فرهنگ شرکت, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

تاریخچه مختصر غرور معلولیت [+ چرا مشاغل باید آن را بپذیرند]

به عنوان یک زن نابینا از نظر قانونی ، سالها طول کشید تا بتوانم میزان ناتوانی خود را در برابر کارفرمایان فاش کنم. وقتی این کار را انجام دادم ، نابینایی خود را به عنوان “فقط کمی نزدیک بینی” کوچک جلوه دادم ، یا مجبور شدم که “هرگز من را عقب نگذاشت و من برای اثبات آن منابع مراجعه کردم” رد کنم.

و اگر مجبور شدم به گذشته برگردم ، همان کار را می کردم.

چرا؟ حتی اگر یک مدیر عالی داشته باشم ، نمی توانم آماری را که در ذهن من حک شده است ، انکار کنم. اگرچه از هر پنج بزرگسال ایالات متحده یک نفر معلولیت دارد ، اما بیش از یک سوم کارمندان شرکتها تعصب منفی یا تبعیض در محل کار را گزارش می کنند.

اگر بلعیدن آن آمار دشوار به نظر می رسد ، تصور کنید که آن را به عنوان یک جوان جوان و دارای معلولیت بخوانید.

به دلیل داده های سخت ، همراه با این واقعیت که من هیچ کس مانند من را در زمینه کاری خود نمی شناسم ، از ذکر معلولیت خود وحشت کردم.

اکنون ، در HubSpot ، با خیال راحت در مورد نابینایی خود صحبت کردم. از طریق انجام این کار ، من با سایر افراد معلول آشنا شده ام. من حتی به سایر همکارانم کمک کرده ام تا اولین اتحاد معلولیت HubSpot را تشکیل دهند ، که آموزش ، دیدارهای مجازی و منابع را برای متحدان ما و دیگران در جامعه معلولان فراهم می کند.

چیزی که من کشف کردم این است که معلولیت تقریباً بر همه ما تأثیر می گذارد – صرف نظر از نژاد ، جنسیت یا منطقه جغرافیایی. اگر در حال حاضر معلولیت قابل مشاهده یا ناپیدا ندارید ، ممکن است یاد بگیرید که با افزایش سن چگونه یک معلولیت را پیمایش کنید. در غیر این صورت ، ممکن است یک دوست یا عضو خانواده داشته باشید که هر روز یک معلولیت را هدایت کند.

متأسفانه هنوز کارفرمایانی وجود دارند که به دلیل ناتوانی های جسمی یا روحی ، دستاوردهای شخصی را نادیده می گیرند متأسفانه ، از آنجا که افراد معلول ممکن است به دلیل محدودیت های مکانی یا محدودیت های مالی محدود شوند ، ممکن است مجبور باشند در محل کار خود قضاوت کنند تا بتوانند دستمزد زندگی خود را تأمین کنند.

اما ، اگرچه اگر به گذشته برگردم هنوز از افشای نابینایی خود جلوگیری می کنم ، اما معتقدم ما می توانیم برای آینده ای کار کنیم که افرادی مانند من با خیال راحت می توانند هویت خود را در محل کار خود داشته باشند.

و ، هیچ زمانی بهتر از ژوئیه برای شروع وجود ندارد (ماه غرور معلولیت).

Download Now: Free Website Accessibility Checklist

این تلاشها افراد معلول را ترغیب می کند تا به آنچه منحصر به فرد آنهاست ، افتخار کنند در حالی که متحدان را به ارتقا the دید و نمایندگی افراد در این گروه تشویق می کند.

ماه معلولیت غرور همچنین زمان مهمی برای نگاهی به گذشته و تأمل در همه پیشرفتهای بزرگی است که جامعه معلولین در گذشته انجام داده است. وقتی به نتایج مثبت تاریخی نگاه می کنیم ، می تواند انگیزه ما را برای اقدام برای تغییر و آینده بهتر معلولان ایجاد کند.

چرا بازاریابان و مشاغل باید از غرور معلولیت استقبال کنند

اگرچه ماه افتخار معلولیت فقط در ماه جولای و عمدتا در ایالات متحده مشاهده می شود ، اما بازاریاب ها ، مدیران و شرکت های سراسر جهان می توانند هر روز افتخار معلولیت را جشن بگیرند.

در حالی که بازاریاب ها می توانند زمان بیشتری را برای ایده پردازی در مورد روشهای جدید برای ایجاد تبلیغات ، پیشنهادات و محتوای خود اختصاص دهند فراگیر و در دسترس ، مدیران و کارفرمایان می توانند در نظر بگیرند که چگونه می توانند به همه کارمندان در دریافت محل اقامت و پشتیبانی مورد نیاز برای موفقیت کمک کنند.

برای الهام بخشیدن به اقدامات و تحولات آینده ، در اینجا تاریخچه مختصری از چگونگی تغییر و بهبود حقوق معلولیت در سراسر جهان آورده شده است – منتهی به ماه افتخار معلولیت که در سال 2015 اعلام شد. این لیست جامع برنده های جامعه معلولان نیست ، اما چند نفر ، پرونده های مهم دادگاه و رویدادهای بین المللی را که آگاهی از معلولیت را گسترش می دهند یا برابری معلولیت را تشویق می کنند ، برجسته می کند.

جدول زمانی غرور معلولیت

معلولیت در اواخر دهه 1800 و اوایل دهه 1900

1880-1986: دوران هلن کلر

هلن کلر ، زنی ناشنوا و نابینا که از همان دوران کودکی تقریباً برای معلولیت های خود نهادینه شده بود ، ثابت کرد که بسیاری از بدبینان هنگام دریافت مدرک از کالج رادکلیف ، در دانشگاه هاروارد اشتباه می کنند. مدرسه کمبریج در وستون ؛ و مدرسه ناشنوایان رایت-هوماسون.

کلر به کار خود در خدمات عمومی ادامه داد و تعدادی کتاب پرفروش نوشت.

زندگی اولیه كلر و كار با معلم آن سالیوان در یك كتاب پیشگامانه با عنوان “معجزه گر”

شرح داده شد.

1930: قانون درمان ذهنی 1930

این یک قانون پارلمان انگلستان بود که اجازه پذیرش داوطلبانه و درمان سرپایی در بیمارستان های روانپزشکی را می داد. در این مرحله ، “پناهگاه ها” به “بیمارستان های روانی” انتقال یافتند.

1946: کارمندان بیمارستان روانپزشکی برای قتل محاکمه شدند

دادگاه های آلمان اعضای کارکنان بیمارستان روانپزشکی هادامار را به جرم قتل نزدیک به 15000 شهروند در این مرکز محاکمه کردند. آدولف والمن و ایرمگارد هوبر ، پزشک اصلی و سرپرستار ، بودند محکوم این دادگاه یک پرونده مهم بود که برای کسانی که بیماری روانی داشتند همان اهمیتی را داشت که افراد فاقد آنها بودند.

1947: ژاپن قوانین دسترسی را وضع می کند

در طول این سال ، ژاپن سه قانون را تصویب کرد شامل

 • قانون آموزش مدارس: برای كودكان معلول نظیر كلاسهای عمومی ، كلاسهای ویژه ، كلاسهای غیر مسكونی ، مدارس استثنایی و تدریس دوره ای آموزش ارائه می شود.
 • قانون بیمه جبران حوادث کارگران: پرداخت مستمری از کارافتادگی و از کارافتادگی ، و همچنین خدمات رفاهی مانند کمک هزینه ویژه ، خدمات پزشکی ، مراقبت های بهداشتی یا تأمین لوازم مصنوعی. 1947: قانون نامه نامه: ساخت پست برای کاغذ بریل و نامه ضبط شده برای افراد کم بینا رایگان است و بسته های افراد معلول را می توان با نیمی از هزینه از طریق پست ارسال کرد. هزینه پست برای نشریات دوره ای که توسط گروه معلولین منتشر می شود ، می تواند با هزینه کمی از طریق پست ارسال شود.

1973: قانون توانبخشی. بخش 504 توسط کنگره ایالات متحده تصویب می شود

عبور از بخش 504 از قانون توانبخشی 1973 تضمین می کند که افراد فقط به دلیل معلولیت نمی توانند از خدمات یا بودجه فدرال محروم شوند. همچنین برای اولین بار معلولان را به عنوان اقلیت به رسمیت شناخت. این قانون همچنین فوق العاده تاریخی بود زیرا حذف و تفکیک کودکان یا بزرگسالان دارای معلولیت را تبعیض غیرقانونی عنوان کرد. به همین دلیل ، اکنون افراد معلول می توانستند آموزش ببینند یا در نقش های مشابه افراد معلول کار کنند.

مصوبه قانون بسیار تبلیغ شد و منجر به گفتگوهای بیشتری در مورد حقوق معلولیت و برابری در ایالات متحده شد. در نهایت ، این قانون به عنوان پایه ای برای قانون آمریکایی های دارای معلولیت شناخته شد.

جشن های غرور معلولیت با ADA آغاز می شود

1988-1990: قانون آمریکایی های دارای معلولیت پیشنهاد و تصویب شد

ADA در سال 1988 تهیه شد ، طی دو سال آینده از طریق کنگره ارائه شد و سرانجام توسط رئیس جمهور جورج دبلیو دبلیو بوش در سال 1990 تصویب و تجلیل شد .

این اقدام در ابتدای شکل خود با هدف محافظت از افراد دارای معلولیت از تبعیض در محیط کار و خارج از آن انجام شده است. A تعداد کمی از مقررات اصلی این قانون شامل موارد زیر است:

 • دولتهای ایالتی و محلی باید به افراد دارای معلولیت فرصت برابر داشته باشند تا از کلیه برنامه ها ، خدمات و فعالیتهای آنها (به عنوان مثال آموزش عمومی ، اشتغال ، حمل و نقل ، تفریح ​​، مراقبت های بهداشتی ، خدمات اجتماعی ، دادگاه ها ، رای گیری و شهرها) بهره مند شوند. جلسات).
 • کارفرمایان با 15 کارمند یا بیشتر باید به افراد واجد شرایط معلولیت فرصت برابر برای بهره مندی از طیف گسترده ای از فرصت های مرتبط با اشتغال در دسترس دیگران را ارائه دهند.
 • این قانون تبعیض در استخدام ، استخدام ، ترفیع کار ، آموزش ، حقوق ، فعالیت های اجتماعی و سایر امتیازات شغلی را ممنوع کرده و س questionsالاتی را که می توان در مورد معلولیت متقاضی قبل از ارائه پیشنهاد کار پرسید محدود می کند.
 • همه کارفرمایان باید از نظر جسمی یا روانی شناخته شده از نظر معلولیت دارای شرایط معقول و منطقی باشند ، مگر اینکه منجر به سختی بیش از حد شود.
 • مقامات حمل و نقل عمومی نمی توانند افراد دارای معلولیت را در ارائه خدماتشان مورد تبعیض قرار دهند.
 • حمل و نقل عمومی همچنین باید الزامات دسترسی به وسایل نقلیه تازه خریداری شده را رعایت کند ، با حسن نیت سعی در خرید یا اجاره اتوبوس های دست دوم قابل استفاده ، ساخت مجدد اتوبوس ها به روشی قابل دسترسی داشته باشد.
 • Paratransit همچنین باید در سیستم های اتوبوس یا ریلی با مسیر ثابت ارائه شود.
 • مشاغل باید از الزامات اساسی و بدون تبعیض که حذف ، جداسازی و برخورد نابرابر را منع می کند ، پیروی کنند. آنها همچنین باید با استانداردهای خاص معماری برای ساختمانهای جدید و تغییر یافته ، مانند تغییرات منطقی در سیاست ها ، روش ها و روش ها مطابقت داشته باشند. علاوه بر این ، مشاغل عمومی باید موانع معلولیت جسمی در ساختمان ها را بردارند.

جشن های غرور معلولیت آغاز می شود

همزمان با تصویب ADA ، اولین روز افتخار معلولیت در بوستون در سال 1990 برگزار شد. بعداً ، در سال 2004 ، اولین رژه غرور معلولیت در ایالات متحده در شیکاگو برگزار شد ، که این جشن را سالانه برگزار می کرد. سنت در شهر پس از اولین بار هزاران نفر را به شهر کشاند.

A seven people are seen at Chicago's annual Disability Pride Parade in 2011. In the center, a woman with a visible physical disability sits next to a walker while other attendees in costume hold instruments around her.

منبع تصویر

غرور معلولیت یک ماه کامل نشده بود تا سال 2015 – زمانی که شهردار بیل دی بلازیو ژوئیه را به عنوان ماه غرور معلولیت در ایالت نیویورک تعیین کرد به مناسبت 25 سالگی ADA . گذشته از سال 2020 ، هنگامی که اجتماعات عمومی لغو شد ، مراسم رژه ماهانه غرور معلولیت NYC به یک جشن بزرگ سالانه تبدیل شده است که مردم را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

افتخار معلولیت امروز

در دهه گذشته ، بیش از هر زمان دیگری شاهد حضور افراد معلول در رسانه ها و محل کار بوده ایم. در حالی که هنوز تعدادی تغییر وجود دارد که ما برای آن می جنگیم ، حقوق برابری مسیری طولانی را طی کرده است. در اینجا چند نمونه عالی از مکانهایی که شاهد غرور پیشگامانه معلولیت هستیم آورده شده است:

کتابها

یکی از زمینه هایی که به ویژه از داستان های معلولیت استقبال شده است ، دنیای ادبیات است. حتی در دهه 1900 ، ما کتابهای پیشگویی مانند “معجزه گر” داشتیم که به دنبال زندگی اولیه هلن کلر (در بالا ذکر شد) بود. امروز ، هزاران اثر عالی وجود دارد که توسط شخصیت های معلول ، طرفداران آنها یا پیروان آنها نوشته شده است. در اینجا فقط یک لیست طولانی برای شروع با

تلویزیون

در اینجا دو مثال عالی از نمایش های فعلی یا آتی وجود دارد که از بازیگران معلول در حال بازی کردن یک شخصیت معلول برخوردار است:

Crip Camp: انقلابی در معلولیت (Netflix ، YouTube)

این مستند نتفلیکس یک اردوگاه تابستانی دوره وودستاک را دنبال می کند که به گروهی از نوجوانان معلول برای ایجاد جنبشی و ایجاد راهی جدید به سوی برابری و استقلال الهام گرفته است.

رامی (Hulu)

چند نفر از اعضای اتحاد معلولیت HubSpot ، رامی ، یک نمایشنامه هولو را که پیرو یک نسل اول مسلمان آمریکایی است ، با بازی کمدی رامی یوسف ، در یک “سفر معنوی در محله سیاسی خود تقسیم شده در نیوجرسی” توصیه کرده اند.

در حالی که این سریال به دلیل طرح داغش بسیار مورد سر و صدا قرار گرفته است ، اما این خبر نیز خبرساز است زیرا یوسف بهترین دوست خود ، یک کمدین استندآپ با دیستروفی عضلانی به نام استیو وی را به عنوان بازیگر روی صفحه خود انتخاب کرد.

در اینجا مصاحبه ای ارائه شده است که وی در مورد نمایش و چگونگی انتخاب بازیگران یک اقدام پیشگامانه در پخش محتوای ارائه داده است:

این ما را از (NBC ، طاووس ، Hulu)

آخرین فصل های این ما هستیم تا حدی والدین شخصیتی نابینا به نام جک را دنبال کرده است. با بزرگ شدن جک ، او به استقلال دست می یابد ، به عنوان یک نوازنده تلاش می کند و سرانجام به یک خواننده و پدر و مادر معروف تبدیل می شود. داستان نه تنها امیدوارکننده است ، بلکه شخصیت فوق العاده واقع گرایانه است زیرا او در واقع توسط یک نابینا بازی می کند.

در اینجا مصاحبه ای با بلیک استادنیک ، بازیگر نقش جک ، در مورد تجربه خود در این ما هستم:

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی به یک بستر اصلی برای معلولان و متحدان آنها تبدیل شده است تا داستان های خود را بیان کنند. در زیر لیستی از چند حساب عالی برای دنبال کردن ، با مجوز از اتحاد ناتوانی HubSpot آورده شده است:

جایی که ما در حال افزایش آگاهی هستیم

ماه معلولین غرور زمان خوبی برای شناخت میزان پیشرفت ما و میزان پیشرفت ماست. همانطور که ما همچنان آگاهی را افزایش می دهیم ، تیرماه نیز زمانی است که می خواهیم از خود س questionsالاتی مانند این را مطرح کنیم:

 • “آیا من متحدان خوبی برای افراد جامعه معلول هستم؟”
 • “چگونه می توانیم مشاغل و مردم را به سمت فراگیرتر شدن سوق دهیم؟
 • “چگونه می توانیم محل کار را برای کسانی که دارای ناتوانی در سلامت روان و روان هستند ، ایمن تر کنیم؟”
 • “چگونه می توانیم مانع از این شویم که افراد معلول برای داشتن امنیت شغلی باید هویت خود را پنهان کنند؟”

با ادامه یادگیری ، گفتن داستانهایمان و گوش دادن به دیگران ، بهتر می توانیم در مورد جایی که می توانیم زندگی معلولان را بهتر بهبود دهیم ، تأمل کنیم.

در نهایت ، قوانین برجسته ، مقررات و تغییرات – مانند آنچه در بالا دیدیم – ناشی از ترکیبی از طرفداری و اتحاد است. با گفتن و گوش دادن به داستان های غرور معلولیت ، می توان افراد معلول را قادر به دفاع از خودشان کرد. در همین حال ، افراد معلول می توانند یاد بگیرند که چگونه به عنوان متحدان قوی تری خدمت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساختن کمپین ها یا دفاتر شامل ، این پست های اخیر را بررسی کنید:

آیا می خواهید درباره چگونگی بزرگداشت ماه غرور معلولیت HubSpot بیشتر بدانید؟ HubSpot Life در اینستاگرام را دنبال کنید تا از خود و سایر اعضای HubSpot استفاده کنید اتحاد معلولیت.

New Call-to-action

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *