بازار یابی, وبسایت و پروفایل شخصی داود جمیری

آیا می خواهید طراحی گرافیک را یاد بگیرید؟ 9 نکته و ترفند برای مبتدیان

ما هر روز طراحی گرافیکی را در محل کار می بینیم.

همه چیز از لوگوها ، پوسترها ، مجلات ، بسته بندی محصولات ، تبلیغات و موارد دیگر.

این صنعتی است که همیشه مورد تقاضا است. چرا؟ زیرا برندها همیشه به طراحان احتیاج دارند ، خواه برای ایجاد دارایی های تجاری یا طراحی یک برگه رویداد آینده.

Take our free Graphic Design Essentials Course on HubSpot Academy to learn design fundamentals and how to create simple designs.

اگر صنعتی است که به آن علاقه دارید ، مراحلی را که امروز می توانید برای یادگیری طراحی گرافیک انجام دهید کشف کنید و بدانید که برای شروع کار خود باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

1. اصول کلیدی طراحی را بیاموزید.

طراحی گرافیکی یک ابزار ارتباط تصویری است که از ترکیب گرافیک استفاده می کند ، تایپوگرافی ، رنگ و تصویر برای انتقال پیام.

و در حالی که راههای بی پایان برای انتقال پیام وجود دارد (اینجاست که قسمت خلاقیت مطرح می شود) ، اصول کلیدی وجود دارد که هر طراح گرافیک باید از آنها پیروی کند:

 • سلسله مراتب
 • تراز
 • کنتراست
 • فضا
 • رنگ
 • مجاورت
 • تکرار
 • تراز

این مفاهیم اساسی اطمینان می دهند که یک طرح منسجم ، تأثیرگذار و واضح است.

علاوه بر این اصول ، عناصر دیگری نیز وجود دارد که مانند تایپوگرافی و نظریه رنگ مورد استفاده قرار می گیرد.

مورد اول به نحوه چیدمان کپی شما (یعنی متن) مربوط می شود در حالی که مورد اول به نحوه درک مردم از رنگ و تأثیر آن بر پیام ها اشاره می کند.

پس از درک این مفاهیم ، می توانید کمی عمیق تر فرو بروید. در مورد آن در قسمت بعدی

بیشتر توضیح دهید

2. دوره ای بیابید.

برخلاف تصور رایج ، توجه به طراحی یک ویژگی ذاتی نیست – این یک مهارت آموخته شده است.

هنگامی که یک نمای کلی از طراحی گرافیک دارید ، زمان آن فرا رسیده است که با یک دوره عمیق وارد شوید.

یک دوره آموزشی به شما در مورد تاریخچه طراحی گرافیک ، زیرمجموعه های مختلف در این رشته ، روانشناسی اصول طراحی و ابزارهای مورد نیاز شما آموزش می دهد.

در اینجا بهترین منابع آنلاین برای دوره های طراحی گرافیک آمده است:

پس ، البته ، همیشه دانشگاه YouTube وجود دارد. بهترین چیز در مورد این دانشگاه این است که 100٪ رایگان است.

نکته منفی در اینجا این است که شما به احتمال زیاد عمق یکسانی را در مطالب YouTube پیدا نخواهید کرد و از حمایت یک استاد برخوردار نخواهید بود.

به علاوه ، به احتمال زیاد شما وظیفه پیدا کردن تکلیف شخصی خود را برای تمرین آموخته های خود دارید. با این حال ، اگر بودجه کمی دارید ، می توانید شروع خوبی داشته باشید.

3. برنامه های طراحی اصلی.

فکر کردن به طراحی گرافیک بدون فکر کردن فوری در مورد ابزارهای مورد استفاده آنها دشوار است.

بسیاری از کارهای طراحی گرافیکی متکی به استفاده از ابزارهایی مانند Adobe Illustrator است ، Adobe InDesign ، Adobe Photoshop ، و طرح .

اینها همه نرم افزارهای قدرتمندی هستند که به شما امکان می دهند همه چیز را از لوگوها و تصاویر گرفته تا طراحی وب سایت ایجاد کنید.

در حالی که استفاده از آنها رایگان نیست ، آنها را سرمایه گذاری در حرفه خود در نظر بگیرید ، زیرا احتمالاً از آنها برای هر پروژه ای که استفاده می کنید استفاده خواهید کرد.

4. شبکه با طراحان دیگر.

علاوه بر دانشی که از دوره های خود کسب خواهید کرد ، مهم است که با طراحانی که در حال حاضر در این زمینه کار می کنند صحبت کنید.

این به شما کمک می کند تا دید 360 درجه ای درباره نحوه کار به عنوان طراح گرافیک و آنچه برای موفقیت در نقش خود لازم است داشته باشید.

شروع به کار در شبکه های اجتماعی مانند Facebook و LinkedIn . شما بسیاری از انجمن ها و گروه های طراحی را پیدا خواهید کرد که اطلاعات و فرصت ها را به اشتراک می گذارند.

همچنین می توانید از سایت هایی مانند MeetUp برای یافتن طراحان علاقه مند در منطقه خود استفاده کنید در ملاقات و همچنین Eventbrite برای یافتن رویدادهای سرگرم کننده که می توانید به آنها بپیوندید.

شبکه سازی در سراسر دنیا به اندازه ایجاد شبکه مهم است. مطمئن شوید که از مهارت و مهارت خود به عنوان طراح گرافیک برای حمایت و مشاوره استفاده می کنید.

5. تمرین کنید ، سپس کمی بیشتر تمرین کنید.

اکنون که همه چیزهایی را که باید بدانید آموخته اید ، وقت آن است که این دانش را عملی کنید.

هنگام یادگیری چیزهای جدید ، تمرین مهم است. استفاده از دانش برای شما کافی نیست ، باید از آن استفاده کنید و نحوه عملکرد آن را در زمان واقعی بیاموزید.

بنابراین ، اکنون که اصول طراحی را درک کرده اید و از متخصصان آموخته اید ، وقت آن است که تجربه شخصی خود را کسب کنید. می توانید با جستجوی آنلاین تمرینات طراحی گرافیک شروع کنید.

برای مثال ، نوع اتصال و KernType به شما امکان می دهد مهارت های تایپوگرافی خود را آزمایش کنید. همچنین می توانید از سایت هایی مانند Sharpen برای یافتن درخواست های طراحی برای کار استفاده کنید. آنها در دسته بندی های مختلف ، از نام تجاری گرفته تا بازاریابی و تجربه کاربری (UX) ، اعلان هایی دارند.

هنگامی که به توانایی خود اطمینان پیدا کردید ، پروژه طراحی خود را در دست بگیرید. این می تواند یک پروژه پرشور باشد که به خودتان می دهید یا پروژه ای که به دنبالش هستید.

این به شما کمک می کند تا در مورد آنچه برای شروع پروژه از ابتدا تا انتها لازم است و همه پیامدهای غیر طراحی که باید در نظر بگیرید ، تجربه واقعی داشته باشید.

9 نکته برای یادگیری طراحی گرافیک

1. همیشه گوش به زمین داشته باشید.

به عنوان بازاریاب ، ما قبلاً می دانیم که چقدر می توان از اینفلوئنسرها آموخت.

آنها در زمینه تخصص خود بسیار آگاه هستند و اغلب مایلند اسرار موفقیت خود را در محتوای خود به اشتراک بگذارند.

اگر به طور مرتب محتوای آنها را جستجو کنید ، با دنیای طراحی گرافیک بیشتر آشنا می شوید ، نکات بیشتری از رهبران صنعت کشف می کنید ، با اصطلاحات مربوطه راحت می شوید و در جریان روندها قرار می گیرید.

نمی دانید چگونه شرکت کنید؟ به YouTube ، Twitter و Instagram مراجعه کنید.

و از تماس با آنها نترسید. شما هرگز نمی دانید چه کسی ممکن است به س questionsالات شما پاسخ دهد – و هرگونه ارتباط مثبت شما فقط به شما کمک می کند تا در سفر خود بیشتر حرکت کنید.

در حال حاضر باید چه کار کرد

 • ایجاد فهرست توییتر از طراحان تأثیرگذار در توییتر ، بنابراین می توانید بینش های روزانه آنها را بدون نیاز به انتخاب توییت های خود از دریای دوستان دنبال کنید. ، همکاران و منابع خبری در جدول زمانی شما.
 • ترکیبی از طراحان مشهور داشته باشید که شخصاً از شما الهام می گیرند و کسانی که از کارهایشان نمی لذت می برید. آخرین نکته ممکن است غیرعادی به نظر برسد ، اما مشاهده مداوم کار آن گروه می تواند به شما کمک کند چرا آن را دوست ندارید ، که بخش کلیدی درک طراحی است .

2. کارهای الهام بخش را جمع آوری کنید.

هنگامی که تصمیم به یادگیری طراحی گرفتید ، شروع به ساختن فهرست کارهایی کنید که فکر می کنید موفق هستند.

این می تواند به سادگی نشانک گذاری تصاویر در مرورگر وب شما باشد و یک تابلوی Pinterest ایجاد کنید ، یا موارد را در یک پوشه در رایانه ذخیره کنید.

مرور فهرست آثار الهام بخش به شما کمک می کند تا روندهای گذشته و حال را شناسایی کنید و می توانید سبک شخصی خود را آگاه کنید.

در حال حاضر باید چه کار کرد

 • با سایتهای نمونه کارها و طراحان برجسته مانند دریبل و پیشرفت . این پلتفرم ها فراوانی آثار با کیفیت بالا را از طراحان برجسته در سراسر طیف-همه ، از طراحان وب و UX ، گرفته تا طراحان گرافیک و تایپوگراف ، به نمایش می گذارد.
 • در روز خود زمانی را برای مرور این سایت ها و استفاده از برنامه هایی مانند پاندا تا فرآیند جمع آوری آسان تر شود.

3. فرآیند را جدا کنید.

یکی از مهمترین لحظات در سفر طراحی من زمانی بود که تشخیص دادم که هر تصویر ، اینفوگرافیک و نمادی که تا به حال به آن نگاه کرده ام محصول شخصی است که در نحوه ترکیب اشکال و خطوط تسلط دارد.

تجزیه و تحلیل فرایند طراحی به شما امکان می دهد مراحل لازم برای تولید یک اثر را درک کنید.

بسته به سطح مهارت فعلی شما ، ممکن است در دانستن اینکه از چه ابزارهایی استفاده شده است یا کدام جنبه ابتدا ایجاد شده است ، مهارت داشته باشید. اما اگر مبتدی هستید ، اجازه ندهید این کار شما را متوقف کند – بررسی ساختار یک طرح به شما امکان می دهد عضلات خلاق خود را منعطف کنید.

حدس های آموزشی بسیار بیشتر از این که هیچ کاری انجام ندهید به شما آموزش می دهد. بعلاوه ، احتمالاً آن را خواهید یافت:

 1. شما بیشتر از آنچه فکر می کنید می دانید.
 2. هنگامی که حفره هایی در این دانش تشخیص می دهید ، می دانید که برای کاهش فاصله چه تکنیک ها یا مفاهیمی را باید بررسی کنید.
 3. بیش از یک راه برای دستیابی به نتیجه دلخواه وجود دارد.

در حال حاضر باید چه کار کرد

 • یک بردار رایگان یا منبع طراحی PSD بارگیری کنید و لایه ها را کاوش کنید تا ببینید طراح چگونه شی را ساخته است. می توانید تعدادی از آن فایلها را پیدا کنید اینجا .
 • پس از انتخاب فایل خود ، آن را در Photoshop باز کنید ، سپس پنل لایه ها را باز کنید (که می توانید نحوه استفاده را بیاموزید اینجا ) و برخی از پوشه ها را جمع کنید ، تا بتوانید لایه های موجود در آنها را مشاهده کنید.

به سادگی با تغییر دید لایه ها ، می توانید ببینید طراح چگونه از هر شکل برای ساختن یکدیگر استفاده کرده است. همچنین می توانید نحوه استفاده از جلوه های Photoshop ، مانند کاهش سایه ها و ضربه ها را درک کنید.

4. با جستجوهای جستجوی آنلاین خود دقیق شوید.

هنگامی که شروع به ایجاد طرح های خود می کنید ، احتمالاً در جایی که خودتان فکر می کنید به مانعی برخورد می کنید ، “ هوم ، من این کار را چگونه انجام می دهم؟

به احتمال زیاد ، دیگران نیز از همین موضوع تعجب کرده اند.

مانند بسیاری از رشته های خودآموخته این روزها ، بیشتر دانش فنی طراحی شخصی من با تماشای YouTube در حالی که من به طور فعال دنبال می کردم.

نکته اصلی این است که در جستجوهای خود واقعاً دقیق باشید ، بنابراین می توانید یک آموزش بسیار مرتبط پیدا کنید.

جستجوی چیزی مانند “نحوه ایجاد نماد” ممکن است نتایج جستجوی بسیار وسیعی را ارائه دهد. در عوض ، دقیقاً آنچه را که می خواهید یاد بگیرید ، بنویسید ، مانند “چگونه می توان یک آیکون تخت با سایه بلند ایجاد کرد.” رونق.

در حال حاضر باید چه کار کرد

مرور واژه نامه اصطلاحات طراحی برای پیدا کردن شرایط خاص تکنیک هایی که سعی در یادگیری آنها را دارید.

این امر می تواند به شما کمک کند به آسانی آنچه را که در جستجوی آنلاین هستید پیدا کنید ، علاوه بر این به شما کمک می کند تا با زبان آشنا شوید.

5. کار مورد علاقه خود را بازتولید کنید.

بگذارید واضح بگویم: تحت هیچ شرایطی نباید از آثار دارای حق نسخه برداری دیگران تجاوز کنید. هرگز کار شخص دیگری را بازتولید نکنید و سعی کنید آن را به عنوان کار خود مطرح کنید.

گفته شد ، ایجاد مجدد طرحی که دوست دارید ، بدون تبلیغ آن به عنوان کار شخصی شما ، در درک عمیق تر تکنیک های طراحی مفید است.

باید با روشی که برای بازآفرینی طرح انتخاب می کنید خلاق باشید. اگر نمی توانید یک طرح را دقیقاً تکراری کنید ، ناامید نشوید – به یاد داشته باشید ، فرایند مهمتر از نتیجه است.

در حال حاضر باید چه کار کرد

 • یک قطعه طراحی را که فکر می کنید موفق است ، پیدا کنید ، که اگر یک فهرست الهام بخش ایجاد کرده باشید ، باید آسان باشد.
 • نرم افزار طراحی خود را باز کنید تا دوباره ایجاد شود.
 • کالبد شکافی طرح و بازآفرینی آن را با استفاده از فرآیند خود شروع کنید.
 • اگر گیر کردید ، از عبارتهای جستجوی خاص استفاده کنید و به جامعه طراحی خود تکیه کنید.

6. فضای منفی را در آغوش بگیرید.

استفاده صحیح از فضای منفی اغلب توسط طراحان مبتدی و پیشرفته نادیده گرفته می شود.

فضای منفی یا فضای سفید چیست؟ این فضا در طراحی شما است که توسط هیچ عنصر بصری یا نوشتاری اشغال نشده است. یک قطعه طراحی که فضای منفی کافی را در بر نمی گیرد مانند یک جمله بدون فاصله است: itisdifficulttocomprehend .

در حال حاضر باید چه کار کرد

یادگیری استفاده م effectivelyثر از فضای سفید یک شبه اتفاق نمی افتد. برای یافتن آنچه برای هر طرح مناسب است ، باید گزینه های مختلف را امتحان کنید.

به یاد داشته باشید ، هیچ قانون سخت و سریع برای استفاده از فضای سفید وجود ندارد. تمرین می خواهد. در نهایت ، متوجه خواهید شد که تمرینات مربوط به تغییر اندازه عناصر ترکیب و تغییر طرح به درک طبیعی میزان فضای مورد نیاز برای تنفس منجر می شود.

7. از دریافت بازخورد نترسید.

در برخی موارد ، همه از انتقاد می ترسند. ما می ترسیم ایده های ما سرنگون شود و ما به حالت اول بازگردانده شویم.

یادگیری پذیرش انتقاد سازنده کار آسانی نیست ، اما برای تبدیل شدن به یک طراح بهتر کلیدی است.

پل آردن ، که نیروی خلاق پشت Saatchi & Saatchi در اوج موفقیت بود ، این را در کتاب پرفروش خود ، اینطور نیست که شما چقدر خوب هستید ، چقدر خوب می خواهید :

“اگر به جای درخواست تأیید ، می پرسید ،” مشکل چیست؟ چگونه می توانم آن را بهتر کنم؟ ‘ به احتمال زیاد شما یک پاسخ صادقانه و انتقادی دریافت خواهید کرد. حتی ممکن است ایده خود را بهبود ببخشید. و اگر هنوز فکر می کنید اشتباه است ، می توانید انتقادات را رد کنید. آیا می توانید در این مورد ایرادی بیابید؟ ”

نکته مهم: منتقدان طراحی به ما اجازه می دهند تا دیدگاه های دیگران را در کار خود گنجانده و ایده های خود را بهبود بخشیم. شما همیشه این گزینه را دارید که بازخورد را رد کنید اما در نظر گرفتن آن در وهله اول مهم است.

طراحی ماهیتی ذهنی دارد و اینکه شخص دیگری نظر دیگری داشته باشد به این معنی نیست که شما در اشتباه هستید.

در واقع ، اعتماد به شهود شما نیز به همان اندازه مهم است. فقط مطمئن شوید که وسایلی برای پشتیبان گیری از تصمیمات طراحی خود دارید.

در حال حاضر باید چه کار کرد

 • با یک طراح مجرب به صورت فردی صحبت کنید. اگر کسی را در دنیای طراحی نمی شناسید ، به یک جامعه آنلاین طراحان بپیوندید.
 • پست در نقدهای طراحی .
 • کار خود را در رسانه های اجتماعی منتشر کنید و از طراحان دیگر بازخورد بخواهید.

8. یک پروژه اشتیاق انتخاب کنید.

اگر فقط به یک توصیه از این پست گوش می دهید ، بگذارید این یکی باشد.

در حرفه خود ، به احتمال زیاد در پروژه های طراحی مشارکت خواهید داشت که علاقه ای به آن ندارید. و این خوب است.

بنابراین ، در ابتدا ، اتاق را برای کار در پروژه هایی که نمی توانید منتظر ورود آنها باشید ، به خود اختصاص دهید. این زمانی است که شما نیاز به انگیزه دارید تا بتوانید از آن روزهای سخت اولیه برای یادگیری چیزهای جدید عبور کنید.

هنگامی که ناامید می شوید ، یک پروژه اشتیاق می تواند به شما در پیشرفت کمک کند.

همچنین جهت را ارائه می دهد. بارها و بارها ، سخت ترین قسمت یادگیری طراحی این است که ندانید چه چیزی را طراحی کنید. قاطع باشید و چیزی را انتخاب کنید که بتوانید برای مدت طولانی روی آن کار کنید.

در حال حاضر باید چه کار کرد

 • علایق یا وضعیت فعلی خود را با پروژه های خود هماهنگ کنید. اگر شما یک وبلاگ نویس هستید ، سعی کنید تصویر عنوان را برای پست بعدی خود ایجاد کنید. V
 • تمایل خود را برای همکاری بر روی پیشنهادی با تیم محتوای خود ابراز کنید.
 • بدنبال کار هستید؟ رزومه خود را دوباره طراحی کنید و سعی کنید با ایجاد یک لوگو نام تجاری شخصی خود را ارتقا دهید.

روش های مختلفی برای طراحی روز وجود دارد ، اما این شما هستید که می توانید چیزی را انتخاب کنید که برای شما اهمیت دارد.

9. فقط شروع کنید.

به آسانی می توان از میزان زیادی یادگیری مرتبط با طراحی گرافیک ترسید ، اما به خود یادآوری کنید که حتی با استعدادترین طراحان نیز یکبار مبتدی بودند.

چیزی که زمینه خلاقیت را بسیار خاص می کند این است که سفر همه افراد منحصر به فرد است – هیچ راهی برای نزدیک شدن به طراحی DIY وجود ندارد. شما ابزارهای خود را برای تشخیص آنچه می خواهید و نیاز به یادگیری دارید ، پیدا خواهید کرد.

علاوه بر این ، طراحی یک فرایند تکراری است ، بنابراین ایده ها و پروژه های خود را دوباره کار کنید.

با پیشرفت ، گردش کار خود را توسعه می دهید و یک روز آن طرحی که تمام روز شما را گرفت تنها یک ساعت وقت شما را می گیرد.

به من اعتماد داشته باشید ، من اثبات زنده آن هستم.

توجه ویراستار: این پست در ابتدا در ژوئن 2017 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

New call-to-action

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *