برتری داشتن, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

استفاده از ترکیب در اکسل به چه معنی است [+ چرا مهم است]

میانبرهای کپی و جایگذاری مفید هستند تا زمانی که صدها نقطه داده برای ترکیب و اصلاح دستی داشته باشید.

خوشبختانه ، هنگام پیوستن به اطلاعات سلولها ، ردیف ها یا ستون ها ، می توانید از تابع CONCATENATE Excel برای صرفه جویی در وقت (و مهار تونل کارپال) استفاده کنید.

معنی “پیوستن به هم” یا “ترکیب” ، اتصال به هم پیوسته راهی برای متحد کردن محتوای دو یا چند سلول در یک سلول است.

این تابع به شما امکان می دهد داده ها را از ستون ها ، سلول ها ، دامنه ها و ردیف ها به هر قالبی که می خواهید ترکیب کنید و به این ترتیب دسترسی سریع به نام و آدرس ها یا نمایش صحیح تاریخ و زمان آسان می شود.

روشهای مختلفی برای تنظیم فرمول CONCATENATE در Excel وجود دارد ، بنابراین مراحل مورد نیاز برای استفاده از این عملکرد و دستیابی به اهداف صفحه کار شما را طی خواهیم کرد.

Download 9 Excel Templates for Marketers [Free Kit]

نحوه ادغام در Excel

در حالی که چندین روش برای ترکیب متن در کاربرگ اکسل وجود دارد ، ما بر روی عملکرد CONCATENATE تمرکز خواهیم کرد.

این محتویات دو یا چند سلول را بدون تغییر فیزیکی در شکل سلول در یک سلول ترکیب می کند و اغلب برای پیوستن قطعات متن (به نام رشته های متن یا رشته ها ) از سلولهای جداگانه به یک سلول. رشته متنی حاصل ترکیبی از همه رشته ها در فرمول CONCATENATE شما است.

در اینجا نگاهی داریم به چگونگی ادغام در Excel:

فرض کنید شما لیستی از مشتریانی دارید که نام و نام خانوادگی آنها جداست. برای ایجاد یک کمپین هدف مجدد به نام کامل همه نیاز دارید ، بنابراین می خواهید متن را از ستون A (نام) با متن ستون B (نام خانوادگی) پیوست کنید.

قبل از استفاده از تابع CONCATENATE ، باید یک ستون جدید برای متن ترکیبی خود ایجاد کنید. در مثال زیر ، ستون C (نام کامل) است.

منبع

اکنون ، شما آماده هستید تا نام و نام خانوادگی را بهم پیوند دهید. برای انجام این کار ، باید نحو تابع و نحوه قالب بندی رشته های متنی فرمول را درک کنید.

فرمول پیوند اکسل

مانند همه توابع اکسل ، فرمول CONCATENATE با علامت برابر شروع می شود (=) و به دنبال آن نام تابع ، یک پرانتز باز و آرگومان های متن ارائه می شود. نیازی به گرم شدن نیست – در این زمینه ، استدلال ها به سادگی به فرمول می گویند چه سلول هایی را باید ترکیب کنند.

= CONCATENATE (متن 1 ، [متن 2] ، …)

= CONCAT (متن 1 ، [متن 2] ، …)

text1: این اولین آرگومان پیوستن است و می تواند یک شماره ، متن یا مرجع سلول باشد.

text2 ، text3 و غیره: این موارد اضافی برای ترکیب هستند. فرمول CONCATENATE می تواند حداکثر 255 مورد را جمع کند ، با مجموع 8192 نویسه.

توجه: در تمام نسخه های اکسل 2016 و بعد از آن ، عملکرد CONCATENATE با پشتیبانی عملکرد CONCAT . این تابع دقیقاً به همان روش و با توانایی اضافه شده برای ترکیب متن در طیف وسیعی از سلول ها (به عنوان مثال ، = CONCAT (A2: D8)) کار می کند. در حالی که به دلایل سازگاری هنوز می توانید به عملکرد CONCATENATE دسترسی پیدا کنید ، مایکروسافت هشدار می دهد که CONCATENATE ممکن است در نسخه های بعدی Excel موجود نباشد.

اکسل با Space ترکیب کنید

نقل قول های دوگانه (“”) شامل یک فاصله بین آرگومان های متن در هر کجا که می خواهید نمایش داده شود. فقط به یاد داشته باشید که قبل و بعد از هر مجموعه نقل قول یک ویرگول وارد کنید وگرنه پیام خطایی ظاهر می شود و فرمول اجرا نمی شود. اگر «Enter» را بزنید و رشته متن جدید دقیقاً همان طور که می خواهید ظاهر شود ، می دانید فرمول شما درست است.

در مثال نام ، می خواهید متن را در سلول های A16 و B16 ترکیب کنید ، بنابراین این استدلال ها را به فرمول اضافه کنید. مطمئن شوید که آرگومان ها را به ترتیب دلخواه خود قرار دهید. برای دریافت “نام خانوادگی” ، فرمول CONCATENATE را اینگونه تنظیم کنید:

= CONCATENATE ((B16 ، “” ، A16)

توجه: اگر حداقل یکی از آرگومان های تابع CONCATENATE نامعتبر باشد ، فرمول یک # ارزش را برمی گرداند! خطا.

منبع

اکنون زمان آن فرا رسیده است که فرمول CONCATENATE را برای هر نام موجود در لیست اعمال کنید. کافی است بر روی سلول ترکیبی قرار بگیرید تا یک علامت مثبت (+) در گوشه پایین سمت راست ظاهر شود. سپس با کشیدن مکان نما به پایین ستون C ، روی همه سلول هایی که می خواهید به آنها بپیوندید کلیک کرده و نگه دارید.

منبع

وقتی مکان نما را آزاد می کنید ، voila! فرمول برای هر سلول اعمال می شود. این به شما اجازه نمی دهد فرمول مربوط به هر سلول را تایپ کنید و به شما اجازه می دهد ده ها رشته متن را در یک لحظه بهم متصل کنید.

رشته های الحاقی اکسل

متن و اعداد را با هم ترکیب کنید ، نتیجه عملکرد CONCATENATE همیشه یک رشته متنی است. مثال نامگذاری در بالا یک مثال کاملاً ساده است ، اما ایجاد رشته های متنی طولانی تر و معنادارتر در اکسل امکان پذیر است. کلید این کار این است که اطمینان حاصل کنید نتایج شما برای هر کسی که از اطلاعات استفاده می کند ارزش دارد.

فرض کنید در حال کار روی یک کمپین ایمیل هستید و می خواهید موضوع را با نام هر مشتری شخصی سازی کنید. به جای تایپ دستی به نام ، می توانید از تابع CONCATENATE برای ترکیب رشته های متنی استفاده کنید. برای این مثال ، من از یک عنوان جذاب ایمیل استفاده کردم

منبع

فرمول زیر را می نویسم ، مطمئن می شوم که با کاما و فضاهایی که می خواهم در آنها نشان داده شود را وارد کنید

= CONCATENATE (B2 ، “،” ، A2 ، “،” ، “” C2)

منبع

سپس فرمول را در کل ستون اعمال می کنم تا لیست خطوط موضوعی شخصی خود را ایجاد کنم.

منبع

همانطور که رشته های متنی طولانی تری را آزمایش می کنید ، بدانید که هر مرجع سلول در تابع CONCATENATE باید جداگانه لیست شود زیرا قادر به شناسایی آرایه ها نیست. به عنوان مثال ، فرمول شما باید به جای = CONCATENATE (B1: B4) شبیه = CONCATENATE (B1، B2، B3، B4) باشد.

ترکیب متن به اندازه کافی ساده است ، اما انداختن تاریخ و زمان به مخلوط می تواند منجر به فرمولی نامرتب و نتایج خطا شود.

تاریخ و زمان را در Excel پیوند دهید

با قرار دادن عملکرد TEXT در فرمول CONCATENATE Excel می توانید از بروز مشکلات در زمان و تاریخ جلوگیری کنید. با این کار می توانید هنگام ترکیب متن با شماره یا تاریخ ، قالب را کنترل کنید.

بیایید به نحوه ترکیب همه این اطلاعات بپردازیم. در این صفحه کار ، من می خواهم تاریخ و زمان پخش مستقیم هر پست وبلاگ را ثبت کنم تا بتوانم هنگام تجزیه و تحلیل عملکرد ماهانه به اطلاعات مراجعه کنم.

منبع

ممکن است فرمول مورد نیاز برای پیوستن به این سه رشته پیچیده به نظر برسد ، اما اگر تصمیم بگیرید که چگونه تاریخ و زمان را قالب بندی کنید ، ساده است. من می خواهم تاریخ ها و زمان ها را همانطور که هست بگذارم ، بنابراین قالب تاریخ (mm / dd / yyyy) و زمان (hh: mm: ss) را در فرمول CONCATENATE قرار می دهم.

= CONCATENATE (A2 ، TEXT (B2 ، “mm / dd / yyyy”) ، “at” ، “” ، TEXT (C3 ، “hh: mm: ss”))

نتیجه یک رشته متنی است که با به اشتراک گذاشتن تاریخ و زمان پخش مستقیم پست ها ، زمینه معناداری را فراهم می کند.

منبع

با استفاده از مراحل مشابه قبلی ، عملکرد را به بقیه صفحه کاربر اعمال کنید. علامت بعلاوه (+) را در گوشه سمت راست پایین سلول ترکیبی به پایین ستون بکشید ، سلولهایی را که می خواهید بهم پیوند دهید برجسته می کند.

منبع

محدوده اتصال اکسل

اگر از مهارت های جدید Excel خود هیجان زده هستید ، ممکن است تمایل داشته باشید که وارد شوید و کاربرگ هایی را با هزاران نقطه داده سازماندهی کنید. استفاده از عملکرد CONCATENATE می تواند سرعت کار شما را افزایش دهد ، اما بدانید که محدودیت هایی وجود دارد.

اکسل فقط به شما امکان می دهد 255 مورد را جمعاً حداکثر 8192 حرف با استفاده از عملکرد CONCATENATE ترکیب کنید. بنابراین اگر می خواهید صدها (یا هزاران) رشته متنی جدید ایجاد کنید ، باید در بخشهایی کار کنید.

تابع CONCATENATE آرایه ها را نمی پذیرد (A3: E5) ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر آرگومان را که می خواهید در فرمول قرار دهید را لیست کنید. اگر می خواهید طیف گسترده ای از ده ها یا صدها سلول را ترکیب کنید ، یکی از این میانبرها را امتحان کنید.

از کلید CONTROL استفاده کنید.

  1. قسمت اول فرمول خود را بنویسید = CONCATENATE (
  2. )

  3. کلید CONTROL را پایین نگه داشته و سلولهای جداگانه ای را که می خواهید ترکیب شوند انتخاب کنید.
  4. کلید CONTROL را رها کنید ، یک پرانتز بسته بنویسید و ENTER را بزنید.

از عملکرد TRANSPOSE استفاده کنید.

اگر شما نیاز به ترکیب صدها سلول دارید ، نمی خواهید با کلیک کردن روی هر سلول وقت را تلف کنید. در عوض ، از تابع TRANSPOSE برای ایجاد آرایه قبل از مبادله با سلولهای جداگانه استفاده کنید.

  1. سلولی را که می خواهید از تابع CONCATENATE استفاده کنید انتخاب کنید.
  2. فرمول TRANSPOSE را برای تولید آرایه ای از سلول ها وارد کنید. به نظر می رسد شبیه به این است: = TRANSPOSE (A1: A10)
  3. با انتخاب سلول TRANSPOSE ، کلید F9 را در نوار فرمول فشار دهید تا آرایه با مقادیر جداگانه ای که به هم پیوند داده می شوند ، جایگزین شود.
  4. براکتهای اطراف مقادیر را پاک کنید تا فقط یک لیست برای شما باقی بماند.
  5. قبل از مقادیر فرمول CONCATENATE را وارد کنید و فرمول را با پرانتز ببندید.
  6. برای دیدن رشته متن جدید خود وارد شوید.

در حالی که برخی از کاربران سنگین اکسل می گویند عملکرد CONCATENATE منسوخ می شود ، هنوز هم یک میانبر مفید برای ترکیب رشته های متنی بدون تأثیر بر بقیه صفحه کار شما است. اگر تازه وارد این برنامه شدید ، وقت بگذارید و درباره نحوه استفاده از اکسل و این موارد مفید میانبرهای صفحه کلید . به راحتی می توانید ورق های کاری خود را بچرخانید و در کمترین زمان کارآمدتر کار خواهید کرد.

New Call-to-Action

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *