه 16.49 برای Max OS X استفاده کردم.

برای دریافت به روزترین دستورالعمل ها ، من شما را تشویق می کنم که دستورالعمل های نوشتاری زیر را دنبال کنید (یا آنها را به صورت PDF بارگیری کنید). اکثر دکمه ها و عملکردهایی که می بینید و می خوانید در تمام نسخه های اکسل بسیار مشابه هستند.

بارگیری نسخه ی نمایشی داده ها | دستورالعمل های بارگیری (Mac) | دستورالعمل های بارگیری (رایانه شخصی)

1. داده های خود را وارد اکسل کنید.

ابتدا باید داده های خود را وارد اکسل کنید. ممکن است شما داده ها را از جای دیگری صادر کرده باشید ، مانند بخشی از نرم افزار بازاریابی یا نظرسنجی ابزار یا شاید شما به صورت دستی آن را وارد می کنید.

در مثال زیر ، در ستون A ، من لیستی از پاسخ به س ،ال “آیا بازاریابی ورودی نشان می دهد ROI است؟” ، و در ستون های B ، C و D پاسخ به این سوال را دارم ، ” آیا شرکت شما توافق نامه رسمی فروش و بازاریابی دارد؟ ” به عنوان مثال ، ستون C ، ردیف 2 نشان می دهد که 49٪ افرادی که SLA دارند ( توافق نامه سطح خدمات ) همچنین می گوید که بازاریابی ورودی نشان دهنده بازگشت سرمایه است. How to enter data into an excel spreadsheet

2. از گزینه های نمودار و نمودار انتخاب کنید.

در اکسل ، گزینه های شما برای نمودارها و نمودارها شامل نمودارهای ستون (یا میله ای) ، نمودارهای خطی ، نمودارهای دایره ای ، نمودارهای پراکنده و موارد دیگر است. ببینید که Excel چگونه هر یک را در نوار پیمایش بالا شناسایی می کند ، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

The types of graphs and charts in excel

برای یافتن گزینه های نمودار و نمودار ، درج را انتخاب کنید.

(برای کمک به فهمیدن اینکه کدام نوع نمودار / نمودار برای تجسم داده های شما بهتر است ، کتاب الکترونیکی رایگان ما را بررسی کنید ، نحوه استفاده از تجسم داده برای به دست آوردن مخاطب خود .)

3 داده های خود را برجسته کنید و نمودار مورد نظر خود را در صفحه گسترده وارد کنید.

در این مثال ، از نمودار میله ای برای ارائه بصری داده ها استفاده می کنم. برای ایجاد نمودار میله ای ، داده ها را برجسته کرده و عناوین محور X و Y را در آن بگنجانید. سپس ، به برگه Insert بروید و در بخش نمودارها ، روی نماد ستون کلیک کنید. نمودار مورد نظر خود را از پنجره کشویی ظاهر شده انتخاب کنید.

How to highlight your data and insert your desired graph into the spreadsheet

در این مثال ، من اولین گزینه ستون 2 بعدی را انتخاب کردم – فقط به این دلیل که گرافیک تخت را به شکل 3 بعدی ترجیح می دهم. نمودار میله ای حاصل را در زیر مشاهده کنید.

در A 2-dimensional chart of data in an excel spreadsheet

4 در صورت لزوم داده ها را در هر محور تغییر دهید.

اگر می خواهید آنچه را که در محور X و Y نشان داده می شود تغییر دهید ، روی نمودار میله کلیک راست کنید ، روی گزینه انتخاب داده کلیک کنید و روی تغییر ردیف / ستون کلیک کنید. با این کار ، محورهایی که داده ها را در لیست نشان داده شده در زیر حمل می کنند ، مرتب می شوند. پس از پایان کار ، روی OK در پایین کلیک کنید.

how to switch chart and graph data on an x or y-axis in excel

نمودار حاصل به صورت زیر خواهد بود:

A chart with swapped data on the x and y-axis

5. طرح و رنگ داده های خود را تنظیم کنید.

برای تغییر طرح بندی برچسب گذاری و افسانه ، روی نمودار میله ای کلیک کنید ، سپس روی برگه نمودار طراحی کلیک کنید. در اینجا می توانید طرح مورد نظر را برای عنوان نمودار ، عنوان محورها و افسانه انتخاب کنید. در مثالی که در زیر نشان داده شده است ، من بر روی گزینه ای کلیک کردم که رنگ ها و افسانه های میله نرمتری را در زیر نمودار نشان می دهد.

برای قالب بندی بیشتر افسانه ، روی آن کلیک کنید تا نوار کناری Format Legend Entry نشان داده شود ، همانطور که در زیر نشان داده شده است. در اینجا می توانید رنگ پر از افسانه را تغییر دهید ، که به نوبه خود باعث تغییر رنگ ستون ها می شود. برای قالب بندی سایر قسمتهای نمودار خود ، به صورت جداگانه روی آنها کلیک کنید تا پنجره Format مربوطه مشخص شود.

How to use the format legend entry tool to format the legend of an excel chart or graph

6. اندازه برچسب های افسانه و محور نمودار خود را تغییر دهید.

هنگامی که برای اولین بار یک نمودار در Excel ایجاد می کنید ، بسته به نوع نمودار یا نمودار انتخابی شما (نوار ، پای ، خط ، و غیره) ممکن است اندازه محور و برچسب های افسانه شما کمی باشد ، نمودار خود را ایجاد کردید ، می خواهید آن برچسب ها را تقویت کنید تا خوانا باشند.

برای افزایش اندازه برچسب های نمودار خود ، به صورت جداگانه بر روی آنها کلیک کنید و به جای آشکار کردن یک پنجره قالب جدید ، دوباره به برگه Home در نوار پیمایش بالای Excel کلیک کنید. سپس ، از قسمت های کشویی نوع و اندازه قلم استفاده کنید تا برچسب های افسانه و محور نمودار خود را به دلخواه گسترش دهید یا کوچک کنید.

How to change the size of a chart or graph's legend and axis labels in an excel spreadsheet

7. در صورت تمایل گزینه های اندازه گیری محور Y را تغییر دهید.

برای تغییر نوع اندازه گیری نشان داده شده در محور Y ، روی درصد محور Y در نمودار خود کلیک کنید تا پنجره Format Axis نشان داده شود. در اینجا ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید واحدهای واقع در برگه گزینه های محور را نشان دهید ، یا اینکه می خواهید تغییر دهید که محور Y درصدها را به 2 رقم اعشار نشان می دهد یا به 0 رقم اعشار.

How to change the Y-axis measurements in an excel spreadsheet

از آنجا که نمودار من به طور خودکار حداکثر درصد محور Y را روی 60٪ تنظیم می کند ، ممکن است بخواهم آن را به صورت دستی به 100٪ تغییر دهم تا داده های من در مقیاس جهانی تری نشان داده شود. برای انجام این کار ، می توانم گزینه حداکثر – دو قسمت پایین در زیر محدوده ها در پنجره Format Axis – را انتخاب کرده و مقدار آن را از 0.6 به 1 تغییر دهم.

نمودار حاصل تغییر خواهد کرد و به شکل زیر تغییر می کند (اندازه قلم محور Y را از طریق برگه Home افزایش دادم ، بنابراین تفاوت را می بینید):

در How to change the Y-axis measurements in an excel spreadsheet in the minor field

8. در صورت تمایل اطلاعات خود را مجدداً مرتب کنید.

برای مرتب سازی داده ها به منظور نشان دادن پاسخ پاسخ دهندگان به ترتیب معکوس ، بر روی نمودار خود کلیک راست کرده و گزینه Select Data را کلیک کنید تا همان پنجره گزینه ای را که در مرحله 3 بالا فراخوانی کرده اید ، نشان دهد. این بار ، مانند شکل زیر ، روی فلشهای بالا و پایین کلیک کنید تا ترتیب داده های خود را در نمودار معکوس کنید.

How to reorder data for a chart or graph in an excel spreadsheet

If you have more than two lines of data to adjust, you can also rearrange them in ascending or descending order. To do this, highlight all of your data in the cells above your chart, click Data and select Sort, as shown below. You can choose to sort based on smallest to largest or largest to smallest, depending on your preference.

How to reorder data from smallest to largest for a chart or graph in an excel spreadsheet

The resulting graph would look like this:

The final result of reordering data from smallest to largest for a chart or graph in an excel spreadsheet

9. Title your graph.

Now comes the fun and easy part: naming your graph. By now, you might have already figured out how to do this. Here’s a simple clarifier.

Right after making your chart, the title that appears will likely be “Chart Title,” or something similar depending on the version of Excel you’re using. To change this label, click on “Chart Title” to reveal a typing cursor. You can then freely customize your chart’s title.

When you have a title you like, click Home on the top navigation bar, and use the font formatting options to give your title the emphasis it deserves. See these options and my final graph below:

How to title a graph or chart in an excel spreadsheet

10. Export your graph or chart.

Once your chart or graph is exactly the way you want it, you can save it as an image without screenshotting it in the spreadsheet. This method will give you a clean image of your chart that can be inserted into a PowerPoint presentation, Canva document, or any other visual template.

To save your excel graph as a photo, right-click on the graph and select Save as Picture….

How to export a graph or chart from an excel spreadsheet

In the dialogue box, name the photo of your graph, choose where to save it to on your computer, and choose the file type you’d like to save it as. In this example, I’m saving it as a JPEG to my desktop folder. Finally, click Save. How to name a graph or chart in excel using the dialogue box

You’ll have a clear photo of your graph or chart that you can add to any visual design.

The final result of a graph or chart in excel that has been exported as a PNG

Visualize Data Like A Pro

That was pretty easy, right? With this step-by-step tutorial, you’ll be able to quickly create charts and graphs that visualize the most complicated data. Try using this same tutorial with different graph types like a pie chart or line graph to see what format tells the story of your data best. You can even practice customizing more data-heavy graphs and charts using the free excel templates for marketers below.

Editor’s note: This post was originally published in June 2018 and has been updated for comprehensiveness.

New Call-to-Action

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *