رهبری, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

به گفته کارشناسان ، چگونه می توانید اهداف شغلی بلند مدت خود را کشف کنید

“در پنج تا ده سال خودتان را کجا می بینید؟”

از بین همه س interviewالات مصاحبه شغلی ، این همیشه یکی از مشکل ترین ها بوده است.

این روزها ، مراحل بعدی در حرفه شما همیشه خطی نیست. مدل قدیمی نردبان شرکتی که قرار است چند سال به عنوان همکار مشارکت داشته باشد ، مدیر یک تیم کوچک شود و از سطح مدیران یا مدیران بالا برود برای همه مناسب نیست.

و با توجه به اینکه تقریباً یک سوم عمر خود را در محل کار سپری می کنید ، بسیار مهم است که وقت بگذارید و بهترین مسیر شغلی را برای خود انتخاب کنید.

برای کمک به شما در تعیین اهداف شغلی کوتاه مدت و بلند مدت ، با چهار مربی حرفه ای صحبت کردم. در اینجا ، ما بررسی می کنیم که چگونه می توانید اهداف شغلی خود را برای تحقق حرفه ای بلند مدت تعیین کنید. بیایید شیرجه بزنیم.

→ Click here to download leadership lessons from HubSpot founder, Dharmesh Shah [Free Guide].

اهداف شغلی چیست؟

اهداف شغلی هر نقطه عطف کوتاه مدت یا بلند مدتی است که امیدوارید در طول زندگی حرفه ای خود به آن برسید تا به جایی که می خواهید برسید. در حالی که اهداف شخصی شما ممکن است شامل تشکیل خانواده یا خرید خانه باشد ، اهداف شغلی شما کاملاً بر مسیر زندگی حرفه ای شما متمرکز است.

اهداف بلند مدت شغلی شما بزرگسالان پاسخ به این سال است که “وقتی می خواهید بزرگ شوید می خواهید چگونه باشید؟” شاید امیدوار باشید که به CFO ، صاحب مشاغل یا معاون بازاریابی تبدیل شوید. متناوباً ، شاید می خواهید مدرس کالج شوید ، مشاغل خصوصی خود را باز کنید ، رمان بنویسید ، یا صاحب یک استودیوی یوگا باشید.

هنگامی که اهداف بلند مدت خود را مشخص کردید ، می خواهید یک چشم انداز استراتژیک برای نحوه رسیدن به آن ایجاد کنید ، که شامل بسیاری از اهداف کوتاه مدت است. به عنوان مثال ، شاید در برنامه کوتاه مدت خود ، مایل باشید MBA خود را بگیرید ، در کنفرانس ها صحبت کنید ، یک دوره نوشتاری بگذرانید ، یا گواهینامه یوگا خود را دریافت کنید. تمام تصمیمات کوتاه مدت شما باید حداقل تا حدی با هدف شغلی بلند مدت شما در نظر گرفته شود.

بیایید اکنون به تفاوت بین اهداف شغلی کوتاه مدت و بلند مدت بپردازیم.

اهداف شغلی کوتاه مدت

یک هدف شغلی کوتاه مدت هر هدف حرفه ای است که رسیدن به آن چند ماه یا چند سال به طول می انجامد. اهداف کوتاه مدت شما باید با نقشه راهی که باید دنبال کنید تا در نهایت به اهداف بلند مدت خود برسید ، متناسب باشد.

اهداف کوتاه مدت می توانند به آموزش ، پیشرفت حرفه ای ، توسعه شخصی یا رهبری مربوط شوند. به عنوان مثال ، چند هدف کوتاه مدت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • گذراندن دوره اکسل برای مهارت بیشتر در تجزیه و تحلیل داده
 • ثبت نام در کارگاه توسعه حرفه ای شرکت خود برای تسلط بر مهارتهای جدید مربوط به مدیریت
 • ثبت نام در کلاس Toastmasters برای تبدیل شدن به یک سخنران عمومی مطمئن تر
 • فروش ماهانه خود را تا 30 درصد افزایش دهید
 • همکاری م efficientثرتری در بخش ها

از این مثالها ، می توانید متوجه شوید که اهداف کوتاه مدت ، همه و همه پیشرفت حرفه ای شما نیستند-آنها فقط یک نقطه شروع هستند. اغلب اوقات ساده است که اهداف کوتاه مدت خود را ابتدا با کشف اهداف بلند مدت خود و سپس کار برعکس ، تعیین کنید.

به عنوان مثال ، اگر هدف بلند مدت شما تبدیل شدن به معاون رئیس بازاریابی است ، می خواهید نقشه راه مناسب رهبری را شناسایی کرده و با اهداف کوتاه مدت مرتبط شروع کنید ، مانند گذراندن دوره سخنرانی عمومی ، تقویت مهارت های رهبری خود ، یا ایجاد شبکه در صنعت برای یافتن مربیان مناسب

هنگام تعیین اهداف کوتاه مدت خود ، می خواهید اطمینان حاصل کنید که چارچوب SMART : خاص ، قابل اندازه گیری ، دست یافتنی ، مرتبط و محدود به زمان.

چارچوب SMART می تواند به شما در ایجاد اهداف خاص تری که دستیابی به آنها آسان تر است کمک کند – برای مثال ، شما می توانید هدف کوتاه مدت خود را ، “من می خواهم فرهنگ تیمی قوی تری ایجاد کنم” را به “من فرهنگ تیم خود را بهبود می بخشم” تغییر دهید. اجرای ناهارهای تیمی هفتگی و تسهیل یخ شکن ها یا بازی های مختلف در طول این ناهارها. در پایان سه ماهه ، من یک نظرسنجی برای اعضای تیم ارسال می کنم تا میزان رضایت کارکنان از فرهنگ تیمی را اندازه گیری کنم. “

examples of short term career goals

اهداف شغلی بلند مدت

یک هدف شغلی بلند مدت ، چشم انداز بلند مدت شماست که تصمیمات شغلی و توسعه حرفه ای شما را هدایت می کند و رسیدن به آن معمولاً سالها طول می کشد.

اغلب ، اهداف شغلی بلند مدت شما می توانند عوامل انگیزشی در زندگی روزمره شما باشند. به عنوان مثال ، شاید شما نقش فعلی خود را به عنوان بازاریاب محتوا دوست ندارید – اما لازم است که نکات و نکات بازاریابی را بیاموزید ، زیرا هدف بلند مدت شما تبدیل شدن به یک معاون بازاریابی است.

یک هدف بلند مدت باید تصمیمات حرفه ای و مکالمات شغلی شما را با مدیر شما به پیش ببرد ، زیرا اهداف بلند مدت تنها زمانی قابل دستیابی هستند که یک سری مراحل کوتاه مدت را پشت سر بگذارید. البته ، شما باید مطمئن شوید که اهداف بلند مدتی که با مدیر خود بیان می کنید در شرکت فعلی شما امکان پذیر است.

به عنوان مثال ، اگر شما در یک نقش مرتبط با بازاریابی فعالیت می کنید ، مناسب است که به مدیر خود اطلاع دهید که هدف بلند مدت شما تبدیل شدن به یک معاون بازاریابی است. کمتر مناسب است که به او بگویید هدف بلند مدت شما نوشتن یک کتاب علمی تخیلی است ، زیرا این امر به مدیر شما نشان می دهد که قصد ندارید برای مدت طولانی در شرکت فعلی خود بمانید.

چند نمونه از اهداف بلند مدت عبارتند از:

 • در یک شرکت اجرایی شوید
 • هدایت تیم مالی در شروع کار
 • به یک رهبر فکری در فضای SEO تبدیل شوید
 • شرکت خود را راه اندازی کنید
 • دوره هایی را برای تغییر مسیرهای شغلی و تبدیل شدن به یک مدیر محصول
 • بگذرانید

 • یک مشاغل مشاوره ای ایجاد کنید

در نهایت ، هدف بلند مدت شما نتیجه نهایی موردنظر بسیاری از تصمیمات استراتژیک و کوتاه مدت است.

اگر هدف بلند مدت شما تبدیل شدن به مدیر محصول است ، برخی از تصمیمات کوتاه مدت ممکن است شامل گذراندن دوره مدیریت محصول در کالج ، انجام مصاحبه های اطلاعاتی با مدیران محصول برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهارت های لازم برای این نقش و انجام چند مورد باشد. دوره های مربوط به الزامات اصلی

اگر هدف بلند مدت شما مربوط به نقش فعلی شما نیست ، در نظر بگیرید که چگونه می توانید در خارج از محل کار خود را برای ورود به صنعت جدید ارتقا دهید. به عنوان مثال ، اگر یک هدف بلند مدت تبدیل شدن به یک داستان نویس است ، شاید برخی از کارگاه های داستانی را خارج از محل کار شرکت کنید. متناوبا ، اگر هدف بلند مدت شما شروع مشاغل شخصی شماست ، شاید شما برنامه تجاری خود را در آخر هفته ایجاد کنید.

examples of long term career goals

چگونه می دانید اهداف شغلی شما چیست؟

این سوال میلیون دلاری است ، اینطور نیست؟ بسیاری از ما امیدواریم که به محض فارغ التحصیلی از دانسته های شغلی خود بدانیم – اما ، هنگامی که نقش های خاصی را آزمایش می کنیم و نقاط قوت و ضعف حرفه ای خود را آشکار می کنیم ، این اهداف به احتمال زیاد در طول زمان تغییر می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در اینجا ، من با نیکول پالیدور ، مربی حرفه ای حرفه ای و متخصص رزومه در آما لا ویدا .

Palidwor به من گفت که معمولاً از مشتریان خود می خواهد هنگام تغییر شغل بر پنج حوزه زیر تمرکز کنند:

 • مقادیر: من به چه چیز اهمیت می دهم؟ چه چیزی برای من مهم است؟
 • علایق: چه موضوعاتی برای من جذاب یا جذاب است؟
 • محیط کار: چه نوع صنعت و/یا شرکتی به من علاقه دارد؟
 • وضعیت: شناخت و موفقیت حرفه ای مورد نظر من چیست؟
 • غرامت: درآمد موردنظر من در دراز مدت چقدر است؟

Palidwor می گوید: “اولویت های مختلف شما را در مسیرهای مختلف هدایت می کند. به عنوان مثال ، اگر علایق بیشترین رتبه را داشته باشند ، به دنبال مشاغلی خواهید بود که به شما امکان می دهد تا علایق خود را بشناسید یا آموزش خود را منعکس کنید. اگر جبران کلی انگیزه شما باشد ، شما عناوین و مدارکی را که سوزن حقوق را جابجا می کند دنبال خواهم کرد. “

او می افزاید: “همچنین تشخیص موازنه احتمالی بسیار مهم است. جبران زیاد لزوماً با کار برای اهداف اجتماعی سازگار نیست. محیط های کاری ایده آل ممکن است همیشه وضعیت مورد نظر شما را فراهم نکند. کار غیر انتفاعی ، استارتاپ های فناوری ، 500 Fortune ، شرکت های مهندسی و فرصت های اجرایی همه در انتظار شما هستند ، اما ممکن است همه آنها منطقی نباشند. “

quote from career coach on importance of creating action steps for career goals

مدیر ارشد امور دانشجویی دانشگاه ایالتی پن و استراتژیست توسعه شغلی برای راهنمای من Ashley A. Adams ، PhD ، موافق است که پی بردن به ارزش های خود یک گام مهم در انتخاب مسیر شغلی است.

آدامز به من گفت: “اولین قدم در تعیین اهداف شغلی تمرکز بر ارزش های خود است. ارزشها به عنوان یک قطب نما عمل می کنند و باید تصمیم گیری شما را در همه امور ، به ویژه در حرفه شما هدایت کنند.”

“برای مثال ،” او می افزاید ، “اگر برای خانواده ارزش قائل هستید ، صنایعی را مشخص کنید که دارای برنامه کاری منظم یا قابل پیش بینی هستند که به شما امکان می دهد زمان مناسب خانواده را برنامه ریزی کنید. متناوبا ، اگر برای ثروت ارزش قائل هستید ، سازمانهایی را پیدا کنید که دارای مزایای پردرآمد هستند ، ٪ منطبق با 401 هزار و حقوق بالاتر از متوسط. هنگامی که ارزش های خود را مشخص کردید ، می توانید بر نقاط قوت و ضعف خود تمرکز کنید. “

هنگامی که لیستی از ارزش ها و علایق خود تهیه کردید ، می توانید قوی ترین مهارت های حرفه ای خود را شناسایی کنید. سپس باید شغلی را تعیین کنید که هر سه این زمینه ها را با هم هماهنگ کند.

علاوه بر این ، شو دیوان ، که یکی از مربیان برتر حرفه ای در سطح جهانی در لیست صداهای برتر LinkedIn ذکر شده بود و مدیرعامل Workhap ، توصیه می کند اهداف خود را به سه قسمت تقسیم کنید:

 • نتیجه ای که می خواهم چیست؟ (به عنوان مثال: “من می خواهم در شش ماه ارتقا پیدا کنم.”)
 • اقدامی که باید هر روز یا هفته انجام دهم برای رسیدن به آن هدف چیست؟ (مثال: “من جلسات بازخورد با مدیرم ترتیب می دهم ، مهارت های جدید را یاد می گیرم ، رویدادهای تیم سازی را سازماندهی می کنم و غیره.”)
 • فکر برای رسیدن به آن هدف باید به خودم یادآوری کنم چیست؟ (مثال: “من در کاری که انجام می دهم ماهر هستم ، مدیرم می خواهد موفقیت من را ببیند و من یک دارایی ارزشمند برای تیم هستم.”)

دیوان می گوید: “اگر بتوانید به طور مداوم به این افکار فکر کنید ، انگیزه شما برای انجام اقدامات مورد نیاز است – که منجر به رسیدن به نتایج دلخواه شما می شود.”

Heidi Siegal Kogon ، موسس و مربی حرفه ای در کوچینگ کوچینگ ، همچنین مشتریان خود را تشویق می کند برای درک ارزشهای اصلی و نقاط قوت ذاتی آنها. او می گوید این کار را می توانید با درخواست از نزدیکترین افراد ، با استفاده از ابزارهای ارزیابی شخصیت یا قدرت ، یا فکر کردن در مورد کاری که بیشتر از انجامش لذت می برید

او می افزاید: “شما باید وقت بگذارید تا بفهمید که واقعاً چه می خواهید – نه آنچه دیگران برای شما می خواهند ، یا آنچه شما فکر می کنید” باید “انجام دهید. بسیاری از مردم زندگی خود را بر اساس آنچه دیگران فکر می کنند باید انجام دهند ، زندگی می کنند. این افراد ممکن است فکر کنند که منافع شما را در قلب خود دارند ، اما هنوز هم ممکن است بهترین تصمیم برای شما نباشد. “

اگر در حال حاضر در شرکتی کار می کنید یا برای موقعیت جدیدی مصاحبه می کنید ، این نکات را برای تصمیم گیری در مورد اهداف شغلی خود دنبال کنید:

 • به ساختار سازمانی
 • نگاه کنید

 • زبان سلسله مراتبی شرکت
 • را بشناسید

 • بپرسید که یک مسیر شغلی معمولی در نقش شما چگونه می تواند باشد
 • اهداف بلند مدت مانند مدیر اجرایی یا داشتن کسب و کار خود را در نظر بگیرید
 • به این فکر کنید که چه چیزی شما را بر می انگیزد

این بدان معناست که شما می خواهید در مورد انگیزه شما فکر کنید و سپس در نظر بگیرید که مرحله بعدی در شرکتی که در آن کار می کنید چگونه خواهد بود. شما باید بدانید که سازمان چگونه سلسله مراتب خود و زبان مورد استفاده خود را ایجاد می کند.

سپس ، می توانید یک برنامه اساسی برای مسیر شغلی از نقشی به نقش دیگر ارائه دهید. هنگامی که ایده ای درباره نقش های مورد نظر خود پیدا کردید ، می توانید بر تصمیم گیری درباره مهارت ها و تحصیلات مورد نیاز برای رسیدن به آن تمرکز کنید.

5 نمونه هدف شغلی

اکنون که اهداف شغلی را مورد بررسی قرار داده ایم ، بیایید این امر را عملی کنیم. در اینجا شش مثال از اهداف شغلی برای شروع نوشتن خودتان وجود دارد.

متناوباً ، در اینجا چگونه می توانید به این س answerال پاسخ دهید “در پنج تا ده سال خود را در کجا می بینید؟” در طول مصاحبه شغلی

مثال اول: هدف شغلی رهبری

“طی چند سال آینده ، من می خواهم در دانشگاهی ثبت نام کنم تا مدرک کارشناسی ارشد خود را در زمینه امور مالی دریافت کنم. امیدوارم روزی به عنوان مدیر مالی در یک شرکت فعالیت کنم و معتقدم MBA من به من کمک می کند من همیشه به حرفه ای در امور مالی علاقه مند بودم و همچنین مهارت های رهبری قوی ای دارم. مدیر اجرایی شدن در بخش مالی این علایق را به خوبی ترکیب می کند. ”

هدف کوتاه مدت: دریافت MBA در امور مالی

هدف بلند مدت: در یک شرکت CFO شوید

مورد استفاده : مصاحبه یا بررسی عملکرد

career goals statement example for leadership

مثال دوم: یک هدف شغلی مستقل

“رویای نهایی من همیشه این بود که کتابی بنویسم و ​​رمان نویس شوم. برای دستیابی به این هدف ، من قصد دارم در کارگاه داستانی نویسندگان محلی ثبت نام کنم تا بتوانم نظرات خود را درباره نوشته هایم دریافت کنم. همسالان من ”

هدف کوتاه مدت: در یک کارگاه داستانی شرکت کنید

هدف بلند مدت: کتاب بنویسید

مورد استفاده: شخصی

مثال سوم: یک هدف شغلی مبتنی بر مهارت

“در طول پنج سال آینده ، من می خواهم تجربه کافی برای تبدیل شدن به یک نقش در تیم SEO کسب کنم. در طول گفتگوهایم با استراتژیست های SEO ، من یک نقطه ضعف را فهمیدم که حداقل دانش آن است Excel ، بنابراین من می خواهم برای تقویت مهارت هایم یک دوره Excel را بگذرانم. این دوره اکسل ، همراه با جستجوی پروژه های مشارکتی با تیم SEO ، باید به من در دستیابی به هدفم کمک کند. ”

هدف کوتاه مدت: یادگیری Excel

هدف بلند مدت: مشاور SEO شوید

مورد استفاده: بررسی عملکرد

career goals statement example for new skills مثال چهارم: یک هدف شغلی خارج از کار

“>

هدف کوتاه مدت: گواهی یوگای من را دریافت کنید

هدف بلند مدت: استودیوی یوگا را باز کنید

مورد استفاده: شخصی

مثال پنجم: هدف شغلی صاحب مشاغل

“من همیشه آرزو داشتم که روزی یک شرکت روابط عمومی خود را افتتاح کنم. این هدف بر تصمیم من برای شرکت در دانشگاه X و دریافت مدرک روابط عمومی با یک مدیر ارشد تأثیر گذاشت. در کوتاه مدت ، من من می خواهم به عنوان یک همکار روابط عمومی به تیم شما بپیوندم و در مراحل بالاتر پیشرفت کنم. تجربه کار در شرکت شما برای من با شروع کار من بسیار ارزشمند خواهد بود. ”

هدف کوتاه مدت: به عنوان همکار روابط عمومی شغل

بگیرید.

هدف بلند مدت: شرکت روابط عمومی خودم را باز کنم

مورد استفاده: مصاحبه

career goals statement example for business owner

نحوه نوشتن اهداف شغلی

هنگامی که اهداف شغلی خود را تعیین کردید ، می خواهید آنها را یادداشت کنید. اگر اهداف شما با نقشی که برای آن مصاحبه می کنید مطابقت داشته باشد ، شاید آنها را در رزومه خود ذکر کنید.

متناوباً ، شاید اهداف مشاغل خود را قبل از بررسی عملکرد با مدیر خود برای یک گفتگوی سازنده و هدایت شده بنویسید.

در نهایت ، حتی اگر اهداف شما با نقش فعلی شما مطابقت نداشته باشد ، باز هم می خواهید آنها را برای تأمل شخصی بنویسید.

در اینجا چهار مرحله را می توانید هنگام نوشتن اهداف شغلی خود دنبال کنید:

1 در نظر بگیرید که کجا می خواهید حرفه خود را ارتقا دهید.

2 از قالب بندی اهداف SMART استفاده کنید.

3 اهداف کوتاه مدت و بلند مدت بنویسید.

4 برنامه خود را با جزئیات توضیح دهید.

1. در نظر بگیرید که کجا می خواهید حرفه خود را ارتقا دهید.

قبل از اینکه اهداف خود را بنویسید ، در مورد زمینه هایی که می خواهید پیشرفت کنید فکر کنید. چهار دسته اصلی وجود دارد که دوست دارم به آنها فکر کنم:

 • بهبود عملکرد کار.
 • توسعه مهارت هایی که به شما کمک می کند رهبر یا مدیر شوید.
 • اهداف متمرکز بر خود بهبودی.
 • در مورد چیزهای جدید و متفاوت در زمینه خود بیاموزید.

وقتی اهداف شغلی خود را می نویسید ، به هریک از این زمینه ها فکر کنید.

چگونه می توانید عملکرد کاری خود را بهبود بخشید؟ برای رسیدن به جایی که می خواهید به چه مهارت هایی نیاز دارید؟ چگونه می توانید خود را بهبود بخشیده و رشد کنید؟ چه چیزی می توانید در مورد موارد جدید در صنعت خود بیاموزید؟

اگر درباره این س questionsالات لزوما مطمئن نیستید که می خواهید به کجا برسید ، فکر کردن به این س questionsالات به شما کمک می کند تا طوفان مغزی را شروع کنید.

2. از قالب بندی اهداف SMART استفاده کنید.

یک راه آسان برای نوشتن اهداف شغلی شما این است که آن را مانند قالب بندی کنید. هدف SMART ، همانطور که در بالا ذکر شد. اهداف شما باید مشخص ، قابل اندازه گیری ، دست یافتنی ، مرتبط و به موقع باشد.

برقراری ارتباط با مدیر یا کارفرمای بالقوه تا حد امکان برای شما مهم است.

3. اهداف کوتاه مدت و بلند مدت بنویسید.

هنگام نوشتن اهداف خود ، چند هدف کوتاه مدت و بلند مدت بنویسید. این مهم است که به چه نوع اهدافی می خواهید در چند سال آینده برسید ، و همچنین اهداف آینده دور.

شما می توانید یک مسیر شغلی ایجاد کنید و سپس اهداف کوتاه مدت را بنویسید که به شما در رسیدن به آن کمک می کند. علاوه بر این ، هنگام نوشتن اهداف بلند مدت خود ، چرا می خواهید مدیر اجرایی شوید یا صاحب یک شرکت شوید. تفکر در مورد انگیزه های شما می تواند به شما در حفظ تمرکز کمک کند.

4. با برنامه خود جزئیات بیشتری ارائه دهید.

نوشتن اهداف خود فقط به معنی نوشتن لیست خواسته ها نیست. شما همچنین باید طرحی برای نحوه رسیدن به اهداف خود تهیه کنید. این طرح شامل یک مسیر اصلی و اهداف کوتاه مدت است که برای رسیدن به آن نیاز دارید.

هنگام نوشتن اهداف شغلی ، از نیکول پالیدور در مورد “باید” ها و “نباید ها” پرسیدم.

Palidwor به من گفت: “شما می خواهید اهداف شغلی بنویسید که با سبک زندگی فعلی شما ، پهنای باند موجود و فوریت یک تغییر حرفه ای منطقی باشد. مردم اغلب جاه طلب هستند ، اما متوجه می شوند که 50 برنامه در هفته ارسال می کنند واقع بینانه نیست. “

“درعوض ، گامهای عملی ایجاد کنید که نشان دهنده آنچه می توانید و می خواهید انجام دهید با تعیین اهداف کوچکتر ، اما همچنان مرتبط ، قابل دستیابی و رتبه بندی مناسب است.”

Palidwor می افزاید: “اهداف خیلی بزرگ و مبهم ایجاد نکنید. آنها را تجزیه کنید. علاوه بر این ، من نتایج مورد انتظار شما را برای پاسخگویی به خود تعیین می کنم و برای خود مهلت تعیین می کنم تا در مسیر دستیابی به اهداف خود قرار بگیرید. هرچه بیشتر اهداف خود را تجزیه کرده و سازماندهی کنید ، به نظر می رسد که آنها (و هستند!) راحت تر به انجام می رسند. “

هنگام نوشتن اهداف شغلی برای یک رزومه ، باید اطمینان حاصل کنید که چگونه برنامه ریزی خود را برای کمک به شرکت در دستیابی به اهداف تجاری خود – و نه فقط اهداف خود ،

انجام می دهید.

همانطور که مارسی ویلیامز ، م Foundسس و مربی شغلی در مربی خدمات مربیگری Marcy Life به من می گوید ، “هنگام نوشتن اهداف شغلی خود برای مرور عملکرد یا رزومه ، من نکاتی را که در ابتدا نقش خود را در سازمان ایفا می کنم ، بیان می کنم. من بحث می کنم که چگونه کار تیمی را برای بهبود فرایندها و تجربه برای همه در مقابل فقط از خودم صحبت می کنم. “

ویلیامز می افزاید: “هنگام نوشتن اهداف شغلی ابتدا در مورد خود صحبت نکنید زیرا به کارفرما این احساس را می دهد که شما فقط برای خود و نه برای بهبود سازمان در آن هستید.”

و شما آن را دارید! شما در مسیر ایجاد اهداف شغلی تاکتیکی تر و عملی تری هستید تا به جایی که می خواهید برسید. این نکات را در نظر داشته باشید و از تکرار آن نترسید زیرا در مورد آنچه که دوست دارید-و نمی پسندید-در مورد مسیر فعلی شغلی خود بیشتر می آموزید.

New Call-to-action

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *