وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

طراحی فاکتور حرفه ای: 26 نمونه و الگو برای الهام بخشیدن به شما

فاکتورها و اینفوگرافیک ها ممکن است دو ماده تجاری کاملاً متفاوت به نظر برسند ، اما در واقع یک چیز اصلی دارند: هر دو برای انتقال اطلاعات وجود دارند.

اگرچه اینفوگرافیک ها با استفاده از طرح های رنگارنگ و تجسم داده ها شناخته می شوند ، فاکتورها معمولاً ساده هستند.

اگرچه ممکن است فاکتورهای شما بخشی از تجارت شما نباشد ، اما به این معنی نیست که باید ساده و کسل کننده باشد. البته ، انتقال اطلاعات مهم پرداخت به روش روشن و مختصر ، نام بازی است اما این بدان معنا نیست که نمی توانید شخصیت تجاری کمی به آنها اضافه کنید.

Use the free HubSpot Invoice Template Generator to create professional  invoices in minutes.

برای کمک به شما در درک امکانات ، مجموعه ای از نمونه فاکتورهای چشمگیر را گردآوری کرده ایم که ممکن است به شما الهام بخشد تا در مورد طراحی فعلی خود تجدید نظر کنید.

اما ابتدا ، بیایید نحوه طراحی فاکتور را در بخش زیر بررسی کنیم.

نحوه طراحی فاکتور

برای ایجاد فاکتورهای طراحی شده حرفه ای نیازی به متخصص بودن ندارید. در واقع ، برای شروع می توانید از الگوهای سفارشی استفاده کنید (بعداً درباره آن بعداً اطلاعات بیشتر دهید).

اگر می خواهید فاکتورهایی را ایجاد کنید که مطمئن شوید پرداخت های خود را به موقع دریافت می کنید ، باید کمی درباره ساختار فاکتور بدانید.

در اینجا بهترین روشها برای ایجاد فاکتورهای حرفه ای آورده شده است:

درباره قالب فاکتور خود تصمیم بگیرید.

با انتخاب قالبی که می خواهید برای فاکتور خود استفاده کنید شروع کنید.

آیا می خواهید آن را چاپ کنید؟ یا در قالب های دیجیتالی مانند PDF ، Google Docs ، Word یا Excel؟ هنگامی که از قالب اطمینان پیدا کردید ، ادامه دهید تا جایی برای جزئیات اساسی فاکتور ایجاد کنید.

اطلاعات ضروری را اضافه کنید.

هر فاکتوری که ایجاد می کنید باید حاوی اطلاعات زیر باشد:

مشخصات شما: این شامل نام ، نام شرکت ، آدرس ، شماره تلفن و آدرس ایمیل شما است.

جزئیات مشتری: آدرس مشتری ، نام شرکت ، شماره تلفن و آدرس ایمیل خود را اضافه کنید. اگر با یک سازمان بزرگ کار می کنید ، ممکن است لازم باشد بخش و نام فرد تماس را اضافه کنید.

لیست خدمات: لیستی از تمام خدماتی که مشتری برای آنها شارژ می کنید ، تهیه کنید. لیست شما باید تا حد امکان خاص باشد تا هرگونه سردرگمی ذهن مشتری را از بین ببرد.

شرایط و روش های پرداخت: چگونه دوست دارید مشتری های شما به شما پول بپردازند؟ انتقال بانکی؟ پی پال؟ بررسی؟ این را در فاکتور خود روشن کنید. همچنین باید سررسید پرداخت را روشن کرده و مواردی را که با پرداخت بیش از تاریخ گفته شده اتفاق می افتد ، درج کنید.

مارک تجاری شرکت خود را اضافه کنید.

در صورت ایجاد فاکتورهای عمومی ، یک فرصت ایده آل برای نام تجاری را از دست خواهید داد. بنابراین در عوض ، کمی فاجعه خیره کننده به فاکتور خود اضافه کنید که دارای رنگ ، نشان و قلم های مارک شما است.

همچنین می توانید فاکتورهای خود را با ظاهری تک رنگ به آنها متمایز کنید.

الگوها و نمونه های طراحی فاکتور

ما مجموعه ای از طرح ها و الگوهای قابل توجه فاکتورها را گردآوری کرده ایم که ممکن است شما را در تجدیدنظر در مورد طرح فعلی خود الهام دهد. بسیاری از آنها رایگان بارگیری و سفارشی می شوند.

1 فاکتور اساسی

basic-invoice-screenshot-pdf-1

اکنون بارگیری کنید

بدون حاشیه ، فقط تجارت. این الگوی فاکتور اساسی که در HubSpot در اینجا تهیه شده است ، کلیه موارد صدور صورتحساب کاغذی را بدون داشتن زمینه های نوشته شده که ممکن است خدمات پیچیده تری از تجارت بخواهند ، به شما ارائه دهد.

الگوی بالا فضایی را برای نام شما ، نام مشتری ، تاریخ فاکتور و پایه ای از 10 سرویس موردی ارائه می دهد. در صورت لزوم می توانید موارد بیشتری اضافه کنید.

2. Splank Invoice >

در در Blank Invoice در اکنون بارگیری کنید

مانند الگوی فاکتور اساسی ، طرح فاکتور خالی شامل تمام زمینه های لازم در فاکتور است.

با این حال ، این الگوی فاکتور خالی به شما امکان می دهد جزئیات مربوط به جزئیات تماس مشتری خود را بررسی کنید. همچنین باید شامل جزئیات هزینه ، از جمله مالیات و هزینه حمل و نقل شوید.

3 فاکتور تجاری

commercial-invoice-template-hubspot

اکنون بارگیری کنید

آیا محصولات و خدمات مختلفی را می فروشید؟ فاکتور تجاری بالا ممکن است فقط همان چیزی باشد که شما نیاز دارید. این الگو که در HubSpot در اینجا توسعه یافته است ، به فضای منشا محصول ، مبدا تولید ، تخفیف های ارائه شده به مشتری و موارد دیگر اجازه می دهد.

4 فاکتور سرویس آبی

blue-service-invoice-template

این الگوی فاکتور نرم و مبتنی بر سرویس به شما امکان می دهد چندین شغل و هزینه هر یک برای مشتری خود داشته باشید.

این الگو را همراه با یک بسته 10 الگوی رایگان با استفاده از پیوند موجود در سرصفحه بالای تصویر بارگیری کنید – هر طرح به راحتی در Microsoft Word باز می شود.

5. فاکتور ارسال سبز

green-shipping-invoice-template

این الگو سبز را می توان با استفاده از پیوند موجود در سرصفحه بالای تصویر بارگیری کرد. این سند پر جنب و جوش که اختصاص به خدمات مبتنی بر حمل و نقل دارد ، برای معاملاتی که حمل و نقل کالا را شامل می شود بسیار مناسب است

6. استاندارد نارنجی

orange-standard-invoice-template

اساسی تر از الگوی فاکتور استاندارد نارنجی ، که در بالا نشان داده شده است ، وجود ندارد. با استفاده از پیوند موجود در سرصفحه بالای تصویر ، این الگو را به صورت رایگان بارگیری کنید. با کلمه Microsoft باز می شود ، به شما امکان می دهد آرم خود را در گوشه سمت راست بالا وارد کرده و ردیف های سرویس اضافی اضافه کنید تا با تعداد خدماتی که به مشتری خود ارائه داده اید متناسب باشد.

7. استاندارد حداقل آبی

blue-minimal-standard-invoice-template

الگوی فاکتور مینیمالیستی که در بالا نشان داده شده است ، خدماتی را ارائه می کند که توصیف آنها در سطوح مختلف خدمات دشوار است. با استفاده از کاشی بزرگ “یادداشت ها” در مرکز سند ، می توانید تمرکز خود را بر روی ظرافت های کسب و کار خود بگذارید ، بنابراین روشن است که چرا بهای خود را از لیست مشتری خود گرفته اید. با استفاده از پیوند موجود در سرصفحه بالای تصویر ، آن را به صورت رایگان بارگیری کنید.

8. فاکتور حمل و نقل سیاه و سفید

در Black and White Shipping Invoice P>

گاهی اوقات ، فقط ممکن است بخواهید که فاکتور شما یک رنگ تک رنگ داشته باشد. و این دقیقاً همان چیزی است که این الگوی طراحی سیاه و سفید ارائه می دهد. بیشتر به فاکتورهای حمل و نقل متصل است ، اما می تواند برای سایر موارد نیز سفارشی شود. برای بارگیری این الگو بر روی سرصفحه بالای تصویر کلیک کنید.

9. امیر حسین در در Invoice downloadable template

این الگوی فاکتور ساده به شما امکان می دهد آرم خود را اضافه کنید و طرح را متناسب با رنگ های مارک خود تنظیم کنید. شما همچنین قسمتهای مشخصی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید لیستی از سرویسهایی را که می خواهید برای آنها پرداخت دریافت کنید ، در کنار اطلاعات پرداخت خود وارد کنید.

با کلیک بر روی سرصفحه بالای تصویر می توانید این الگو را بارگیری کنید.

10. فاکتور مینیمالیست h3 >

در در Minimalist invoice در این الگو با نمای حداقلی خود الگوی فاکتور اساسی را درجه یک بالا می برد. خواه از این جهت استفاده شخصی یا شغلی استفاده کنید ، این الگو به شما کمک می کند تا در وقت صرفه جویی کنید و به شما امکان می دهد شناسه های مشتری را اختصاص دهید که به شما کمک می کند به سرعت افرادی را که باید فاکتور را دریافت کنند ، پیدا کنید.

11 Fabio Basile

Double Invoice Sample

تجارت در جلو. مهمانی در عقب.

این نمونه فاکتور دو طرفه طرح جالبی از طرح استاندارد ارائه می دهد.

ما به خصوص زبان “دست ساخته شده” را در قسمت طراحی دوست داریم ، این طرف به شما کمک می کند تا مشتری با توجه به مشاغلی که با آن کار کرده است احساس ارزشمندی کند.

6. جلو و مرکز

front-and-center-invoice

با استفاده از این طراحی آری کرزیژک ، قیمت نهایی خود را “در قسمت جلو و مرکز” مشتری قرار دهید. با استفاده از پیوند موجود در عنوان ، با این طراح تماس بگیرید – پروژه وی همراه با نامه ها و کارت های بازرگانی مطابقت دارد. یا ، به سادگی از مفهوم او به عنوان الهام استفاده کنید و از خود فاکتور تهیه کنید.

در این سند از کنتراست در رنگ قلم بسیار عالی استفاده شده است و این امکان را می دهد که قیمت قرمز در برابر متن سیاه اطراف آن ظاهر شود.

13.

Photography Invoice Sample

این یک نمونه فاکتور خاص تر است که روی صورتحساب خدمات متمرکز شده است – در این مورد: عکاسی.

این فاکتور از یک عکس واقعی در عنوان استفاده می کند تا کیفیت خدمات خود را برجسته کند. این یک ایده هوشمندانه است که می توانید از چندین سرویس مانند طراحی گرافیک ، تصویرگری ، طراحی داخلی و غیره استفاده کنید.

اگر می خواهید فاکتور خود را بیشتر شخصی کنید ، می توانید از عکس یا طرحی از پروژه خاص مشتری استفاده کنید تا جلوه و احساس سفارشی به آن ببخشد.

14. طرح های کلاسیک

در Classic Design Invoice Template

در اینجا مثالی از طرح فاکتور مستقیم وجود دارد که جزئیات کلیه معیارهای مهم فاکتور – اطلاعات تماس ، خریدهای جزئی ، اطلاعات پرداخت و غیره را در اختیار شما قرار می دهد.

این طرح برای فریاد بخشیدن به اطلاعات کلیدی ، اطلاعات قرمز را ایجاد می کند تا بیانگر احساس طاقت فرسایی شود.

15. ثابت پررنگ

Basic Invoice Sample

این نمونه فاکتور از یک طرح تقسیم شده برای تقسیم اطلاعات تماس و اطلاعات پرداخت استفاده می کند. این روش عاری از هرگونه حواس پرتی یا عناصر فانتزی است ، اما هنوز هم احساس می شود با دقت طراحی شده است.

اگر تجارت شما کمی سنتی تر است ، این نمونه به عنوان یک راهنمای عالی عمل می کند.

16. Novomatic

Novomatic Invoice Sample

این نمونه فاکتور با استفاده از سایه های مختلف زرد قسمتهای مختلف فاکتور را به قسمتهای قابل هضم تقسیم می کند.

این فاکتور همچنین از زیر بیانیه استفاده می کند تا مشتریان را به سمت کانال های رسانه های اجتماعی این شرکت به عنوان راهی برای ارائه اتصال پایدار سوق دهد.

17. مینیمالیست زرد

yellow-minimalist-invoice چیزی در مورد رنگ زرد وجود دارد که سند را دوستانه تر می کند. پر جنب و جوش اما غیرمجاز ، این الگو با قلم بزرگ در گوشه پایین سمت راست ، با حاشیه زرد ، بر قیمت شما تأکید می کند تا مطمئن شوید در یک تکه کاغذ سفید دیگر روی میز مشتری شما فراموش نمی شود.

18 پیروزی h3 >

victory-invoice-template این الگوی فاکتور فضایی را برای یک آرم در گوشه سمت چپ پایین ، به جای بالا ، برای حرفه ای هایی که می خواهند بلافاصله روشن کنند این سند قبض پرداخت است (بنابراین “فاکتور” ذکر شده در گوشه بالا سمت راست).

میانه فاکتور به فرستنده اجازه می دهد تا شرح کاملی از هر سرویس ارائه شده را در اختیار شما قرار دهد – اگر کسب و کار شما چندین پروژه را در یک دوره طولانی انجام دهد ، یک فرم صورتحساب مفید است.

19. بنر نرم

soft-banner-invoice-template

طراحان حرفه ای ، در اینجا مفهوم فاکتور فقط برای شما ارائه شده است. نشان دادن فاکتور رنگارنگ و مطابق با مارک به مشتریان خود راهی مطمئن برای جلب مشتری است که شما را به یاد می آورد و برای کارهای بیشتر شما را استخدام می کند.

در این طرح ، آگهی قیمت متمرکز از زمینه سبز ملایم استفاده می کند تا هزینه های زیاد را برای مشتری کمی ترسناک تر نشان دهد.

20 طراحی کلاسیک

در در Classic Design P Invoice در در اینجا یک الگوی فاکتور زیبا وجود دارد که می تواند الهام بخش شما باشد. این الگو ساده است و به سرعت میزان پرداخت مشتری برای یک محصول یا خدمات را مشخص می کند.

همچنین می توانید “شرایط و ضوابط” قرارداد خود را در این الگو وارد کنید تا بتوانید به مشتریان یادآوری کنید هنگام انتخاب مشاغل شما در چه مواردی ثبت نام کرده اند. به هر حال ، آنها ممکن است گیج شوند که چرا هزینه مشخصی را از آنها می گیرید و ممکن است بخواهند قبل از اینکه بخواهند کمک کنند ، شرایط و ضوابط قراردادشان را مرور کنند.

21. Martin Ehrlich

در در Martin Ehrlich's Invoice template

با نگاهی به این طرح فاکتور از مارتین ارلیچ به شما می گویید که با توجه به عکاسان یا خلاقیت های بصری ساخته شده است.

This template comes with plenty of white spaces that make it easy to scan and identify the essential details like the supplier’s name, amount due, and the different services offered.

22. Invoice by ThemeDiviser

Invoice by themDiviser

It’s hard for clients to miss how much they owe you with this invoice template, thanks to the amount’s bold description at the top of the invoice.

Below the “total payment” is a breakdown of the services rendered, along with your contact information as well as your branding.

23. Invoice Template by Guuver

Invoice Template by Guuver

Your invoice doesn’t need to have a white background, and this template from Guuver is a perfect example.

The template’s slightly pink background and distinct blue font — both of which are customizable — are sure to leave a lasting impression on your client’s mind.

24. Clean Word Corporate Invoice

Clean Word Corporate Invoice

This invoice template adds a modern and elegant look to the otherwise dull template standard in the corporate world.

You can use the template on MS Word without any complications — just plug and play.

25. Invoice Template by Ariodsgn

Invoice Template by Ariodsgn

How would you like an invoice that looks like a resume? This template from Ariodsgn is the right mix of creative, modern, and professional. Perfect for making a positive first impression on your customers.

26. Retro Invoice

Retro Invoice

Take your clients back to the ’80s with this retro invoice design. Although old-fashioned, the focus of this template remains on passing across a clear message regarding your payment information to clients.

How to Write an Invoice

Want to make your own invoice? We’ve got you covered.

Check out HubSpot’s Invoice Template Generator to create a professional invoice PDF in just a few clicks. Here’s how to use it:

  1. Click this page to visit the Invoice Template Generator.
  2. Click the dotted square on the top-righthand corner of the template to upload an image file of your logo. Or, drag and drop this image file into the square.
  3. Use the circular wrench/paintbrush icon to the left of the template to change the invoice’s color scheme.
  4. Hover your cursor over the “Item Description” section to “Add More” rows if you’re billing your client for more than one product or service.
  5. Hover your cursor over each individual field to customize details such as invoice number, company name, item quantity, and relevant notes to the recipient.
  6. When you’ve finished customizing your invoice, click “Download Now” just below the template. Your invoice will download as a PDF.

You can also download ten other invoice templates that you can customize to meet your needs, whether you’re a freelancer or a large corporation.

At the end of the day, invoices should tell clients how much they owe, what they’re paying for, and what date they need to pay by. If you’re having trouble designing an invoice, or just want to shake things up, choose one of the pre-made templates above and get started with redesigning your invoices today.

Editor’s note: This post was originally published in February 2019 and has been updated for comprehensiveness.

Invoice Template

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *