بازار یابی, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

مهارت های سخت در مقابل مهارت های نرم: تفاوت چیست و چگونه می توان هر دو را تقویت کرد

اولین بار در مورد “مهارتهای سخت” و “مهارتهای نرم” در دبیرستان شنیدم.

به نظر می رسید مهارت های سخت مهارتهایی هستند که همه می خواهند ، و مهارت های نرم فقط ویژگی های شخصیتی بودند که داشتن آنها خوب بود.

این مرا نگران کرد ، زیرا من خودم را بیشتر یک مردمی می دانستم تا یک دانشگاهی.

اما وقتی به دانشگاه و محل کار منتقل شدم ، متوجه شدم که مهارتهای نرم به همان اندازه بیشتر مهمتر از مهارتهای سخت هستند. در حالی که دانش فنی می تواند مصاحبه دور اول را برای شما به ارمغان بیاورد ، نحوه تعامل شما با دیگران در مصاحبه و پروژه های مشارکتی می تواند معامله را مهر و موم کند.

در اینجا بیایید تفاوت بین مهارت های نرم و سخت را بررسی کنیم – به علاوه ، چگونه می توانید هر دو را در رزومه خود بیاورید تا برای کارفرمایان احتمالی برجسته شود.

→ Click here to download leadership lessons from HubSpot founder, Dharmesh  Shah [Free Guide].

مهارتهای سخت در مقابل مهارتهای نرم

بر اساس مقاله ای از HubSpot ، مهارتهای نرم یک ترکیبی از مهارتهای افراد ، مهارتهای اجتماعی ، مهارتهای ارتباطی ، هوش هیجانی و ویژگیهای شخصیتی که باعث می شود به راحتی بتوانید با دیگران هماهنگ شوید و کار کنید.

از سوی دیگر ، مهارت های سخت مخصوص ، توانایی های فنی مورد نیاز برای انجام کار هستند و معمولاً با آموزش و تجربه به دست می آیند. بررسی این موارد در مقایسه با یکدیگر ، به ویژه هنگام ساختن رزومه ، مفید است.

مهارتهای سخت در مقابل مهارتهای نرم در رزومه

هر چند وسوسه انگیز باشد که هنگام درخواست مشاغل ، رزومه خود را به صورت گسترده توزیع کنید ، رزومه ها برای همه مناسب نیستند. محل کار متنوع امروزی به این معنی است که نقش های مختلف به مهارت های متناسب نیاز دارند.

بخش “مهارت ها” مکانی عالی برای سفارشی سازی است زیرا میزان مناسب بودن شما در یک نقش و همچنین ویژگی های منحصر به فرد شما را به عنوان یک نامزد نشان می دهد. برای فهمیدن اینکه کدام مهارتها را باید لیست کنید ، با شرح شغل موقعیتی که برای آن در بخش “مهارت های مورد نظر” یا “الزامات” درخواست می کنید ، شروع کنید. جستجوی کلمات کلیدی که یک شرکت به دنبال آن است ، مانند “مدیریت پروژه” ، “مسلط به زبان ماندارین” یا “مسلط به HTML/CSS”

به ویژه برای مهارت های نرم ، یک نکته این است که به وب سایت شرکت مراجعه کنید تا فرهنگ/لحن شرکت را بشناسید و دریابید که کدام ویژگی ها در کارکنان بیشتر مورد توجه است. به طور خاص ، اگر شرکت دارای بخشهای “مشاغل” ، “ماموریت” یا “درباره” باشد ، اینها مکانهای خوبی برای شروع هستند.

به عنوان کارآموز مشتاق HubSpot ، یک اسکن از بخش “مشاغل” وب سایت باعث شد متوجه شوم که کد فرهنگ” HEART “ به طور برجسته برجسته شد. می دانستم که احتمالاً در مصاحبه ذکر خواهد شد ، به همین دلیل مهارتهای نرم مانند “بازیکن تیم همدل” را در رزومه خود ذکر کردم.

آیا برای شغل رویایی خود شرایط کافی ندارید؟ خوشبختانه ، هم مهارت های سخت و هم مهارت های نرم را می توان با گذشت زمان بهبود بخشید. علاوه بر روش های سنتی مانند کلاس ها و آموزش های حین کار ، گذراندن دوره های آنلاین راهی در دسترس برای بهبود مهارت های سخت و نرم است. همچنین دوره های صدور گواهینامه مانند بازاریابی محتوا یا Google Analytics ، که نه تنها آموزش بلکه شواهد ملموسی از مهارتها را برای کارفرمایان ارائه می دهد.

اگر برای شناسایی و توسعه مهارت های نرم خود به کمک نیاز دارید ، تست های شخصیت یا نقاط قوت مانند این می تواند کمک کند.

hard skills versus soft skills

نمونه هایی از مهارتهای نرم

همدلی

یکی از اجزای کلیدی یک کارمند/رهبر با هوش هیجانی ، همدلی است. اگر می توانید همکاران و مشتریان خود را درک کنید ، بهتر می توانید با آنها همکاری کرده و روابط واقعی ایجاد کنید.

یکی از روشهای تمرین همدلی این است که شنونده فعال باشید: برای هر آنچه دیگران در حال تجربه آن هستند ، فضا نگه دارید و سعی کنید دیدگاه های آنها را درک کنید.

ارتباط

همراهی با همدلی ، توانایی برقراری ارتباط با افراد از پیشینه های مختلف در محل کار کلیدی است. علاوه بر این ، با Slack ، ایمیل ، تماس های Zoom و جلسات حضوری ، یک کارمند م effectiveثر باید نحوه برقراری ارتباط واضح را در بسترهای مختلف بداند.

سازگاری

در محل کار ما که همیشه در حال تغییر است ، داشتن انعطاف پذیری و نگرش مثبت نسبت به تغییرات از اهمیت بالایی برخوردار است. مطمئن شوید که نمونه های مشخصی از سازگاری خود را برای ارائه در یک نامه همراه یا مصاحبه دارید.

به عنوان فردی که برای موقعیت از راه دور در HubSpot درخواست می کرد ، اطمینان حاصل کردم که تجربه های قبلی کار از راه دور خود را برجسته کرده ام. من همچنین در مورد زمان خود در صنعت تبلیغات و خودرو برای نشان دادن سازگاری خود بحث کردم.

نمونه مهارتهای سخت

قابلیت دو زبانه/چند زبانه

بر اساس ثروت ، جهانی شدن در این دوران پس از همه گیری” به طور اساسی تغییر می کند “. در نتیجه ، دانستن زبان های مختلف می تواند مزیت بزرگی را در بازار کار به شما بدهد.

علاوه بر زبان انگلیسی ، ماندارین ، آلمانی و اسپانیایی زبانهای برتر مورد نیاز برای تجارت بین المللی هستند. اگر از سال آخر دبیرستان به زبان خارجی صحبت نمی کردید ، برنامه ای مانند DuoLingo روشی سرگرم کننده و ساده است که به شما کمک می کند تا قلم مو را بالا ببرید.

بازاریابی SEO

برای همه شرکت های دارای حضور آنلاین ، SEO (بهینه سازی موتورهای جستجو) ، نقش بسزایی در جذب و حفظ مشتریان دارد. منابعی مانند راهنمای مبتدی برای SEO از Moz (ابزار SEO و شرکت نرم افزاری) راه خوبی برای شروع است.

تجزیه و تحلیل داده

تجزیه و تحلیل داده ها فرایند به دست آوردن بینش از داده های خام به منظور مشاهده روندها و نتیجه گیری است. بهترین روش برای تسلط بر این مهارت از طریق “یادگیری با انجام” است – و خبر خوب این است که بسیاری از ابزارهای تجزیه و تحلیل داده های رایگان رایگان هستند.

می توانید از Excel/Google Sheets قدیمی مطمئن استفاده کنید و دستورات را از طریق آموزش های ویدئویی بیاموزید. زبان های برنامه نویسی مانند R و Python به دلیل قابلیت تجزیه و تحلیل داده های قوی تقاضای زیادی دارند و هر دو رایگان و منبع باز هستند.

و شما آن را دارید! درک اهمیت مهارت های سخت و نرم برای دستیابی به یک شغل و رشد در یک کار بسیار مهم است. امیدوارم این پست به شما در درک تفاوت های کامل بین این دو کمک کرده باشد.

New Call-to-action

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *