سئو, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

تاریخچه SEO و نگاهی اجمالی به آینده آن [SlideShare]

History of SEO SlideShare تصور دنیایی بدون موتورهای جستجو دشوار است. با وجود اینکه تنها دو دهه از عمر آنها می گذرد ، موتورهای جستجو به افراد قدرت های فوق العاده ای با دانش نامحدود در اختیار دارند. و با این منبع بی پایان دانش ، بسیاری از چیزها در زندگی ما تغییر کرده است.

موتورهای جستجو نحوه کشف اطلاعات را تغییر داده اند. آنها نحوه ارتباط ما با دوستان و خانواده را تغییر داده اند. و مهمتر از همه ، آنها نحوه نگاه ما به کالا و خدمات را تغییر داده اند. دیگر منتظر نیستیم تا با آگهی برخورد کنیم تا متوجه شویم که به چیزی نیاز داریم – ما به طور فعال به دنبال اطلاعات آنلاین درباره محصولات و خدماتی هستیم که می خواهیم بخریم.

این تغییر رفتارهای مصرف کننده منجر به رشد چشمگیر در زمینه SEO شده است زیرا مشاغل به دنبال این هستند که از مشتریان بالقوه ای که به دنبال اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات خود به صورت آنلاین هستند استفاده کنند. امروزه تقریباً یک میلیون نفر در LinkedIn دارای عنوان کار در SEO هستند.

اما با پیشرفت SEO ، شکاف فزاینده ای بین آن دسته از افرادی که در بازاریابی سعی می کنند در دستورالعمل های Google (تا آنجا که می توانند) رعایت شوند ، و کسانی که سعی می کنند الگوریتم را شکست دهند ، افزایش یافته است. بنابراین موتورهای جستجو با تغییر الگوریتم های خود – بارها واکنش نشان دادند. گوگل به شرکت هایی که برندهای خود را توسعه داده و مشتریان خود را در اولویت قرار می دهند پاداش می خواهد. آنها از مشاغل می خواهند محتوای ارزشمندی ایجاد کرده و علائم تجاری (پیوندها و سهام اجتماعی) را کسب کنند. اما هنوز برخی از افرادی هستند که فکر می کنند تنها راه رسیدن به سرآمد Google ، ترفندها ، طرح ها و هرزنامه ها است.

تغییر مداوم در جستجو باعث می شود که مردم اهمیت SEO را به کلی زیر سوال ببرند. همین هفته یک خبر مهم نشریه زیر سوال رفت اگر سئو مرده بود .

برای اینکه بتوانیم دنیای SEO امروز را درک کنیم ، تصمیم گرفتیم به گذشته برگردیم. در SlideShare زیر ، ما برخی از بزرگترین رویدادهای تاریخ سئو در دو دهه گذشته را ترسیم می کنیم – همه اینها به شکل گیری صنعت SEO که امروز می شناسیم کمک کرد. SlideShare از اخبار بزرگ ناشی از به روزرسانی های گوگل ، تا برخی از حقایق کمتر شناخته شده در مورد تکامل سئو ، نشان می دهد که SEO چقدر پیشرفت کرده است.

بنابراین SEO امروز چیست؟

با نگاهی به تاریخچه SEO ، می بینیم که چقدر استراتژی های بازاریابی برای انطباق با الگوریتم های موتور جستجو تغییر کرده است. امروزه گوگل می خواهد به شرکت هایی که کمتر بر الگوریتم های بازی تمرکز می کنند و بیشتر بر ایجاد ارزش برای مشتریان و مشتریان خود تمرکز می کنند ، پاداش دهد. استراتژی ای که Google امروز دوست دارد شامل موارد زیر است:

  • وب سایتی با تجربه کاربری شگفت انگیز . یکی که باعث می شود مردم بیشتر به آنجا بروند زیرا با توجه به مشتریان بالقوه و موجود شما در نظر گرفته شده است.
  • محتوایی که برای گروه خاصی از افراد طراحی شده است. افرادی که اهداف ، نقاط دردناک و چالش های مشترکی دارند (ما اینها را پرسنل خریداران ). محتوایی که در زمان مناسب در مکان مناسب موجود است ، بنابراین مفید و مرتبط است ، نه وقفه.
  • کانال های اجتماعی که برای ارتباط با مشتریان برای کمک به آنها و خوشحالی آنها استفاده می شود.

اگر روی این موارد تمرکز کنم ، آیا یک استراتژی SEO خوب دارم؟ آیا شروع به جذب ترافیک بیشتر از Google می کنم؟ البته من می خواهم ، زیرا من در حال ایجاد یک نام تجاری هستم و همه می دانیم که اریک اشمیت از گوگل در مورد مارک ها چه نظری دارد (و اگر اینطور نیست ، شاید بهتر باشد نگاه دیگری به SlideShare بالا بیندازید ؛)).

امروزه ، اگر شما یک آژانس موتور جستجو یا شرکتی هستید که بر بازاریابی ورودی تمرکز دارد ، تمرکز بر “SEO” به معنای سنتی است که می تواند نتایج شما را به بیراهه ببرد. به آنچه که همیشه انجام داده اید نگاه کنید و به تصویر بزرگتر فکر کنید:

  • هنگام برنامه ریزی استراتژی کلمات کلیدی خود ، به پرسنل خریدار خود و چه کلمات کلیدی مربوط به آنها فکر کنید. از چه زبانی برای جستجوی اطلاعات مرتبط با محصولات یا خدمات شما استفاده می کنند؟ از آن زبان در کپی وب سایت خود و پست های وبلاگ استفاده کنید.
  • درک روشنی از افرادی که سعی در جذب آنها در سایت خود دارید داشته باشید. این به شما کمک می کند تا یک تجربه کاربری دوست داشتنی ایجاد کنید. زمان خود را صرف بررسی مناطقی از سایت خود کنید که میزان تعامل کم و نرخ پرش بالا وجود دارد. آیا فرصت هایی برای بهبود این امر وجود دارد؟ ترافیک دستگاه های تلفن همراه با سرعت دیوانه کننده ای در حال افزایش است. آیا تجزیه و تحلیل خود را بررسی کرده اید تا بدانید چقدر از تلفن همراه ترافیک دریافت می کنید؟ اگر قابل توجه است ، باید تجربه کاربری سایت تلفن همراه شما نیز.
  • آیا محتوای شما با توجه به مشتریان رویایی شما توسعه یافته است یا از منابع با کیفیت پایین برای ایجاد محتوای زیاد برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی استفاده می کنید؟ محتوا واقعاً مهم است. محتوای مناسب به حل مشکلات مردم کمک می کند. چیزی برای آنها ارزشمند خواهد بود. فراتر از وب سایت شما زندگی خواهد کرد. مردم آن را با شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند. آنها آن را نشانه گذاری می کنند و دوستان را به آن ارجاع می دهند. محتوا باید به شما در جذب پیوند ، فروش و کاهش هزینه های تجاری کمک کند.
  • روابط با افراد تأثیرگذار بخش مهمی از هر استراتژی بازاریابی است. صنعت روابط عمومی سالهاست که این را می داند ، اما شرکت های موتورهای جستجو بیش از آنکه بتوانند این روابط را به روشی کاملاً متفاوت توسعه دهند. Richard Baxters (از SEOGadget) فراخوان هدفمند برای محتوای شما می تواند منجر به پیوندها ، اشتراک گذاری اجتماعی و ارجاعات زیادی شود.
  • بازاریابی اکنون فقط در ارتباط است. آیا از کانال های اجتماعی برای جلب رضایت مشتریان خود استفاده می کنید؟ این بخش مهمی از تبدیل شدن شما به یک نام تجاری واقعی است. برای انجام این کار ، به وضوح به ابزارهای اجتماعی نیاز دارید.

اگر سابقه سئو به ما چیزی آموخته باشد ، دنیای سئو در حال بزرگ شدن است – این دیگر فقط مربوط به کلمات کلیدی مناسب نیست. شرکت های سئو بیش از حد قادر به ایجاد این تغییر هستند. بسیاری از متخصصین SEO در حال حاضر هستند. شرکت های سئو باید بیدار شوند و بوی قهوه را حس کنند. این یک روز جدید در جستجو است.

اگر بخواهیم از قهوه صحبت کنیم ، اگر می خواهید یک راهنمایی سریع SEO هر روز در این هفته به صندوق ورودی شما تحویل داده شود ، می توانید در سری نکات تخصصی SEO ما ثبت نام کنید. این تفکر کوتاه ، عملی و آینده نگر است – خواندن عالی برای جفت شدن با قهوه صبحانه شما. با کلیک بر روی دعوت به اقدام زیر ثبت نام کنید.

email expert seo tips

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *