سئو فنی, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

معماری وب سایت چیست؟ 8 روش آسان برای بهبود ساختار سایت

گم شدن مکیدن ها. فرقی نمی کند که در یک شهر باشید یا یک پیچ و خم ذرت ، ابهام در مورد اینکه نمی دانید کجا هستید و چه اتفاقی می افتد می تواند باعث عرق سرد شما شود.

بازدیدکنندگان وب سایت هنگام قرار گرفتن در یک وب سایت درهم و برهم ، همان احساس را دارند. تقریبا از هر دو نفر یک نفر فقط پس از بازدید از یک صفحه وب سایتی را ترک می کنند. ما زمان زیادی برای ایجاد تأثیر خوب بر روی کاربر نداریم و با معماری ضعیف سایت ، شما تضمین می کنید که نرخ پرش را افزایش دهید. Free Download: 77 Examples of Brilliant Web Design 

برای حفظ توجه مخاطبان ، ساختن سایت خود به روشی بصری و آسان برای هدایت بسیار مهم است. اگر این کار را نکنید ، آنها در چند ثانیه گزاف گویی می کنند. و اگر افراد وب سایت شما را ترک کنند زیرا تجربه کاربری شما نامرتب است ، موتورهای جستجو نیز زیاد به شما فکر نمی کنند.

اگر به ساختار وب سایتی برای جذب مخاطب و رتبه بندی در Google نیاز دارید ، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم. ما به شما یاد خواهیم داد که معماری وب سایت چیست ، چرا برای UX و SEO مهم است و چگونه می توانید برای وب سایت خود یک معماری صوتی ایجاد کنید.

بدون س ،ال ، ساختار وب سایت شما نقشی اساسی در حفظ کاربران و تقویت تبدیل ها دارد.

پیاده سازی ساختار وب سایت به شما کمک می کند وب سایت خود را برای تجربه کاربر طراحی کنید . ممکن است شگفت انگیزترین محتوا را داشته باشید ، اما اگر کاربران نتوانند آن را پیدا کنند ، به سایت یک رقیب می روند.

یک ساختار معمولی وب سایت مانند نمودار درخت ریشه دار ، به نظر می رسد ، که در آن صفحه اصلی ریشه دارد. صفحاتی که از صفحه اصلی پیوند داده می شوند شاخه هستند و از آنجا ، هر صفحه شاخه های اضافی از آن جوانه می زند. سپس این شاخه ها به یکدیگر پیوند می خورند.

به طور معمول به نظر می رسد:

Typical website architecture in a tree graph

چرا ساختار وب سایت مهم است؟

معماری صحیح وب سایت تجربه کاربر وب سایت شما را تقویت می کند. وقتی وب سایت خود را به روشی بصری می سازید ، کاربران می توانند به صورت یکپارچه اطلاعاتی را که به دنبال آن هستند پیدا کنند.

به علاوه ، وقتی تجربه کاربری شما قوی است ، رتبه بندی موتور جستجوی شما نیز خواهد بود. کاربران زمان بیشتری را در وب سایت شما سپری می کنند و به صفحات وب شما پیوند می زنند ، که هر دو شاخص سنگینی برای ایجاد نام تجاری شما با کیفیت هستند.

بعلاوه ، یک معماری وب سایت جامع:

  • به موتورهای جستجو کمک می کند تا وب سایت شما را به طور موثری جستجو کنند.
  • با تهیه صفحات بیشتر برای بازدید کاربران از ناوبری عمیق سایت تشویق می کند.
  • “اختیارات صفحه” را با عادلانه تری توزیع می کند ، به طوری که یک صفحه از قلم نیفتد.
  • اقتدار موضعی را به دلیل ساختار پیوند داخلی قوی بین موضوعات مرتبط یا مشابه تقویت می کند.
  • با سهولت یافتن محصولات ، تبدیل ها را افزایش می دهد و محتوای تولید کننده سرب .

بیایید نگاهی بیندازیم به بهترین روش هایی که باید هنگام طراحی معماری سایت خود در خاطر داشته باشید.

1 یک منوی ناوبری سطح بالا ساده ایجاد کنید.

ابتدا ، سطح بالا را زیاد ارائه ندهید موارد منو دوم ، مطمئن شوید که محتوای وعده داده شده را بر اساس نام مورد منو تحویل می دهید.

به عنوان مثال ، اگر کاربران شما بر روی برگه “بازاریابی ایمیل” در صفحه اصلی وبلاگ خود کلیک کنند ، انتظار دارند به لیستی از پست های بازاریابی ایمیل هدایت شوند. از این صفحه ، شما همچنین باید یک مسیر ناوبری ساده برای بازگشت به صفحه اصلی وبلاگ خود و صفحه اصلی وب سایت خود طراحی کنید.

از وب سایت خودمان نمونه زیر را ببینید. >:

Top level navigation example from HubSpot's home page

منو به سه مورد ساده منو تقسیم شده است: نرم افزار ، قیمت گذاری و منابع. در زیر “منابع” ، کاربران می توانند منابع مختلفی را پیدا کنند که به تقسیمات مختلف تقسیم می شوند.

کاربران خود را بیش از حد فکر نکنید. یک وب سایت که به سختی پیمایش می کند ، نرخ پرش بالایی خواهد داشت. کاربران نمی خواهند وقت خود را برای یافتن اطلاعات در سایت شما هدر دهند. اگر این کار را انجام دهند ، آنها فقط می روند. بنابراین همدلی را تمرین کنید و یک تجربه بصری وب را فراهم کنید.

2. URL های خود را ساده و کاربرپسند نگه دارید.

هیچ کاربری نمی خواهد URL مانند این را بخواند:

example.com/store/rackets/default.aspx؟lang=fa&category=98a20

ایجاد URL های کاربر پسند مهم است. بیشتر سیستمهای CMS ، مانند CMS Hub و وردپرس ، به طور خودکار یک URL کاربر پسند بر اساس عنوان صفحه خود ایجاد کنید. معمولاً به صورت زیر خوانده می شود:

example.com/page-title

همچنین می توانید زیر شاخه هایی ایجاد کنید که دنبال کردن آنها آسان باشد.

example.com/topic/subtopic/page-title

نکته : گرچه زیر شاخه ها از نقطه نظر UX مفید هستند ، اما نیازی به انعکاس معماری سایت شما نیستند. پیوند داخلی بیشتر از ساختار URL اهمیت دارد. این بدان معنی است که می توانید URL های خود را به صورت زیر ساختار دهید:

example.com/topic

example.com/subtopic

example.com/longtail-keyword-one

example.com/longtail-keyword-two

شما فقط باید آنها را با پیوندهای داخلی به یکدیگر و به صفحه اصلی آنها متصل کنید.

3 معماری وب سایت خود را بر اساس بازیکنان برتر صنعت خود الگوبرداری کنید.

مشتریان شما به معماری وب سایت مارک های بزرگ صنعت شما عادت کرده اند ، بنابراین اگر فروشگاه تجارت الکترونیکی راه اندازی می کنید ، نحوه ساخت آمازون در وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید و از آنها الگوبرداری کنید. وب سایت شما آشنا تر به نظر می رسد و به نوبه خود پیمایش آن آسان تر است.

4 وب سایت خود را ثابت نگه دارید.

قالب ناوبری ، اصول طراحی و نمایش پیوندهای وب سایت شما باید همه از یک الگوی سازگار پیروی کنند. ثابت نگه داشتن این عناصر باعث می شود کاربران شما مدت بیشتری در سایت شما بمانند زیرا برای آنها راحت تر می توانند به سرعت به صفحات جدید بروند و روی پیوندها کلیک کنند.

5. مدل پیوند داخلی ستون-خوشه را پیاده سازی کنید.

در مدل ستون-خوشه ، شما یک صفحه والد (ستون) دارید که با آن ارتباط برقرار می کند به صفحات کودک (خوشه). سپس این صفحات کودک به یکدیگر پیوند داده و خوشه ای ایجاد می کنند.

این مدل ساختار پیوند داخلی شما را واضح تر کرده و به طور موثر کاربران را به سمت سایر مطالب مرتبط و مفید سوق می دهد. وقتی کاربران در وب سایت شما با پیوند داخلی روبرو می شوند ، باید بلافاصله بفهمند که لینک به کدام قسمت از مطالب هدایت می کند و چرا این محتوا از صفحه ای که در حال حاضر در آن قرار دارد پیوند داده می شود.

در اینجا یک استراتژی اتصال ستون و خوشه برای یک وبلاگ در مورد روال تمرین به نظر می رسد.

Pillar cluster strategy example for a workout blog

خطوط نشان دهنده پیوندهای داخلی هستند.

یکی از موارد احتیاط پیوند داخلی که باید انجام دهید این است که کلمات کلیدی را در لینک خود قرار ندهید متن لنگر . به این ترتیب سئو کلاه سیاه ، و برای جلوگیری از آن ، Google الگوریتم های خاصی برای مجازات این نوع رفتار ایجاد کرده است.

6. دسترسی به بیشتر صفحات وب سایت خود را با 3-4 کلیک فراهم کنید.

حتی اگر وب سایت شما دارای یک میلیون صفحه باشد ، این ساختار باید به کاربران اجازه دهد از صفحه اصلی شروع کرده و در هر صفحه در عرض سه تا چهار کلیک به پایان برسند.

برای این کار ، یک ناوبری سطح بالا را طراحی کنید 7. از آرد سوخاری استفاده کنید.

پس از پیوند داخلی ، آرد سوخاری بهترین راه برای نشان دادن معماری وب سایت شما است. این پیوندها صفحات والدین یک صفحه را تا صفحه اصلی نشان می دهند. آنها به طور معمول بالای عنوان صفحه قرار می گیرند و دارای فلشی هستند که مسیر را به صفحه فعلی نشان می دهند.

در اینجا مثالی از بهترین خرید :

Breadcrumbs on the Best Buy website showing its site structure

با ایجاد ماژول منوی پیشرفته . اگر وب سایت خود را در WordPress CMS اجرا کنید ، ما یک آموزش آسان در مورد نوشته ایم. چگونه می توانید پودر سوخاری را به وردپرس اضافه کنید .

8. یک نقشه سایت HTML و XML ایجاد کنید.

نقشه سایت سندی است که تمام صفحات قابل رویت وب سایت شما را لیست می کند. برای معماری وب سایت بسیار مهم است زیرا ساختار شما را در قالبی قابل خواندن و خزنده نشان می دهد.

نقشه سایت HTML رو به کاربر است و همان طراحی را دارد که بقیه وب سایت شما دارد. معمولاً برای کاربرانی طراحی شده است که نمی توانند صفحه خاصی را پیدا کنند و از دیدن لیستی از همه صفحات شما بهره مند می شوند.

در اینجا نقشه سایت HTML eBay به عنوان مثال:

HTML sitemap example from Ebay showing its site structure

نقشه سایت XML عمدتا برای موتور جستجو طراحی شده است خزنده ها. آنها همه URL ها را در قالب متن ساده لیست می کنند. اگر سایت شما در وردپرس است ، می توانید از یک پلاگین نقشه سایت استفاده کنید

معماری وب سایت خود را ارتقا دهید و سئو سایت خود را بهبود بخشید

معماری وب سایت شما برای تجربه کاربر و سئو سایت بسیار مهم است. با داشتن یک استراتژی جامع برای ساخت وب سایت ، شما می توانید مدت زمان طولانی را بهبود ببخشید و کاربران را به مصرف بیشتر محتوای خود فریب دهید. این به معنای تبدیل بیشتر در خط پایین ، بهبود ROI و افزایش درآمد شرکت شما است.

یادداشت سردبیر: این پست در ابتدا در اکتبر 2018 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *