سئو فنی, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

راهنمای سریع و آسان برای رفع خطاهای 504 Gateway Timeout

اگر تا به حال از وب سایتی دیدن کرده اید که صفحه خطا را برای شما ارائه کرده است ، می دانید که چقدر ناامید کننده است.

یکی از بدترین کارهایی که می توانید به عنوان یک برند انجام دهید ، برآورده نکردن نیازها و انتظارات مخاطبان نیست. اگر بازدیدکنندگان وب سایت شما هنگام جستجوی کمک یا اطلاعات ، صفحه خطایی را مشاهده می کنند ، ممکن است ناامید شده و اعتماد خود را نسبت به نام تجاری شما از دست بدهند و به شهرت شما لطمه ای دائمی وارد کنند.

خطای 504 Gateway Timeout یکی از انواع خطا است که می تواند به تجربه کاربر در این مورد آسیب برساند مسیر. برای جلوگیری از از دست دادن احساسات برند و اعتماد مصرف کنندگان ، ما دقیقاً معنی این خطا و رایج ترین علل و راه حل های آن را توضیح داده ایم.

Improve your website with effective technical SEO. Start by conducting this  audit. 

در اینجا نحوه نمایش خطای 504 Gateway Timeout در مرورگر کاربر شما آمده است:

pasted image 0-19 تصویر ترش ce

504 خطای بیان

تصویر بالا نحوه نمایش خطای 504 Gateway Timeout Error در یک سرور را نشان می دهد. در زیر برخی از روشهای رایج دیگر که ممکن است خطای 504 ظاهر شود ، بسته به سرور ، سیستم عامل یا مرورگری که استفاده می کنید ، نشان داده شده است.

  • در Google Chrome ، خطای 504 به عنوان HTTP ERROR 504 ظاهر می شود. این کد در زیر پیامی ظاهر می شود که چیزی شبیه به آن نوشته شده است: “دسترسی به این سایت امکان پذیر نیست. _____ خیلی طول کشید تا پاسخ داده شود. “

504 Gateway Timeout Error wording  in Google Chrome

منبع تصویر

  • در برنامه های مبتنی بر Windows ، خطای 504 به صورت ERROR 504 ، HTTP_STATUS_GATEWAY_TIMEOUT یا “زمان درخواست در انتظار پیام دروازه به پایان رسیده است” ظاهر می شود. ” در اینجا چگونه ممکن است هنگام استفاده از Excel ظاهر شود:

504 Gateway Timeout Error wording in Microsoft Excel

منبع تصویر

  • در هنگام به روز رسانی ویندوز ، خطای Timeout Timeing یک خطای 0x80244023 ایجاد می کند. پیام این خواهد بود: WU_E_PT_HTTP_STATUS_GATEWAY_TIMEOUT.

504 Gateway Timeout Error wording in Windows Update

منبع تصویر

  • در سایر سیستم عامل ها ، سرورهای وب یا مرورگرها ، خطای 504 نیز ممکن است منجر به پیام زیر شود-اگرچه کمتر رایج است: “سرور پروکسی به موقع از بالادست پاسخ دریافت نکرد سرور. ” در اینجا کمی تفاوت وجود دارد:

504 Gateway Timeout Error wording in Internet Explorer

منبع تصویر

بنابراین اکنون می دانیم که خطای 504 چگونه بیان شده است – اما دقیقاً به چه معناست؟ بیایید آن را در زیر رمزگشایی کنیم.

504 timeout gateway به چه معناست؟

هنگام بازدید از یک وب سایت ، سرور شما درخواستی را به سرور دیگری که محل نگهداری آن سایت است ارسال می کند. این سرور – که به “سرور بالادستی” معروف است – درخواست را دریافت می کند و با هر منابعی که برای بارگیری وب سایت در مرورگر شما لازم است پاسخ می دهد.

با این حال ، خطای 504 Gateway Timeout به این معنی است که سرور شما از سرور بالادست پاسخ کافی دریافت نکرده است. از آنجا که زمان درخواست آن به پایان رسیده است ، سرور شما قادر به بارگیری صفحه وب نیست و در نهایت ، نقش خود را به عنوان یک دروازه ایفا می کند – از این رو نام خطای “Gateway Timeout”.

شاید برای شما سوال باشد که دقیقاً چه چیزی باعث تأخیر در پاسخ سرور بالادستی می شود – و این س goodال خوبی است. بیایید در زیر به آن بپردازیم.

دلایل 504 Gateway Timeout

خطاهای 504 Gateway Timeout یکی از ناامید کننده ترین کدهای وضعیت HTTP هستند که می توانید دریافت کنید. آنها نشان می دهند که چه اتفاقی برای وب سایت شما افتاده است ، اما دلیل وقوع آن را به شما نمی گویند ، بنابراین تعیین علت آن و در نهایت رفع مشکل برای شما چالش برانگیز است.

در زیر چند احتمال وجود دارد.

مشکلات اتصال سرور

اکثر وب سایت ها روی چندین سرور یا ارائه دهندگان میزبانی شخص ثالث زندگی می کنند. اگر سرور شما به دلیل تعمیر و نگهداری یا هر دلیل دیگری خراب است ، وب سایت شما می تواند به یک صفحه خطای 504 Gateway Timeout Error به بازدیدکنندگان خدمات ارائه دهد.

تغییرات DNS

اگر اخیراً سرورها را تغییر داده اید یا وب سایت خود را به آدرس IP دیگری منتقل کرده اید ، در سرور DNS . این می تواند باعث شود وب سایت شما به صفحه خطای 504 Gateway Timeout Error به بازدیدکنندگان خود خدمت کند. تا زمانی که این تغییرات DNS به طور کامل اعمال نشوند و ممکن است چند ساعت طول بکشد ، وب سایت شما فعال نخواهد بود.

تنظیمات فایروال معیوب

فایروال شما دروازه بان وب سایت شما است و از سایت شما در برابر بازدیدکنندگان مخرب یا حملات توزیع شده خدمات (DDoS) محافظت می کند. گاهی اوقات ، پیکربندی فایروال معیوب باعث می شود که فایروال شما درخواست های یک شبکه تحویل محتوا را حمله ای به سرور شما تلقی کرده و آنها را رد کند و در نتیجه خطای 504 Gateway Timeout رخ دهد.

خطاها در کد وب سایت شما

اگر خطایی در کد وب سایت شما وجود داشته باشد ، ممکن است سرور شما نتواند به درستی به درخواست های یک شبکه تحویل محتوا پاسخ دهد.

خطاهای اتصال به شبکه

از آنجا که یک خطای 504 نتیجه یک وقفه زمانی در هنگام پردازش درخواست بین سرورها است ، احتمالاً مشکل از آنهاست – نه اتصال اینترنت یا دستگاه کاربر. با این حال ، اگر تنها یک کاربر گزارش خطای 504 در سایت شما را مشاهده کند ، ممکن است مربوط به مودم ، روتر یا دستگاه دیگری باشد. یا اتصال به اینترنت آنها.

از آنجا که دلایل متعددی برای بروز خطای 504 وجود دارد ، در نهایت این وظیفه شما است که تا زمانی که علت اصلی را پیدا نکردید ، هر یک را رد کنید. خوشبختانه ، پنج راه حل معمول و م forثر برای رفع بیشتر 504 علت خطاهای خروجی گیت وی وجود دارد.

1. به دنبال مشکلات اتصال سرور باشید.

اگر سرور شما به دلیل تعمیر و نگهداری یا دلایل دیگر خراب است ، احتمالاً وب سایت شما به صفحه خطای 504 Gateway Timeout Error به بازدیدکنندگان خدمات ارائه می دهد. تنها راه برای عیب یابی این مشکل این است که منتظر بمانید تا سرور سرویس خود را به پایان برساند یا مشکل ایجاد کننده خطا را برطرف کند.

2. تغییرات DNS را بررسی کنید.

اگر اخیراً ارائه دهندگان میزبانی را تغییر داده اید یا وب سایت خود را به آدرس IP دیگری منتقل کرده اید ، سرور DNS وب سایت شما باید به روز شود. پردازش این تغییرات DNS چند ساعت طول می کشد ، بنابراین در این فاصله وب سایت شما ممکن است به صفحه خطای 504 Gateway Timeout Error به بازدیدکنندگان خدمات ارائه دهد. تنها راه حل این است که تا زمانی که این تغییرات DNS اعمال می شوند ، محکم بنشینید.

3. سیاهههای مربوط را غربال کنید.

اگر مشکل اتصال سرور یا اطلاعات DNS شما نیست ، گزارشات سرور خود را بررسی کنید. این گزارش ها اطلاعاتی در مورد سلامت و وضعیت سرور شما ارائه می دهند. با جستجوی آنها می توانید مسائل دیگری را که ممکن است باعث خطای 504 شوند ، پیدا کنید.

4. رفع اشکال پیکربندی دیوار آتش.

پیکربندی معیوب فایروال ممکن است دلیل پشت خطای 504 Gateway Timeout شما باشد. برای رد آن به عنوان علت ، می توانید موقتاً فایروال خود را غیرفعال کنید.

اگر دستگاه شما بر روی ویندوز اجرا می شود ، به کنترل پنل خود بروید و روی Update & Security > Windows Security > حفاظت از ویروس و تهدید > مدیریت تنظیمات . در این صفحه تنظیمات ، می توانید دیوار آتش خود را غیرفعال کنید.

اگر دستگاه شما از سیستم عامل Mac استفاده می کند ، به سادگی به تنظیمات برگزیده سیستم > امنیت و حریم خصوصی > فایروال برای غیرفعال کردن آن.

Turning off firewall in Mac OS can help resolve 504 Gateway Timeout error

پس از غیرفعال کردن فایروال خود ، بررسی کنید که آیا خطای 504 برطرف شده است یا خیر. اگر چنین است ، می توانید تنظیمات برنامه آنتی ویروس موجود خود را مجدداً پیکربندی کنید یا به برنامه جدیدی تغییر دهید.

اگر خطا برطرف نشد ، فراموش نکنید که قبل از رفتن به مرحله بعدی ، فایروال خود را دوباره فعال کنید.

5. برای پیدا کردن اشکال ، کد وب سایت خود را مرور کنید.

برای یافتن اشکالات کد خود را ترکیب کنید یا کد خود را در یک ماشین توسعه کپی کنید. این یک فرآیند اشکال زدایی کامل را انجام می دهد که موقعیتی را که در آن خطای 504 Gateway Timeout رخ داده شبیه سازی می کند و به شما امکان می دهد لحظه دقیق اشتباهات را مشاهده کنید.

6. با ارائه دهنده میزبانی خود تماس بگیرید.

تماس با ارائه دهنده میزبانی شما باید آخرین راه حل باشد. اما اگر مراحل بالا را امتحان کرده اید و هنوز خطای 504 Gateway Timeout را مشاهده می کنید ، ممکن است بتوانند مشکل را حل کرده یا بینش ارزشمندی ارائه دهند.

چگونه خطاهای 504 Gateway Timeout بر SEO تأثیر می گذارد

رفع خطای 504 Gateway Timeout ممکن است زمان ببرد-اما با توجه به اینکه چگونه می تواند بر SEO فنی .

مانند خطای سرور داخلی HTTP 500 ، خطای 503 ، یا هر خطای دیگر 5xx ، خطای 504 Gateway Timeout از بارگیری وب سایت شما جلوگیری می کند. این نه تنها به تجربه کاربر آسیب می رساند – بلکه به عملکرد SEO شما نیز لطمه می زند.

اگر یک خزنده وب تلاش کند یکی از صفحات شما را خزیده و خطای 504 با آن مواجه شود ، آن وقت نمی توان صفحه را خزید اگر آن صفحه قبلاً نمایه شده است ، ممکن است در نتایج موتور جستجو کاهش یابد. یا در صورت ادامه خطا ممکن است آن را حذف کنید.

رفع خطای 504 Gateway Timeout

هیچ راه بی خطری برای جلوگیری از خطاهای 504 Gateway Timeout در سایت شما وجود ندارد ، اما برای برطرف کردن آنها می توانید اقداماتی انجام دهید. با برطرف کردن این خطا در اسرع وقت ، اطمینان حاصل می کنید که بازدیدکنندگان همچنان دارای تجربه بدون نقص در سایت شما هستند و هرگونه تأثیر منفی بر SEO شما را کاهش می دهند.

توجه ویراستار: این پست در ابتدا در ژانویه 2019 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

Improve your website with effective technical SEO. Start by conducting this  audit.  

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *